Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsēta iegūs jaunus vaibstus

Vēl tikai pāris nedēļas iespējams iesniegt priekšlikumus jaunajai Jelgavas attīstības stratēģijai nākamajiem desmit gadiem. Jaunajā dokumentā iezīmēti perspektīvie rūpnieciskās attīstības rajoni un atpūtas zonas. Savukārt Lielupes krasti iegūs jaunus vaibstus.

«Ir vairāki būtiski jaunumi, kas pašreizējo Jelgavas attīstības stratēģiju atšķir no līdzīga rakstura dokumentiem, un pirmkārt, tas, ka ievērojami pārskatīta pilsētas applūstošo teritoriju karte,» skaidro pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte. Darbs pie attīstības stratēģijas sākts 2007.gadā, kad spēkā bijušas citas likumdošanas normas. Tāpēc tagad nepieciešams būtiski papildināt šo dokumentu. Lielā mērā tas saistīts ar būtiskiem grozījumiem Aizsargjoslu likumā. Līdz šim likumdošana noteica, ka par riska zonām uzskatāmas teritorijas, kuru applūšanas risks bija vismaz reizi simts gados. Līdz ar to tika pieņemts, ka «gadsimta plūdos» applūdīs gandrīz puse Jelgavas. Tas lielā mērā līdz šim traucējis arī noteikt pilsētas prioritāri attīstāmās teritorijas. «Sagatavojot stratēģijas jauno redakciju, ņēmām vērā arī vairāk kā simts jelgavnieku sniegtos priekšlikumus par teritoriju iespējamo izmantošanu,» turpina G.Osīte. Pārsvarā tas bijis saistīts ar priekšlikumiem veikt dažāda veida apbūvi, kas iepriekš uz īpašnieku zemes bijis liegts. Nākamā jaunā stratēģijas redakcijas iezīme, kas skar daudzus jelgavniekus - tā saucamo ielu «sarkano līniju» pārskatīšana. Iepriekš tās noteiktas tālajā 1976.gadā, kad vīzija par pilsētas attīstību bijusi ievērojami atšķirīga no šodienas. Līdz ar to teritoriju, kur saglabājies strikts aizliegums veikt jebkāda veida būvdarbus, ir ielās, kuras svarīgas autotransporta tranzītam. Pārējo ielu «sarkano līniju» zonējums ir daudzos gadījumos mainīts ievērojot gan privātpersonu, gan uzņēmējdarbību veicinošās intereses. Kā jaunumu G.Osīte min arī jauna komunikāciju šahtu tīkla izstrādi. Tā ievērošana turpmāk būs obligāta visiem, kas vēlēsies piedāvāt, piemēram, kabeļtelevīzijas, interneta vai sakaru pakalpojumus. Vairāk par šo tēmu - piektdienas, 27.marta, «Zemgales Ziņās». Ar attīstības plānošanas dokumentiem var iepazīties šeit.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas