Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"PNB bankas" darbības pārtraukšanas dēļ Jelgavā traucēta iedzīvotāju kartes un skolēna apliecības darbība 3

"PNB bankas" darbības pārtraukšanas dēļ Jelgavā traucēta iedzīvotāju kartes un skolēna apliecības darbība, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas domē.

Izmaiņas skars jelgavniekus, kuriem pašvaldība piešķīrusi atvieglojumus braukšanas maksai pilsētas maršrutu autobusos, kā arī skolēnus, kuriem skolēna elektronisko apliecību izsniegusi "PNB banka". 

Patlaban darbojas tikai "SEB bankas" izsniegtās Jelgavas iedzīvotāja kartes un skolēna apliecības.

Lai "PNB bankas" klienti, kuriem pienākas pašvaldības atvieglojumi, varētu tos saņemt arī turpmāk, konts būs jāatver "SEB bankā", kur tiks izsniegta jauna elektroniskā karte.

Jelgavas pilsētas pensionāriem, kuri līdz šim izmantoja "PNB bankas" izsniegtās Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartes, ir jāvēršas "SEB bankā" ar iesniegumu par konta atvēršanu. Arī skolēnu elektroniskās apliecības ir jānoformē "SEB bankā", kurā arī jābūt atvērtam kontam, skaidroja domē.

Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karte ir bezkontakta karte, ar kuru var norēķināties par braukšanu Jelgavas pilsētas autobusos. Šo karti var izmantot tikai norēķiniem sabiedriskajā autobusā un skolēnu ēdnīcās. Tā ir piesaistīta norēķinu kontam, no kura tiek segta brauciena vai maltītes maksa.

Jau ziņots, ka no ceturtdienas, 15.augusta, pulksten 21 apturēta "PNB bankas" darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs, 15.augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

Komisijā atzīmēja, ka FKTK padome ir lēmusi par noguldījumu nepieejamību, lai pēc iespējas ātrāk klienti varētu saņemt garantēto atlīdzību. Par garantēto atlīdzību izmaksu veidu un kārtību FKTK lems jau tuvākajās dienās.

Garantēto atlīdzību izmaksa jāuzsāk ne vēlāk kā 8.darba dienā pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanas. No Noguldījumu garantiju fonda "PNB bankas" klientiem varētu tikt izmaksāti aptuveni 279 miljoni eiro, kurus saņems tie, kuriem noguldījumu apmērs nepārsniedz 100 000 eiro, kā arī valsts un pašvaldību uzņēmumi un iestādes ar budžetu līdz 500 000 eiro.

FKTK priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale piektdien preses konferencē norādīja, ka jau tuvākajās dienās 99,2 procentiem bankas klientu tiks izmaksātas garantētās atlīdzības. Pērējiem 0,8% klientu bankā noguldīti kopumā 135 miljoni eiro, un viņi varēs pretendēt uz naudas atgūšanu kā kreditori.

Foto: Jelgavas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

no laukiem

ZZS Jelgavas nodaļa atmazgāja pašvaldības naudu caur PNB.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.17 09:14

pofigists

Dīvāna ekspers ir runājis, ar neapgāžamiem pierādījumiem KNAB klauvē pie ZZS durvīm. tauta pateicas savam informatoram.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.17 19:15

Vietējās ziņas