Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieminēs ebreju tautas genocīda upurus

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā, 4.jūlijā, pulksten 14, pie Ebreju tautas genocīda piemiņas akmens Zālītes ielā Jelgavā notiks atceres brīdis, lai godinātu ebrejus, kas cietuši Otrā pasaules kara laikā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena tiek atzīmēta 4.jūlijā, atceroties 1941.gada notikumus, kad tieši šajā datumā nacistu atbalstītāji nodedzināja Lielo Horālo sinagogu Rīgā, Gogoļa ielā, kopā ar lūgšanas namā esošajiem cilvēkiem. Laikā no 1941. līdz 1945. gadam nacistu okupētajā Latvijā tika nogalināti vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju.

Ebreju upuru piemiņas akmens Zālītes ielā ir uzstādīts vietā, kur 1941.gada vasarā tika nogalināti Jelgavas ebreji un kur pašlaik ir viņu apbedījumu vieta. Piemiņas akmens idejas iniciatore ir bijusī pirmā Jelgavas Ebreju biedrības priekšsēdētāja Fanija Raģe.

Lai nokļūtu līdz piemiņas vietai un atpakaļ, tiks organizēts transports, ar izbraukšanu no bijušās bērnu un jauniešu centra “Junda” ēkas Pasta ielā 32 pulksten 13.30.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas