Piektdien Latvijā atklāti 29 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 29 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie jaunākie dati.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 17 saslimušie inficējušies no iepriekš zināmiem infekcijas avotiem, divas personas inficējušās ārzemēs - Ukrainā, bet desmit personām inficēšanās apstākļi vēl tiek precizēti un SPKC turpina epidemioloģisko izmeklēšanu.

Pagājušajā diennaktī veikti 2520 Covid-19 testi, no kuriem slimība atklāta 1,15% gadījumu. SPKC pārstāvji ir uzsvēruši, ka būtiska robeža šim rādītājam ir 3%, kura pārsniegšana liecina, ka slimība valstī izplatās nekontrolēti.

Kopumā līdz šim Latvijā ir veikti 309 172 izmeklējumi un inficēšanās ar Covid-19 laboratoriski apstiprināta 1654 personām.

SPKC ir atjaunojusi datus par personām, kas no Covid-19 atveseļojušās. Pašlaik par Covid-19 pārslimojušām tiek uzskatītas 1304 personas jeb 78,8% no reģistrētajiem inficētajiem. Savukārt aktīvi ir 314 saslimšanas gadījumi.

Latvijā ir mirušas 36 ar Covid-19 inficētas personas jeb 2,2% no reģistrētajiem inficētajiem.

Pēdējās diennakts laikā laikā jauni pacienti ar Covid-19 slimnīcās nav ievietoti, savukārt četri pacienti no tām izrakstīti. Tādējādi patlaban stacionāros ārstējas pieci pacienti, visi ar vidēji smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāriem izrakstīti 226 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas