Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plašumi brīvai darbaspēka kustībai

Kad maciņā svilpo vējš, pie durvīm klauvē kreditori, pastkastē gulst kārtējie rēķini, bet vēders prasa savu tiesu, iespējams, jāsāk lūkoties pēc darba ārpus Latvijas robežām.

Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls ir tā struktūra, kas sniedz legālu iespēju atrast darbu kādā no ES vai Eiropas ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, un pēdējā laikā tā rīkojas aizvien vairāk cilvēku.«Mana attieksme ir nepārprotama - ja cilvēks tiešām nonācis bezizejas situācijā, kreditori draud atņemt dzīvokli un nav par ko ģimeni uzturēt, šī ir pēdējā iespēja, lai nesāktos krimināls haoss. Nesaku, ka jāpaliek Eiropā uz dzīvi - var doties sezonas darbos, atgriezties un parādus nomaksāt. Taču, kamēr krīze izpaužas tik nežēlīgi, jāmeklē reāli risinājumi,» pārliecināts Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) Zemgales reģiona konsultants Artūrs Bāliņš, iepazīstinot ar piedāvātajām iespējām.EURES rīcībā ir interneta datu bāze, kur meklējama informācija, piemēram, par brīvajām darba vietām, konsultanti sniedz padomus darba meklētājiem un devējiem, kā arī tiem, kas piedāvātajās valstīs vēlas mācīties.«Mēs apkopojam vakances, ko darba devēji ievietojuši portālā www.eures.europa.eu ar vēlmi nodarbināt ES un EEZ valstu pilsoņus. Līdz ar to tās ir legālas, jo informācija par pieteikto darba vietu tiek pārbaudīta,» stāsta A.Bāliņš, norādot, ka, pasliktinoties sociāli ekonomiskajai situācijai, saradušās daudz kaktu firmu, kas nekaunas prasīt samaksu par dokumentiem, ko valsts iestādes izsniedz par velti.«Mēs sadarbojamies ar visu ES un EEZ valstu konsultantiem, kas nozīmē - ja klients, piemēram, iegūst no manis informāciju un izvēlas strādāt Norvēģijā, viņš pēc palīdzības var vērsties pie šīs valsts konsultanta, ar kuru sazināmies elektroniski,» turpina A.Bāliņš, piebilstot, ka konsultants arī palīdz praktiski, piemēram, pienācīgi sagatavot CV, lai tas nebūtu «pelēks», bet piesaistītu darba devēja uzmanību.Plašāku materiālu lasiet piektdienas, 3.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas