Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piketēs arī Jelgavā 20

Jelgava ir viena no tām Latvijas pilsētām, kur nākamceturtdien, 18.jūnijā, gaidāma Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rīkota protesta akcija saistībā ar valdības plāniem «apcirpt» finansējumu virknē nozaru.

Kā «Ziņas» informēja LBAS Zemgales reģiona koordinatore Ligita Brahmane, iecerēts, ka ceturtdien no pulksten 12 līdz 13 Hercoga Jēkaba laukumā notiks pikets nolūkā paust iedzīvotāju sociāli ekonomiskās prasības. Pieteikums ļaut rīkot minēto akciju piektdien iesniegts pilsētas domē, un paredzēts, ka piketā varētu piedalīties aptuveni 300 cilvēku. L.Brahmane gan pieļauj, ka dalībnieku skaits varētu būt vēl lielāks.«Pašreiz domāju, kā piesaistīt kādu tipogrāfiju, kas varētu paveikt drukāšanas darbus. Labprāt pasākumā iesaistītu arī kori vai citu mākslinieku kolektīvu, taču tas pagaidām nav izdarīts, jo protesta akcija vēl ir ļoti agrīnā tapšanas stadijā,» piebilda koordinatore, aicinot iedzīvotājus pievienoties protestam un gatavot plakātus ar atbilstošiem saukļiem. Sīkāku informāciju par gaidāmo akciju iespējams saņemt, zvanot pa tālruni 20222945.Ieceri par gaidāmo protesta akciju atbalsta arī Jelgavas Pensionāru biedrības priekšsēdētājas vietniece Marija Kolneja, atgādinot, ka finanšu krīzēs ir cietušas daudzas valstis, taču pensiju «nogriešana» un atņemšana nav pieredzēta nekur.«Pensija ir mans kapitāls, un ar kādām tiesībām kāds to tagad mēģina atņemt? Tad jau tāpat var izdarīt arī ar īpašumu, bet jautājums ir - kā vispār var prettiesiski kādam kaut ko atņemt?» retoriski vaicā M.Kolneja. Šis jautājums pārrunāts arī viņas pārstāvētās organizācijas valdes sēdē.«Mēs protestā piedalīsimies, nedrīkst ļaut sev kāpt uz galvas!» uzsver Pensionāru biedrības priekšsēdētājas vietniece.Lēmums par protesta akcijas rīkošanu piektdien pieņemts LBAS sēdē. Kā norises diena izvēlēts 18.jūnijs, kad pieredzēta Saeimas pēdējā sēde pirms vasaras brīvdienām. Tajā pat laikā Rīgā, 11.novembra krastmalā, ieplānota vērienīga manifestācija, uz kuru tiek gaidīti iedzīvotāji no visas Latvijas. Iecerēts, ka protesta akcijas notiks arī Liepājā, Daugavpilī un Valmierā. Savukārt otrdien plānots organizēt LBAS dalīborganizāciju priekšsēdētāju piketu pie Saeimas ēkas. 23 cilvēki kā klausītāji piedalīsies Saeimas sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

kuka

Pi kets Jelgavā ir jāizziņo kā Jelgavas iedzīvotāju sapulce un jāpieņem rez olūcija
Par publiski izteiktiem meliem ka pensijas netiks samazinātas
1/ Izteikt neuzticību premjeram
2.Par parakstīto vienošanos izteikt neuzticību pensionāru federācijas vadībai un prasīt sasaukt Latvijas pensionāru ārkārtas kongresu
3/ Atlaist SAEIMU
4.Veikt izmaiņas SATVERSMĒ lai TAUTA varētu vēlēt prezidentu un Latvija būtu prezidentāra rvalsts

pirms 11 gadiem, 2009.06.15 15:41

Pret piketu

Varu saderēt, ka piketa masovku nodrošinās pamatā tie pensionāri, kuriem atņem 10 %, jo sviestainie lielo pensiju saņēmēji tikai pa gabalu kacinās tautu un paši priecāsies kā tie nabadziņi tur trako un priekš viņiem izcīna pilnu pensiju saglabāšanu!
Ta taču ir Latvija!!! Un Jelgava!!! Ar visiem saviem ZZS penžiem!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.15 08:47

Pret piketu

Cerams, ka beidzot ZZS vairs nepietiks ar matu piekrāsošanu, lai nomaskētu savas lielās pensijas. Strādājošie pensionāri lai atdod vietas jaunajiem, kuri ir bez darba un bez jebkādiem ienākumu avotiem!!!
Šķēle to jau vienreiz izdarīja un pēc tam uzreiz bija ekonomikas uzplaukums, bet žēl, ka arī toreiz tie grozījumi eksistēja tikai kādus 2 gadus - daži penžžži LLU to pārcieta un vēl tagad ar savām milzu pensijām rēgojas pa pili un studentus atbiedē!

pirms 11 gadiem, 2009.06.15 08:42

Pret piketu

Cerams, ka beidzot ZZS vairs nepietiks ar matu piekrāsošanu, lai nomaskētu savas lielās pensijas. Strādājošie pensionāri lai atdod vietas jaunajiem, kuri ir bez darba un bez jebkādiem ienākumu avotiem!!!
Šķēle to jau vienreiz izdarīja un pēc tam uzreiz bija ekonomikas uzplaukums, bet žēl, ka arī toreiz tie grozījumi eksistēja tikai kādus 2 gadus - daži penžžži LLU to pārcieta un vēl tagad ar savām milzu pensijām rēgojas pa pili un studentus atbiedē!

pirms 11 gadiem, 2009.06.15 08:42

Aigars Egle

Cienijamie Jelgavnieki, beidzot Jūs sapratāt, ko nozīmēja mūsu partijas PAR DZIMTENI, sauklis - PRET "VERDZĪBU"? VISI LATVIJAS IEZDĪVOTĀJI KĻUVA PAR BEZTIESISKIEM "VERGIEM"!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.14 22:14

?

Kā var darīt pāri vājākiem? Tā tikai primitīvi dzīvnieki uzvedās! Viselementārāk paņemt no vājāka nekā no stiprākā! Veciem cilvēkiem ir nodarīts nopietns morāls kaitējums. Par ko?

pirms 11 gadiem, 2009.06.14 18:50

nu gan

Ko jūs tos pensionārus gribat izēst! Viņi nevienam neko nav parādā!!! Ja kādam arī ir "liela" pensija, tad tikai pēc pašu pensionāru nopelniem. Un par to stāžu taisnība. Dažs labs visu dzīvi rāvies melnās miesās, lai vecumdienas būtu vieglākas, bet še tev, cilvēki ir iznesti cauri nelietīgā veidā! Un ko lai saka vientuļie pensionāri?

pirms 11 gadiem, 2009.06.14 18:40

puika

Piketā ir jāpiedalās.Tikai tā mēs daram zināmu savai valdībai savu neapmierinātību ar situāciju ,kāda pašlaik ir Latvijā.Nepiedaloties ,cienītajiem deputātiem liekas ka mēs ar visu esa apmierināti. Un pensionāriem būtu jābūt noteikti.jo pārsvarā jau viņus cenšas apvārdot ar situāciju utt.un tas ari izdodas,neticiet un tiekamies ceturtdien laukumā!Jo mums ir viņiem ko prasīt un izteikt ari savus priekšlikumus!Nevajag par savu tautu domāt tik slikti ka mēs esam tik dumji ,ka neuzko neesam spējīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.06.14 12:41

Rutai Melherei

zaglīgo zemnieku savienība maksā atkatu, lai Jelgavas pensionāri balsotu par zagļiem pilsētas vadībā un šādas situācijas sēdētu mājās ... Melhere ir nopirkta un pārdota .... nospļauties viņai uz pensionāriem, ka tik pašai ikmēneša labums

pirms 11 gadiem, 2009.06.14 00:06

Rutai Melherei

Tu apspriedies ar pensionāriem??? Un viņi saprot valsts situāciju? Kur tādus atradi? Es zinu daudzus raudošus pensionārus, kuriem ir sabrukums, kuri nesaprot par ko bērnība kara gados un vecumdienas tādā nabadzībā. :(( Sievietes, kas tūliņ pēc bērna piedzimšanas atsāka strādāt, lai tikai būtu lielāks pensijas stāžs. Tagad tas viss kaķim zem astes. Jūs vispār saprotat kā viņi jūtas?
Lai atdod naudu tie, kas no tautas nozaga! Kāpēc noziedzība netiek sodīta?

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 23:10

idiot tu I.Godmani

Pensionāri spiesti strādāt, jo ar pensiju vien neizdzīvot. Kā var aizliegt strādāt darbaspējīgam pensionāram, kurš savu darbu veic godam labāk par jauno. Ja vēl viņiem neļaut strādāt, tad veco cilvēku diskriminācija pilnā mērā! Nelieši! Pensionāri valdībā cita lieta, tad vajadzēja samazināt, bet nevis uz dažu atsevišķu rēķina sodīt visus.

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 22:54

xyz

Ir tik daudzas aģentūras,kas baro partijas,lūk,kur nauda.
Tāpat arī visādas komisijas un pārbaudītāji,nevajadzīgie sekretāri un padomnieki.
Pēc samazinājumiem,cik Repšem alga uz papīra?
Tad,kad Repše un Kalvītis (krīzes laika lielākais noziedznieks) saņems tik,cik es saņemu pensiju t.i 210 Ls,tad arī piekritīšu tiem 10 % ,ko dāvināt valdībai.

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 17:02

vajag

Varam piketēt pret Rāviņa brandžu, augstajām apkures cenām, netīro ūdeni, bedrainajam ielām. Jelgavas iedzīvotājiem iemeslu pietiek.

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 17:02

vajag

Varam piketēt pret Rāviņa brandžu, augstajām apkures cenām, netīro ūdeni, bedrainajam ielām. Jelgavas iedzīvotājiem iemeslu pietiek.

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 17:02

Resnais

nu sanjemsim to aizdevumu, bet kas tos miljardus atdos???? Valsts bankrots ir tikai laika jautājums. Apēdīs birokrātija un viss....

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 14:29

L.Pagale

Nezinu, man tas Krīģeris arī diez ko paļāvību neiedveš.

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 13:54

to Ruta Melhere:
Tu takš pārdevusies st...va esi ... cilvēkiem atņem pēdējo, bet tev, ka tik iedod kapeiciņu biedrībai, lai pašai labāka dzīve. NODĒVĒJA!

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 11:29

pareģis 2

Jūnijs.

Laika apstākļi nepastāvīgi. Ļoti siltas dienas mijas ar vējainām. Tauta, sasparojies! Tāpat kā 28.februārī caur labo domu, meditācijai bija saulaina diena, tā arī uz šiem saulgriežiem, garās brīvdienas varat radīt sev siltas un saulainas. Pulksten 22:22 – 23.jūnijā, Tauta sadodies rokās un ap katru savu ugunskuru meditē par Latvijas nākotni! Aizdedz zeltainu ugunskuru un arī fiziskā veidolā transformē blīvās, smagās enerģijas, ko radījuši cilvēki caur ikdienas domām. Šis ir tas laiks, kad varat aktivizēt Latvijas tautas augšupejošo vektoru pozitīvai attīstībai, lai tauta sāk atdzimt garā un miesā.

Jūlijs.

Politika. It kā politiķiem brīvdienas, tomēr viss kūsā, visi ir satraukti, skraidelē un tekalē, jo politiķiem „deg aste”, brūk un jūk mānīgi veidotā labklājība. Šādi kā iepriekš vairs nevar, bet pa jaunam – nemāk. Daudzi iemācīsies pa jaunam caur tīro nodomu, daudzi pieņems lēmumu tuvākajā laikā iet prom no šī veidola, jo duālisma pieradumam ir pārāk liels spēks, tāpēc laika apstākļi pēc prognozēm ir silti, bet pēc notikumiem diezgan karsti.

Tauta kopumā. Diezgan daudzi bērni un jaunieši atgriezušies laukos. Daudzas ģimenes apvienojušās dzīvošanai vienā dzīvoklī, jo nevar nomaksāt kredītus par dzīvokļiem, tādā veidā tiek ietaupīti līdzekļi pārtikai. Nu ir tas brīdis, kad jaunieši raksta savus iesniegumus un formē akadēmiskos mācību atvaļinājumus. Visvērtīgākie ir pensionāri un bērnu pabalsti, jo dažās ģimenēs tie ir vienīgie ienākumi.

Augusts.

Laika apstākļi. Beidzot silti. Ir sajūta, ka beidzot iestājusies vasara. Viedākie cilvēki konservē ražu gaidāmajai ziemai, kura būs auksta gan fiziskajā gan dvēseliski smalkajos līmeņos.

Politika. Ir nomainījusies politiskās elites struktūra. Vecie vēži no siles ir aizbīdīti vēl tālāk. Starp citu – siles vairs nav. Sākas jauna politiskās sistēmas izstrāde, bet tie, kas staigāja lepnībā paceltu galvu un iedomīgi uzlūkoja tautu, ir sapratuši, ka ir zaudējuši un zaudē visu, kas ir iegūts negodīgā ceļā un, ja kādam vēl ir gudrība kā saglabāt negodīgā ceļā iegūto, tad viņam tiek atņemta ģimenes harmonija vai fiziskā veselība.

Tauta kopumā. Tauta ir nodrošinājusies gaidāmajai ziemai. Vissmagāk ir pilsētniekiem. Zagšana pieņemas spēkā un policija ir pārgurusi cīnoties ar apzinātiem zagļiem un ar vardarbību, kura rodas acumirklī, vadoties no apstākļiem, kurus viņi var izmantot savu spontāno mērķu sasniegšanai.

Ar septembri sākas drūmais laiks.

pirms 11 gadiem, 2009.06.12 23:05

Eva

Ja, piketi ir laba lieta un demokratijas iezime...Tomer, tada gadijuma ir risks nesanjemt SVF aizdevumu. Tomer, tas visas aizkulises nevienam no mums nav zinamas.((

pirms 11 gadiem, 2009.06.12 20:36

Vietējās ziņas