Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno psihoneiroloģisko slimnīcu apvienošanu 7

Veselības ministrija (VM) plāno psihoneiroloģisko slimnīcu apvienošanu, vakar vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Iestāžu apvienošana tiekot plānota, apzinoties speciālistu trūkumu.

Kā stāstīja raidījums, Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca tiks pievienota Daugavpils psihoneiroloģiskajai slimnīcai, bet Liepājas - Jelgavas psihoneiroloģiskajai slimnīcai "Ģintermuiža". Savukārt bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas "Ainaži" liktenis izšķirsies pēc tam, kad veselības ministre dosies turp vizītē, ziņoja raidījums.

"Panorāma" arī uzsvēra skaudro statistiku pašnāvību skaitā Latvijā. Šogad 93 bērni un jaunieši mēģinājuši šādi beigt dzīvi, četrus no kuriem glābt nav izdevies. Kopumā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) šogad bijuši 685 izsaukumi uz pašnāvībām. Jaunākajam pacientam bija 12 gadi, vecākajam - 96 gadi.

Komentējot otrdien valdības apstiprināto Psihiskās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanas plānu, viens no 17 Latvijas bērnu psihiatriem Ņikita Bezborodovs norādīja, ka tas ir pagrieziena punkts. "Pirmo reizi tiek piešķirti līdzekļi psihosociālajai rehabilitācijai. Iesaistās komanda, funkcionālie speciālisti. Un gan Rīgā, gan reģionos būs mūsdienīgāka aprūpe," viņš pauda.

Otrdien valdība apstiprināja VM tapušo Psihiskās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanas plānu 2019.- 2020.gadam, kura īstenošanai šogad paredzēti 13,345 miljoni eiro.

Kā norāda VM, Psihiskās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanas plāns izstrādāts diviem gadiem, un tajā ietverti pakalpojumi, kas orientēti uz psihiatra komandas stiprināšanu un pieejamības uzlabošanu.

Plāna mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem uz pierādījumiem balstītu, iespējami mūsdienīgu, kvalitatīvu un viņu vajadzībām atbilstošu psihiskās veselības aprūpes pieejamību. Lai mērķi realizētu, iecerēts īstenot psihiskās veselības veicināšanas pasākumus un slimību profilaksi, veicinot psihisko saslimšanu agrīnu diagnostiku, uzsākot savlaicīgu ārstēšanu un medicīnisko rehabilitāciju.

VM iecerējusi, ka, īstenojot plāna paredzētos pasākumus, tiks uzlabota veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, kā arī samazināta mirstība no pašnāvībām.

Plānā paredzēti četri rīcības virzieni, tostarp profilakse, agrīna diagnostika un ambulatorā ārstēšana, uz pacientu vērsta savlaicīga stacionārā ārstēšana un veselības aprūpes koordinēšana, psihiskās veselības veicināšana, kā arī cilvēkresursi psihiatrijā.

Foto: no zz.lv arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Jelgavas novada laucinieks

Bez iedzīvotāju aptaujas reformu nedrīkst veikt. Tas ir prettiesiski.

pirms gada, 2019.06.19 11:59

Janka

Ar domi gan! Jelgavas dome pārceļas uz Liepājas pns., bet Liepājas dome uz Ģintermuižu!

pirms gada, 2019.06.19 12:42

opis

nu ne tik pie mums Jelgavā izvietot nervozos , vienu cietumu izvācām ārā no pilsētas uzreiz palika mierīgāk ,pasarg Dievs ja pilsētu pārveidos pa trako mītnes vietu ,cietumnieks ja pamanās izsprukt ta to diezgan ātri notver un spundē atpakaļ cita lieta ir tad ja trakie tiek brīvsolī ,traks var sadarīt tādas lietas ka pat domās neizdomāsi

pirms gada, 2019.06.20 06:36

ome

Lūdz, Dievu, lai tev pašam dzīve nepiespēlē nonākt psihoneiroloģiskajā slimnīcā

pirms gada, 2019.06.20 09:24

omei

Dārgā un mīlā! Ko te pārdzīvot, lai nebūtu jānonāk! Uzbrauc 9, stāvā un izvelies, ja nevari savākt pietiekamu daudzumu miega zāļu, lai nekur vairs nenonāktu. Tas pašam savlaicīgi ir jāsakārto.

pirms gada, 2019.06.20 13:32

opis

večai-omei visdrīzākais pašai ir pienācis prāta klimakss tāpēc ir tik tramīgi nešpetna ,velcies vecen uz mežu ogas lasīt vai bekas lauzt,uzreiz būsi mierīgāka un trako nams tev ies gar degunu

pirms gada, 2019.06.21 09:38

Vietējās ziņas