Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pierobežas zemgaliešus bez maksas izglīto uzņēmējdarbībā

Zemgales plānošanas reģionā, kur notiek Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalstītā projekta «Uzņēmējdarbības aktivitātes veicināšana Zemgales reģiona pierobežas teritorijās» ieviešana, Aknīstes, Auces, Elejas, Neretas un Uzvaras vidusskolā sākusies bezmaksas programmas «Pirmie soļi uzņēmējdarbībā» apguve.

Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) informācijas speciālists darbam ar plašsaziņas līdzekļiem Juris Kālis informē, ka katrā no minētajām izglītības iestādēm ir nokomplektēta 20 vidusskolēnu grupa, kuras dalībnieki ārpusklases nodarbībās pieredzējušu pedagogu vadībā veido dziļāku izpratni par ekonomiskajām un sociālajām kopsakarībām, uzņēmējdarbību, tostarp pašnodarbinātību, par karjeras izveides un sava biznesa uzsākšanas iespējām nākotnē.Reizē ar teorētiskajām pamatzināšanām ekonomikā, kursa klausītāji apgūs arī dažādas praktiskā darba iemaņas, lai mācību noslēgumā, pēc 50 stundu programmas apguves, varētu izstrādāt konkrētu, katrs savai idejai atbilstīgu biznesa plānu.Labāko darbu autori varēs kļūt par klientiem kādā no pieciem Biznesa dārziem, kas minētā projekta ietvaros, izmantojot norvēģu pieredzi, top Aknīstes, Auces, Elejas, Neretas un Gailīšu attīstības centrā. Tādējādi, saņemot nepieciešamo konsultatīvo, kā arī finansiālo palīdzību, jaunajiem censoņiem pavērsies reālas iespējas uzsākt uzņēmējdarbību un savas ieceres īstenot dzīvē.Turklāt ZPR iedzīvotājiem, kuri ir sākuši vai vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību, ir iespēja apgūt 100 akadēmisko stundu programmu komercdarbības plānošanā un vadībā - arī bez maksas. Mācības organizē projekta vadošais partneris – ZPR administrācija sadarbībā ar SIA «DEA Baltika» un Zemgales pieaugušo izglītības centriem.Mācību kurss ietver teorētisko zināšanu apguvi ekonomikā un biznesā, kā arī praktiskās nodarbības, kurās būs iespēja izstrādāt savu biznesa plānu. Mācību programma sadalīta pavisam četros moduļos: Ekonomika un biznesa ABC, Datoru izmantošana uzņēmējdarbības plānošanā, Biznesa plāna izstrāde un ieviešana, Biznesa plāna un sadarbības īstenošana.Arī šajā programmā Zemgalē plānots izglītot pavisam 100 uzņēmējus no pieciem Latvijas – Lietuvas pierobežas novadiem, katrā grupā aptuveni pa 20 interesentiem. Grupu komplektēšana jau sākusies un tā turpināsies visu šo nedēļu.Mācības sāksies novembra beigās un tās plānotas ārpus tiešā darba laika. Aucē pieteikumus pieņem Anita Segliņa pa tālruni – 26400401, 63744861, vai e-pastu: anita.seglina@piic.auce.lv, Aknīstē – Astra Biseniece pa tālruni – 65221333, vai e-pastu: astra.biseniece@jekabpils-rp.lv , vai Judīte Grugule pa tālruni – 29439300, vai e-pastu: titc@jekabpils-rp.lv, Bauskā – Anita Velmunska pa tālruni – 63922660, 29424988, vai e-pastu: anita.velmunska@bauskarp.lv, Elejā – Līga Miķelsone pa tālruni 63012151, vai e-pastu: liga.mikelsone@pic.jelgava.lv, Neretā – Jānis Ostrovskis pa tālruni – 65133902, 29527459, vai e-pastu: janis.ostrovskis@aizkraukle.pasvaldiba.gov.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas