Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieprasījums pēc pabalstiem nav būtiski audzis 3

Šā gada pirmajos četros mēnešos Jelgavā sociālā palīdzība sniegta 2772 ģimenēm (4512 personām), un pašvaldība sociālajos pabalstos izmaksājusi vairāk kā 426 tūkstošus latu. Dažāda veida pabalstiem Jelgavas pašvaldība šogad piešķīrusi 820 tūkstošus latu, kas ir par 157,4 tūkstošiem vairāk nekā pērn.

Kā informē pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, pirmajos četros mēnešos visvairāk pieprasīti dzīvokļa pabalsti un pabalsti individuālās apkures nodrošināšanai. Dzīvokļu pabalsts piešķirts 2980 jelgavniekiem kopumā gandrīz 187 tūkstošu latu apmērā. Pabalstos individuālās apkures nodrošināšanai 1063 pilsētas iedzīvotājiem izmaksāti 78,2 tūkstoši latu.Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājies to personu skaits, kam nepieciešama pašvaldības palīdzība, nodrošinot valstī noteikto garantēto minimālā ienākuma līmeni (GMI) 37 latu apmērā katram ģimenes loceklim. Pilsētas sociālajā budžetā šim mērķim paredzēti 70 tūkstoši latu. Šogad GMI pabalsts jau izmaksāts 238 jelgavnieku ģimenēm, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pērn šajā laika periodā. Jāatzīmē, ka 2008.gadā GMI bija 27 lati.1270 jelgavnieki gada pirmajos četros mēnešos saņēmuši pašvaldības atbalstu medicīnas pakalpojumu apmaksāšanai, tostarp pabalstus medikamentu iegādes un ārstēšanas izdevumu segšanai, zobu protezēšanai, briļļu iegādei, u.c. Šajos pabalstos izmaksāti vairāk kā 39 tūkstoši latu.Brīvpusdienām skolā 409 bērniem šogad izlietoti nepilni 47 tūkstoši latu. 98 bērnu vecākiem sniegta palīdzība pirmsskolas izglītības iestādes pakalpojumu apmaksāšanai, kopā par gandrīz astoņiem tūkstošiem latu. Pašvaldības pabalsts piešķirts arī 33 bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri sasnieguši pilngadību. No pilsētas sociālā budžeta tam izlietoti 7250 lati.Jelgavas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Mārīte Liepiņa atzīst, ka pabalstu pieprasījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nav būtiski pieaudzis. Tāpat kā iepriekšējos gados, pirms vasaras sezonas pilsētnieku pieprasījums pēc pabalstiem ir samazinājies. Aktīvāk pabalstu izsniegšana atsāksies otrajā pusgadā un tuvojoties jaunajam mācību gadam, kad mazturīgās ģimenes varēs saņemt finansiālu atbalstu skolas piederumu iegādei. Pilsētas budžetā tam paredzēti 20 tūkstoši latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

izmisums

Izlasot šo rakstu šķiet, cik viss jauki. Kā palīdz cilvēkiem nelaimē:))))) Bet, kad cilvēks tiešām izmisuma brīdī lūdz palīdzību, tad vienalga atsaka.

pirms 11 gadiem, 2009.05.16 08:45

izmisums

Par šo iestādi vispār labāk nelasu. Bet, ko darīt , ja bezdarbnieks beidzies jau februāri? Nav pilnīgi nekādu ienākumu. Bet palīdzību atteica.......
Izkatās, ka viņiem vienalga, lai mirst badā:((((((

pirms 11 gadiem, 2009.05.16 08:39

bēda

Kā lai saprot,vienam dod ,otram nedod jebkādu pabalstu,šajā krīzes situācijā?Ja ģimenē,kurā 2 skolas vecuma bērni,abi vecāki zaudējuši darbu,kur meklēt papildus palīdzību,ar bezdarbinieka pabalstu nekādi nevaram izdzīvot?

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 18:23

Vietējās ziņas