Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektdien «Zemgales Ziņās»: Mājas kā sieti, tāpēc rēķini atšķiras; no «pepiņiem» par vīriem 3

Divdesmit santīmu par kvadrātmetru Zeltrītu ielas namā Mārupē un 2,63 lati Upes ielā Garkalnē – tik krasi atšķirīgus rēķinus par janvāri saņēmuši iedzīvotāji dažādās Latvijas vietās. Tā secināts Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra «re:baltica» pētījumā «Karstie rēķini», kurā ikviens aicināts informēt par savām apkures izmaksām.

Jelgava ar vidējo maksu 1,17 latu kvadrātmetrā atrodas saraksta vidusdaļā, tomēr arī mūsu pilsētā siltuma cena ir ļoti dažāda – no 42 santīmiem siltinātā mājā līdz 1,78 latiem 1968. gadā celtā deviņu dzīvokļu namā. Siltumenerģijas tarifs pilsētā šajā janvārī bija par gandrīz 13 procentiem lielāks nekā pagājušā gada janvārī, bet vidējā maksa par apkuri ir par sešiem procentiem augstāka nekā pērn, liecina SIA «Fortum Jelgava» apkopotā informācija. Plašāk par apkures izmaksām un faktoriem, kas to ietekmē, lasiet piektdienas laikrakstā. No «pepiņiem» par vīriemKad mācību stundas beigušās un lielākā daļa audzēkņu un pedagogu jau pošas mājup, Jelgavas Amatniecības vidusskolas sportam atvēlētā korpusa ugunis vēl neizdziest. Pēcpusdienā, kad tur viesojas «Ziņas», jaunieši aizrautīgi spēlē florbolu. «Tas man lielākais gandarījums, ka viņi paši nāk un sporto,» priecājas ilggadējais sporta skolotājs Imants Šillers. Lai labāk sagatavotos profesionālās izglītības sporta kluba «AMI» sacensībām, ar degsmi uz treniņiem regulāri pulcējas arī jaunie volejbolisti, futbolisti, rokasbumbas komanda, svarcēlāji, šautriņmetēji, vieglatlēti, dambretisti un citu disciplīnu pārstāvji. Bez tā nebūtu to daudzo medaļu, kausu un diplomu, ko vienlaikus nemaz nav iespējams izrādīt, min skolotājs, kurš savējiem uzstādījis augstu latiņu – vienmēr censties uzvarēt! Tas arī itin labi izdodas. Kādus principus cienījamais skolotājs ievēro, audzinot jauno paaudzi, lasiet piektdienas «Ziņās». Piezīmes par Žaņa Skudras grāmatas «No saviem vārdiem neatsakos» prezentāciju StokholmāSeptiņpadsmit stundu ledaino Baltijas ūdeni šķēla deviņstāvīgais kuģis «Romantika», veicot 450 kilometru garo ceļu no Rīgas līdz Stokholmai. Pasažieri izklaidējās, baudot Jelgavas Tirkīzzilā kora koncertprogrammu, daži, uzvilkuši ko siltāku, no klāja vēroja apkārtni. Mierīga, dzīvi baudoša atpūtas atmosfēra, kurai mainību piešķīra vien kuģa dzinēja duna un vienmērīgā gaita. Starp vairāk nekā tūkstoš pasažieriem bija arī Dace Skudra, kura devās uz pasākumu Stokholmā Zviedrijas Latviešu apvienībā.  Pasākums bija veltīts viņas tēvam rakstniekam Žanim Skudram (1924 – 1994), kurš bija viens tiem disidentiem, ko septiņdesmitajos, astoņdesmitajos gados aizstāvēja ASV valdība, starptautiskais PEN klubs, latviešu trimdas organizācijas. Plašāk – «Zemgales Ziņās» piektdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Švimpāzijs no Teteles

plampis - par valodas referendumu jāšūmējas ir... kaut vai no tāda viedokļa, lai tūdaliņš iemācītos atšķirību starp auksts un augsts.

pirms 8 gadiem, 2012.02.17 09:14

plampis

Gāzes un degvielas tarifi ir augsti,bet arī ēku un būvju celtniecība un lietošana ir jāorganizē tehniski gudri. Pašlaik mums nav laika šim problēmām. Ir jāšūmējas valodas jautājumā,kas ir tik elementārs. kā pirmās klases uzdevums. Aizej un nobalso pret un sēdi siltā vai augstā mājā un staigā ar kājām vai brauc ar auto.Domāt vajag pareizā virzienā un ilgtermiņā...

pirms 8 gadiem, 2012.02.17 07:13

gazprom

Tas tikai vēlreiz apliecina, ka apkures tarifam nav izšķiroša nozīme. Pie viena un tā pāša tarifa cilvēki maksā ļoti atšķirīgus rēķinus. Arī Jelgavā renovētajās un jaunajās daudzdzīvokļu mājās maksa par m2 ir 25 - 35 santīmu robežās. Un tad vēl kādam pietiek nekaunības uzstāties, ka mājas nevajag siltināt. Viens no lielākajiem kaitniekiem šai ziņā ir deputāts Ņevoļskis, kurš saindējis lielāko daļu krievvalodīgās publikas.

pirms 8 gadiem, 2012.02.17 06:57

Vietējās ziņas