Pirmajā masu vakcinācijas centru darbības dienā sapotēti vairāk nekā 2680 cilvēki (papildināta) 5

Pirmajā masu vakcinācijas centru darbības dienā sapotēti vairāk nekā 2680 cilvēki, pavēstīja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Viņa uzsvēra, ka liela mēroga vakcinācijas centri vakar tika atvērti izmēģinājuma režīmā, lai pārliecinātos par liela mēroga vakcinācijas procesu un identificētu lietas, kas jāuzlabo.

Visas dienas laikā bijām notika nemitīga saziņa ar vakcinācijas veicējiem no visiem liela mēroga centriem, pulksten 19 notika  pēdējais sazvans, saņemot kopumā ļoti pozitīvu vērtējumu par kopējo šodienas darbu, pastāstīja Strazda.

Kopumā vakar vakcinēti 2680 cilvēki visās 12 vakcinācijas vietās, kas, kā uzsvēra Strazda, apliecina, ka ar liela mēroga centriem iespējams nodrošināt vakcinācijas apjomu, kas dienas laikā var panākt līdzvērtīgu apjomu visiem esošajiem aptuveni 660 vakcinācijas veicējiem, tādējādi apstiprinot gatavību vakcinēt vēl vairāk.

Strazda uzsvēra, ka visi vakcinācijas centri atzīst, ka šis izmēģinājums bija ļoti nepieciešams un vērtīgs, tā bija pirmā šāda veida vakcinācijas pieredze.

Ņemot vērā, ka vakcinācijas vietās, datu ievadīšanas par savakcinētajām personām nenotiek uzreiz, savakcinēto skaits var nedaudz pieaugt.

Pirmo vakcīnu saņēmuši 2803 cilvēki, bet otro - 63. Līdz ar to, kopumā savakcinētas 2866 personas.

Visvairāk vakcīnu saņēmušas personas ar hroniskām slimībām. Kopumā vakcinēti 1466 šādi cilvēki.

Otrā lielākā savakcinēto grupa bija personas virs 60 gadiem. Kopumā šajā grupā savakcinēti 1162 cilvēki.

Kopumā vakar izlietotas 2569 "AstraZeneca" vakcīnas, 134 - "Pfizer" un 100 "Moderna" vakcīnas.

Kopumā valstī pret Covid-19 savakcinēti 146 752 cilvēki. No tiem 121 868 personas ir savakcinētas ar pirmo poti. Līdz ar to pirmo vakcīnu saņēmuši 6,43% Latvijas iedzīvotāju.

Vakar no rīta tika vērtas vaļā vēl divas iedzīvotāju grupas - personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar imūnsupresiju. Jau šodien to iedzīvotāju datus, kas bija pieteikušies vietnē "manavakcina.lv" vai tālruni 8989, atbildīgās personas novirzīja vakcinācijas iestādēm, kas jau šodien sāka iedzīvotājus apzināt un aicināt vakcinēties. Patlaban turpinās iedzīvotāju apziņošana vakar atvērtajās prioritārajās grupās.

Vakcinācijas projekta birojā secināts, ka, ņemot vērā pirmās dienas pieredzi, vakcinācijas process ir raits, saprotams gan vakcinētājiem, gan iedzīvotājiem. Tāpat redzams, ka cilvēki šajās brīvdienās mēdz prioritizēt brīvdienas un ne visi gatavi nākt vakcinēties brīvdienās, lai gan tāda iespēja tiek nodrošināta.

Šodien vakcinācija turpinās, iedzīvotāju uzrunāšana arī.

Kā ziņots, bija plānots veikt vakcināciju 2800 cilvēkiem, turklāt šāds apjoms sasniedzams pie nosacījuma, ja visi, kuri ir pieteikušies un saņēmuši laiku, atnāks. Atsevišķos vakcinācijas centros atzina, ka daži cilvēki uz potēšanu tomēr neieradās.

Lielie centri saņēmuši vakcīnu apjomu 10 000 devu apmērā šīm Lieldienu brīvdienām.

Vakar tika lemts paplašināt vakcinējamo grupas, atvērta iespēju vakcinēties arī smagi slimu bērnu vecākiem un smagi slimu personu aprūpētājiem. Tāpat vakar vakarā pieņemts lēmums no svētdienas atļauts vakcinēt arī nākamo prioritāro grupu - seniorus no 60 gadu vecuma. 

Vakar darbu sāka trīs vakcinēšanas centri Rīgā - Ķīpsalas hallē, centrā "Atta" un Rīgas Centrāltirgus Gastro paviljonā. Šajā laikā darbu sāka arī centri Valmieras Kultūras centrā, Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē, Daugavpils Latviešu kultūras centrā un Daugavpils Kultūras pilī, Jēkabpils Sporta centrā, Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā, Liepājas Olimpiskajā centrā un Jūrmalas Sporta skolā. Visi šie centri strādāja līdz pulksten 18.

Rīgā, Jelgavā, Liepājā un Jūrmalā izvietotie centri strādās arī svētdien, kā arī pirmdien. Savukārt Valmierā, Rēzeknē, Jēkabpilī un Daugavpilī esošie centri darbosies tikai sestdien.

Savukārt Cēsīs, bijušajā veikalā "Super Netto", vakcinācijas process sāksies svētdien un turpināsies arī pirmdien. Arī šis centrs darbosies no pulksten 10 līdz 18.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

es

Potējieties paši ar savu Astru zenecu, es negribu spēlēt krievu ruleti

pirms 16 dienām, 2021.04.04 10:01

Veselais saprāts

Tak nošaujies

pirms 16 dienām, 2021.04.04 10:07

Gita

"Veselais saprāts" neizklausās diez ko vesels, kā jau pie mums pieņemts.

pirms 16 dienām, 2021.04.04 10:39

yuris

allways a fool

pirms 16 dienām, 2021.04.04 10:49

Tas pats Jānis

Kaut kā neiet uz priekšu tā vakcinēšana tik raiti, kā gribētos.

pirms 16 dienām, 2021.04.04 10:40

Vietējās ziņas