Platonē jauno urbumu nolemts padziļināt, darbi var ieilgt 2

Jau kopš 31. maija, kad dzeramā ūdens piesārņojuma dēļ tika slēgta centralizētā ūdensapgāde Platones ciematā, pagasta iedzīvotāji piecieš ūdens trūkumu. Avārijā vainojams pirms 47 gadiem veiktā 240 metru dziļā pazemes urbuma sabrukums, un joprojām notiek jauna pagaidu urbuma veidošana.

“Bija plānots izveidot pagaidu urbumu 40 metru dziļumā, bet pēc konsultēšanās ar nozares speciālistiem, tika pieņemts lēmums padziļināt urbumu līdz 70 metriem atkarībā no ūdens nesēja slāņa dziļuma, lai simtprocentīgi novērstu situācijas atkārtošanos,” vēsta SIA “Jelgavas novada KU” mājaslapā pieejamā informācija. Dziļurbuma urbšanas darbi atsākušies pirmdien.

“Līdz brīdim, kamēr netiks atjaunota ūdens padeve, ūdeni nodrošināsim ar cisternu. SIA “Jelgavas novada KU” ir veicis sistēmas pilnu apkopi, ūdens sagatavošanas stacijas filtru filtrējošā materiāla nomaiņu, izbūvējis perspektīvo ūdens un elektrības pieslēgumu jaunajam urbumam, lai, tiklīdz kā urbšanas darbi beigsies, varam piegādāt ūdeni ciematam. Paldies, ka esat pacietīgi. Informācija sekos,” rakstīts uzņēmuma mājaslapā.

“Esam tikuši līdz 41 metram – vairāk nekā līdz pusei. Pašlaik urbis iet cauri smilšakmenim, tad būs māli un ies vieglāk. Kad būs ūdens, neprasiet, nezinu,” atzīst “Jelgavas novada KU” vadītāja Antra Alksne, piebilstot, ka strādnieki darbus veic, vadoties pēc vecā urbuma ģeoloģiskajām kartēm.

Savukārt Platones pagasta pārvaldes vadītājs Vladislavs Pogožeļskis stāsta, ka pagastā nav ūdensvada, bet ūdens ir – to joprojām piegādā mucās pēc grafika. “Paldies iedzīvotājiem, kuri saprot situāciju un neceļ paniku,” saka pagasta pārvaldnieks.


Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jans

Problēma ir tajā, ka netiek uzskatīts, ka ir katastrofa un darbi netiek veikti dienu un nakti!!!

pirms 3 gadiem, 2018.06.13 17:24

Priekšlikums

Katram Jelgavas novada KU darbiniekam paņemt apgādībā vismaz vienu Platones ciema ģimeni, atļaut pie sevis nomazgāties un izmazgāt veļu!

pirms 3 gadiem, 2018.06.13 19:08

Vietējās ziņas