Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieteikumā ST Ozolnieku novads plāno apelēt pie Eiropas Vietējo pašvaldību hartā noteiktā pienākuma par robežu maiņu konsultēties ar vietvarām 13

Ozolnieku novada domes deputāti aicina Saeimu neatbalstīt administratīvi teritoriālo reformu esošajā variantā un vienlaikus gatavo pieteikumu Satversmes tiesā (ST), plānojot to pamatot ar Eiropas Vietējo pašvaldību hartā noteikto pienākumu par vietvaru robežu maiņu konsultēties ar pašvaldībām.

Kā aģentūru LETA informēja domes Spārstāve Agnese Kļava, pašvaldība uzskata, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pašlaik piedāvātās administratīvi teritoriālās reformas virzīšanas procesā netiek ievērotas Ozolnieku novada pašvaldības un tās iedzīvotāju tiesības konsultēties par novada pievienošanu Jelgavas pilsētai un novadam. Konsultācijas un turpmāko risinājumu domē vērtē kā juridiski nekorektu un netaisnīgu.

Deputāti lēmuši atzīt administratīvi teritoriālā iedalījuma projektā paredzēto Ozolnieku novada Ozolnieku, Cenu un Salgales pagastu pievienošanu jaunai administratīvajai teritorijai par nepamatotu, Ozolnieku novada iedzīvotāju interesēm un labas un pienācīgas pārvaldības principiem neatbilstošu, jo tas neietver skaidri definētu Ozolnieku novada pašvaldības un tās administratīvās teritorijas reformēšanas mērķi. Tāpat dokuments, pēc vietvaras domām, neietver sociāli ekonomisku pamatojumu attiecībā uz Ozolnieku novada iedzīvotāju ekonomisko apstākļu izmaiņu izvērtējumu jaunizveidojamā Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, garantējot iedzīvotāju dzīves līmeņa nepazemināšanos un pakalpojumu pieejamību. Domnieki norāda arī uz citiem argumentiem, kāpēc reforma, viņuprāt, nebūtu īstenojama.

Pēc deputātu domām, VARAM priekšlikums pārkāpj Latvijas kā neatkarīgas un demokrātiskas valsts pamatā esošo pašvaldības principu, kā arī taisnīguma, samērīguma un tiesiskās paļāvības principus, un ir pretrunā ar Satversmi. Tāpēc dome lūdz Saeimas deputātus un Valsts prezidentu neatbalstīt likumprojekta "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums" virzību esošajā redakcijā.

Tāpat pieņemts lēmums gatavot pieteikumu ST, atsaucoties uz Eiropas Vietējo pašvaldību hartas piekto pantu. Tas nosaka, ka, mainot pašvaldību robežas, jākonsultējas ar vietējām pašvaldībām.

"Šobrīd jebkuras konsultācijas ir bijušas vien formālas, ilūzijas radīšanai un publiskās domas veidošanai. Pēc satura un jēgas atbildes netiek sniegtas un konkrētās situācijās reformas virzītāji pat necenšas iedziļināties, nerēķinoties ne ar iedzīvotājiem, ne viņu interesēm. Šī reforma ir klajā pretrunā Satversmei, kas paredz cilvēka intereses par centrālo valsts pārvaldes aparāta rīcības mēru," lēmumu komentēja Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA).

Jau vēstīts, ka sabiedriskajā apspriedē par plānoto teritoriālo reformu Ozolnieku novadā piedalījušies 9% iedzīvotāju, lielākajai daļai iestājoties pret to, kā arī paužot bažas par iespējamu nevienlīdzīgu interešu pārstāvniecību, sociālo pakalpojumu groza samazināšanos un citiem jautājumiem.

Noraidošo viedokli par reformu pauduši 837 apspriešanas dalībnieki - viņi norādījuši, ka nevēlas Ozolnieku novada apvienošanu ar Jelgavas novadu un Jelgavu. Savukārt 42 apspriešanas dalībnieki atbalstījuši administratīvi teritoriālās reformas ideju. Vēl trīs apspriešanas anketas atzītas par nederīgām vai sabojātām.

Tāpat ziņots, ka arī Liepājas pašvaldība apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja administratīvi teritoriālā reforma tiks īstenota esošajā redakcijā, kas paredz Liepāju apvienot ar apkārtējiem novadiem, sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

"Liepāja vienmēr ir bijusi valsts nozīmes pilsēta, un mums ir ļoti svarīgi, ka mēs to saglabājam," sacīja Vilnītis, norādot, ka šādai vēlmei ir dažādi iemesli. "Gan pilsētas attīstības stratēģijas dēļ, kas tomēr ir atšķirīga no lauku teritorijas, gan pieejamo [Eiropas Savienības] fondu finansējuma dēļ - tie fondi, kas ir paredzēti pilsētām atšķiras no tiem, kas paredzēti lauku novadiem," viņš teica.

Vilnītis norādīja, ka esot ļoti daudz ekonomiskos apsvērumos balstītu argumentu, kāpēc nepiekrīt Liepājas apvienošanai ar apkārtējiem novadiem, taču arī VARAM rīkotās konsultācijas ar pašvaldībām, viņaprāt, "notikušas nepareizi".

Liepājas pašvaldība skaidrošot savu pozīciju arī Saeimas deputātiem, taču, ja Liepājas viedoklis netiks respektēts, pēdējais solis būšot vēršanās Satversmes tiesā.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

PMK13

Jēziņ, gluži pretēji- pamats vērsties ST ir Ānes un Teteles novada iedzīvotājiem par apzinātu diskrimināciju. Ozolnieku domes deputātiem šķiet normāli, ka par Ozolnieku centra ūdensvadu rekonstrukciju maksā tie, kam no krāna nāk rūsa.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.27 15:15

LILIJA

Novadu nevar vadīt cilvēks kas neredz tālāk par savu deguna galu. Liels remonts Jaunatnes ielā,ūdens būs bet kanalizācija nē.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.27 19:38

kaktus

Cik metrus veliks ar ainaru ir izbuvejushi kANALizaciju taja ciema?

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.28 09:21

Vai es te kļūdos?

Liepiņš turpina melot un radīt ilūziju, ka vienādi rūpējas par visu novada teritoriju un tā ļaudīm.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.27 15:31

Urbaste

Man liekas, ka Ozolnieku Ļipiņs griezīsies pie Romas pāvesta un tad Citplanētu starpplanētu tiesā, lai izlemtu par visu svarīgo, neatvietojamo Ļipiņu.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.28 08:44

vietējais

Tas jau paliek nožēlojami no Liepiņa puses.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.28 12:01

to Liepiņam

Beidz smīdināt tautu, mēs tavus izgājienus neatbalstām!! Ja tev vēl kaut cik pašcieņas ir saglabājusies pieņem jauno un aizej ar godu. Cik var???

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.28 17:34

Ne Veļeckim, ne Aināram

neiešāvās pratā doma izrakstīt rēķinu par darbiem kas veikti projektā
„Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ozolnieku novada Ozolnieku ciemā” tiem, kas šo pakalpojumu nav saņēmusi.
1. Aktivitātes kvalitatīva dzeramā ūdens piegādes
nodrošināšanai un ūdens resursu aizsardzībai:
• jauna artēziskā urbuma izbūve – 1 gab.;
• artēziskā urbuma rekonstrukcija – 1 gab.;
• artēzisko urbumu tamponēšana – 5 gab.;
• dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtu izbūve – 1 kompl.
(Q=50 m 3 /h);
• II pacēluma sūkņu stacijas izbūve – 1 kompl. (h=35 m,
Q=30 l/s);
• tīrā ūdens rezervuāra izbūve – 1 kompl. (V=600 m 3 );
• maģistrālā ūdensvada sistēmu savienošanai izbūve – 1 780
m.
2. Aktivitātes ar komunālajiem notekūdeņiem vidē novadītā
piesārņojuma apjoma samazināšanai:
• jaunu NAI izbūve esošo vietā – 1 kompl.;
• jaunu KSS izbūve esošo vietā – 5 kompl.;
3. Aktivitātes atbilstošu ūdenssaimniecības pakalpojumu
pieejamības nodrošināšanai:
• ūdensapgādes tīklu rekonstrukcija – 3 070 m;
• pašteces kanalizācijas tīklu rekonstrukcija – 1 680 m;
• kanalizācijas spiedvadu rekonstrukcija – 780 m;
• jaunu pašteces kanalizācijas tīklu izbūve – 800 m;
• jaunu kanalizācijas spiedvadu izbūve – 910 m;
• jaunas KSS izbūve esošās vietā – 1 kompl.
Kopējās izmaksas: 2 696 278,76 LVL
Kamēr Dainis peldās tīrā un atdzelžotā ūdeni savā Ozolnieku mājas baseinā, Ānē un Tetelē vasarā pat rūsainu ūdeni no krāna nevar izspiest.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.28 19:37

Anniņa

Apkārt Jaunatnes ielai paredzēta privāto māju apbūve ar daudz daudz sirsniņ mājiņām Labi ka novad grāvis blakus netīrie ūdeņi plūdīs Lielupē

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.29 10:20

Anniņ, neķer kreņķi!

Visām tām privātmājām Liepiņš liks iekārtot dārgas bioloģiskās attīrīšnas iekārtas, jo draugiem biznesmeņiem taču jāļauj nopelnīt….

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.29 11:18

lasītais

Ā tāpēc to Jaunatnes ielu tā paplašina un liek jaunu segumu, par mūsu naudu, kaut blakus iet šoseja. Jautājums, kas būvēs tās privātās mājas un kam pieder tā zeme. Vai tik nav kārtējais Daiņa projekts.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.29 11:21

ĀNE

Jaunatnes ielā ir pašvaldības zeme, kuru šobrīd Ānes iedzīvotāji nomā mazdārziņiem.
Liepiņš šos mazdārziņu nomniekus ir brīdinājis, ka turpmāk nekādi nomas līgumi netiks slēgti.
Dzirdams, ka tur būvēšot lepnas privātmājas, Plotņikova jau tur pildīja Daiņa uzdevumu - visu apskatīja un pārmērīja.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.29 11:54

LILIJA

Dainis...Kā gribu tā daru nejaucieties . Jūsu pienākums maksāt nodokļus un nemaisīties pa kājām.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.01 12:49

Vietējās ziņas