Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piena «svētki» skolās beigušies

Tāpat kā lielākajā daļā izglītības iestāžu, arī Jelgavas skolās šogad apstājusies Latvijas un Eiropas Savienības (ES) kopīgi realizētā piena programma, kurā jaunāko klašu skolēni glāzi piena katru dienu varēja saņemt bez maksas.

ES piešķirtais finansējums bezmaksas pienam bērniem saglabājies arī šogad, taču Zemkopības ministrija, kas administrē Eiropas Komisijas «Skolas piena programmu», nav spējusi rast līdzfinansējumu produkta nodrošināšanai pirmsskolas un sākumskolas bērniem izglītības iestādēs. Lai veselīgā dzēriena dalīšana turpinātos, «valsts daļu» apmaksāt aicinātas pašvaldības vai bērnu vecāki. Tikmēr bērni piena vietā dzer kompotu.Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza informē, ka pilsētas piena programmā bija iesaistījušās četras skolas - Jelgavas 4.pamatskola, 6.vidusskola, 1.internātpamatskola un 2.pamatskola.«Programma uz brīdi ir apturēta finansējuma dēļ, kas šogad netiek piešķirts no valsts puses. Ļoti ceru, ka šis jautājums ministriju gaiteņos tiks veiksmīgi risināts un tomēr atradīsies līdzekļi bezmaksas piena nodrošināšanai mazajām klasītēm,» spriež G.Auza.Plašāku materiālu par šo tēmu lasiet otrdienas, 27.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas