Popularizēs atkritumu šķirošanu Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadā 1

Biedrība "Jāņupes iedzīvotāji" sākusi īstenot projektu "Šķiro mazs un liels", lai kopā ar Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novada pašvaldību veicinātu atkritumu šķirošanu, uzlabotu to apsaimniekošanu un iesaistītu dažādu paaudžu novadu iedzīvotājus, aģentūru LETA informēja biedrības valdes priekšsēdētāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Visās trīs pašvaldībās vasarā notiks virkne izglītojošu un informatīvu pasākumu. Nozīmīgākais no tiem būs senioru un jauniešu apmācības "Mācies, lai mācītu", kas norisināsies šī gada augustā. Tās mērķis ir veicināt starppaaudžu diskusijas un jaunu viedokļu līderu, vides aizstāvju rašanos visos trīs novados.

Otra nozīmīgākā projekta daļa būs Latvijas Universitātes maģistrantes Baibas Skudras visu trīs novadu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu analīze. Iedzīvotājiem būs iespēja komentēt pētījuma secinājumus klātienes semināros rudenī.

"Publiskajā telpā aizvien vairāk runā par atkritumu šķirošanu un tās nozīmi. Tikmēr es savā nelielajā ciemā – Jāņupē Olaines novadā – nejutu, ka iedzīvotāji un apsaimniekotāji aktīvi rīkotos. Sarunās ar partneriem secinājām, ka situācija ir līdzīga arī Olainē, Jelgavas novada ciemos, Ozolniekos un citviet. Projekts tapa, lai iesaistītu visu trīs novadu vietējos iedzīvotājus, pašvaldības un atkritumu apsaimniekotājus, aicinātu viņus satikties un sākt ieviest mūsdienu Rietumeiropā labi zināmus, vienkāršus un efektīvus atkritumu samazināšanas veidus," pauda Zaldāte-Rozentāle.


Foto: jumis.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

opis

Loti biezi Cenupag. draudzibas iela dedzina atkritumus!

pirms 4 gadiem, 2017.05.12 16:37

Vietējās ziņas