Pirmo reizi atklāts Covid-19 gadījums saistībā ar skolas interešu izglītības nodarbībām

Trešdien pirmo reizi tika atklāts inficēšanās gadījums, kas ir saistīts ar fizisko aktivitāšu skolas interešu izglītības nodarbībām, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Ievērojama daļa valsts mācību iestāžu mācības organizē klātienē, nodrošinot, ka skolēni paliek vienā klases telpā, un iespējami ierobežojot skolēnu plūsmu krustošanos. Tikmēr ārpusskolas interešu izglītības nodarbībās, kurās nereti piedalās audzēkņi no dažādām klasēm, skolēnu plūsmas var krustoties.

Līdz ar to SPKC aicina vecākus īpaši izvērtēt bērnu ikdienas gaitas.

Jau ziņots, ka līdz šim vairākās mācību iestādēs ir atklātas inficēšanās ar Covid-19. Vairums no tām ir Rīgā, bet gadījumi reģistrēti arī Olaines un Daugavpils mācību iestādēs. Inficēšanās gadījumi ir konstatēti arī Latvijas Universitātē un kādā Rīgas bērnudārzā.

SPKC apkopotie dati liecina, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 22 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, tostarp saslimuši trīs bērni līdz 9 gadu vecumam.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 18 saslimušie inficējušies no zināmiem infekcijas avotiem, tostarp astoņos gadījumos tie bijuši saistīti ar uzņēmumu, kas veic rūpniecisko ražošanu. Kā informēja SPKC, par četrām personām, kurām trešdien Latvijā konstatēts Covid-19, vēl tiek precizēti inficēšanās apstākļi, līdz ar to epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Vakar kopumā veikti 2403 Covid-19 testi, no kuriem slimība atklāta 0,9% gadījumu. SPKC pārstāvji ir uzsvēruši, ka būtiska robeža šim rādītājam ir 3%, kura pārsniegšana liecina, ka slimība valstī izplatās nekontrolēti.

Līdz šim Latvijā veikts 304 221 izmeklējums, saslimušas 1594 personas un 1248 izveseļojušās. Kopumā mirušas 36 personas, kam bija apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēts viens pacients ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas septiņi pacienti, no kuriem visi ar vidēji smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāriem izrakstīti 222 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas