Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Poļi svin savas organizācijas atjaunošanas 20 gadu jubileju

Ar koncertu pilsētas kultūras namā, kura piedalījās Latvijas poļu jaunie profesionālie mūziķi, Jelgavas dāmu vokālais ansamblis «Stokrotki», tautas dziesmu un deju ansamblis «Kukulečka» no Daugavpils un Jelgavas kultūras nama bērnu deju kolektīvs «Vēja zirdziņš», sestdien noslēdzās Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļas 20 gadu jubilejas svinības

 Tā ietvēra nedēļu garu pasākumu virkni, kurā bija gan dievkalpojums katoļu katedrālē, gan izstādes atklāšana pašvaldības Sabiedrības integrācijas birojā, gan Frederika Šopēna mūzikas koncerts Jelgavas muzejā.

Kultūras namā jubilārus pašvaldības vārdā sveica domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis. Uz sarīkojumu bija ieradies Polijas vēstniecības pirmais padomnieks Janušs Davidovičs, kurš vairākiem jelgavniekiem pasniedza tā sauktās poļu kartes, ko saņem ārzemēs dzīvojošie sabiedriski aktīvie poļi. Viņu vidū bija arī Jelgavas uzņēmējs Helmuts Leoho. 1995. gadā viņš pēc vidusskolas beigšanas izmantoja Polijas vēstniecības piedāvājumu gada laikā pilnībā apgūt poļu valodu un studēt kādā no Polijas augstskolām. Tā viņš arī absolvējis Varšavas Tehnisko universitāti un tagad darbojas elektrotehniskajā nozarē. «Poļu karte man nav tikai plastikāta gabaliņš, bet gan piederības zīme savām saknēm pa tēva līniju. Par to priecājas arī mana sieva, kas ir īsta poliete,» piebilda H.Leoho.Runājot par koncerta mākslinieciskajiem iespaidiem, «Stokrotki»(«Margrietiņas» - poļu val.) vadītāja Edīte Bergmane apbrīnoja daugavpiliešu «Kukulečkas» sniegumu, kam bija raksturīgs, ka dejotāji reizē arī dziedāja. «Tā, dejojot un lecot, taču ļoti grūti padziedāt. Tur iznāk spiegšana un kliegšana,» piebilda mūziķe. Publika, kuras rindās galvenokārt bija pilsētas un rajona poļu ģimenes, sirsnīgi uzņēma visu mākslinieku priekšnesumu un «Kukolečku» jo īpaši. Svētku rīkošanu atbalstīja Jelgavas pašvaldība, Sabiedrības integrācijas fonds un Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta ietvaros.

Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļa darbojās no 1934. līdz 1940. gadam. Tā tika atjaunota 1989. gadā. Aktivitāšu pamatvirzieni ir valoda, kultūra, reliģija. Mūsdienās pieaugušie - poļu klubā, bet bērni - Jelgavas 6. vidusskolas pirmajās divās klasēs un pirmsskolas grupās fakultatīvi var apgūt poļu valodu. Jelgavas nodaļu vada Marija Kudrjavceva.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas