Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmais šā gada pārgājiens vedīs uz Valgundes pusi

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svētdien, 27.janvārī, pulksten 10 aicina piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” jaunās sezonas pirmajā pārgājienā, kas dosies pa Jelgavas novada Valgundes pagastu.

Gide Ina Jurģe vienas dienas pārgājienu cikla jauno sezonu atklās ar skaistu ziemas pārgājienu, kura laikā viesosies interesantās vietās Valgundes pusē.

Pārgājiena pirmais pieturas punkts būs Rīgas Sv.Trijādības Sergija sieviešu klostera filiāle jeb Valgundes pareizticīgo sieviešu klosteris, kura pirmsākumi meklējami jau 1894.gadā. Šogad klosterim aprit 115 gadi.  Klosterī varēs apskatīt divas pareizticīgo baznīcas – Kristus apskaidrošanās un Jāņa Trepnieka baznīcu un kapelu ar iespaidīgu ikonu kolekciju. Nelielu priekšstatu par ap 60 klostermāsu ikdienu klosterī varēs gūt, apskatot klostera ēkas un saimniecību.

Tālāk pārgājiens vedīs uz briežu dārzu “Buku audzētava” Valgundē, kur būs iespēja vērot rumāņu jeb Aizkarpatu staltbriežus, zviedru staltbriežus, ungāru staltbriežus, dambriežus un muflonus jeb savvaļas aitas. Pārgājiena dalībnieki aicināti līdzi paņemt cienastu arī dzīvniekiem – ābolus un burkānus.

Tālāk ceļš līkumu līkumiem vedīs atpakaļ uz Jelgavas pusi, bet pa ceļam pārgājiena dalībnieki varēs ieturēt nelielu pauzi, baudot līdzi paņemtos siltos dzērienus termosā un uzkodas.

Pārgājiena maršruts paredzēts 18 kilometru garš, un tā ilgums plānots apmēram septiņas stundas. Pārgājiena dalībniekiem nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs un ūdens necaurlaidīgi apavi.

Pulcēšanās pārgājienam pulksten 10 pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa ir pieci eiro un līdzi jāņem arī nauda pilsētas satiksmes autobusam Jelgava – Vītoliņi turp un atpakaļ – trīs eiro (ar karti 1,70 eiro).

Pārgājienam iepriekš jāpiesakās pa tālruņiem: 29916889, 63005447 vai e-pastu inajurge@inbox.lv.

Plašāka informācija www.visit.jelgava.lv.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas