Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmie autonomā autobusa braucieni jau šonedēļ 2

No piektdienas, 14. augusta, teju divas nedēļas jelgavniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja bez maksas izbraukt ar autonomo autobusu, ko Zemgales Plānošanas reģions atvedis “Interreg Baltic Sea Region” programmas projekta “Baltijas jūras reģiona sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bez vadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu (SOHJOA Baltic)” laikā, vēsta Zemgales Plānošanas reģiona pārstāve Ilze Lujāne.

Jelgavā, Pasta salā, bezvadītāja autobusa atklāšanas pasākums notiks 14. augustā pulksten 11, kur sanākušos uzrunās, bet drīz pēc tam autobuss dosies jau pirmajos publiskajos braucienos. Tā maršrutā paredzētas divas pieturvietas – “Tējas namiņš” un “Peldvieta”.

Elektriskais transportlīdzeklis Pasta salā atrodas jau kopš pagājušās nedēļas, kad tika programmēts tā maršruts. Kā liecina braucamrīka nosaukums, tas brauks patstāvīgi – ar dažādiem sensoriem transportlīdzeklis uztvers apkārtējo vidi un zinās, kad piebremzēt vai apstāties pilnībā, ja priekšā uzrodas šķērslis. Tomēr ikviens ir aicināts ievērot piesardzību, neradīt mākslīgus šķēršļus, neiet autobusam pa priekšu vai kā citādi traucēt transportlīdzekļa darbību tā kursēšanas laikā. Jāatzīmē, ka autobusā pastāvīgi atradīsies pavadonis, kurš nepieciešamības gadījumā varēs pārņemt tā vadību. Savukārt, atrodoties transportlīdzeklī, pasažieri aicināti izmantot drošības jostas un brauciena laikā piesprādzēties.

Tāpat, ievērojot šī brīža situāciju valstī, braucēji lūgti nepieciešamības gadījumā lietot sejas maskas un iespēju robežās autobusu izmantot cilvēkiem no vienas mājsaimniecības. Autobuss regulāri tiks arī dezinficēts.

Aizkrauklē autonomā autobusa atklāšanas pasākums notiks 9. septembrī pulksten 11.

Autonomā autobusa kursēšanas grafiks Jelgavā, Pasta salā

 • 14. augustā no plkst. 12 līdz 20

 • 15. augustā no plkst. 11 līdz 20

 • 16. augustā no plkst. 11 līdz 20

 • 19. augustā no plkst. 11 līdz 20

 • 20. augustā no plkst. 10 līdz 15

 • 21. augustā no plkst. 11 līdz 20

 • 22. augustā no plkst. 10 līdz 15

 • 23. augustā no plkst. 11 līdz 20

 • 24. augustā no plkst. 11 līdz 20

 • 25. augustā no plkst. 11 līdz 20

 • 26. augustā no plkst. 11 līdz 20

 • 27. augustā no plkst. 10 līdz 15

Projekts “Pārrobežu sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bezvadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu” tiek īstenots no 2017. gada oktobra līdz 2020. gada septembrim, un tā kopējais budžets ir 3,8 miljoni eiro, no kā 2,8 miljonus eiro līdzfinansē INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programma.

FOTO: ZPR

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Resnais

daži labi citi portāli par to ziņoja jau 11.augustā!

pirms mēneša, 2020.08.13 00:34

Vietējās ziņas