Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prasa atlikt partiju finansēšanas pieauguma sākumu 5

Plašu sabiedrības atbalstu – virs 5100 parakstiem,  jau ir guvusi Jāņa Jēkabsona iniciatīva platformā “ManaBalss "Atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās - 14. Saeimas – ievēlēšanai".

Platformā “ManaBalss” ir iesniegts aicinājums 13. Saeimas deputātiem nesteigties ar partiju finansējuma palielināšanu, iekams nav atrisināti akūtie mediķu un pedagogu atalgojuma jautājumi.

Iniciatīvas autors Jānis Jēkabsons norāda, ka partiju finansēšanas būtiskais palielinājums jau sākot ar nākamā gada 1. janvāri ne tikai radīs nopietnus draudus demokrātijai, dramatiski palielinot plaisu starp Saeimā ievēlēto un jauno partiju dzīvotspēju, bet arī demonstrēs valdības un Saeimas nihilistisku attieksmi pret nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Iesniedzējs norāda uz to, ka sabiedrības līdzdalība šā likumprojekta sagatavošanas gaitā bija ierobežota tā steidzamības dēļ. Tāpēc iniciatīvas autors aicina sabiedrību izteikt savu viedokli par to, vai partijām tiešām būtu nepieciešams būtiski palielināt finansējumu jau no nākamā gada un cer, ka Saeimas deputāti ņems vērā sabiedrības bažas. 

Kamēr nav izpildīti vēlētājiem dotie solījumi, kamēr netiek pildīti likumos paredzētie pienākumi paaugstināt algu pedagogiem un medmāsām, politiskās partijas nedrīkst pašas sev piešķirt avansu uz vēlētāju uzticības rēķina, uzskata autors.

Saeimas darba kārtībā ir iekļauts likumprojekts “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”, kas tostarp paredz no 2020.gada 1.janvāra būtiski palielināt valsts budžeta finansējumu politiskām partijām. Ja līdz šim par katru Saeimas vēlēšanās saņemto balsi partijas, kuras bija pārvarējušas 2% slieksni, saņēma 0,71 euro, tad līdz ar jaunajiem grozījumiem finansējums palielināsies līdz 4,50 euro par katru balsi. Papildus šim, partijas, kuras ir pārvarējušas 5% slieksni, katru gadu no valsts budžeta saņems 100 000 euro.

Šim mērķim no valsts budžeta katru gadu tiks atvēlēti 4,5 miljoni euro līdzšinējo 600 000 euro vietā. 

Saite uz likumprojektu:

https://titania.saeima.lv/LIVS13/saeimalivs13.nsf/0/F1AA596E1C2FF237C22584900065AFE0?OpenDocument

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Velta

Ārkārtīgi pareizi. Pietiek jau ar to vien, ka izgudro visādus absolūti nevajadzīgus amatus, tajos ieliek savus cilvēkus, kuri saņem superalgas par pir . anu, tās atdod tiem, kuri ielika amatos. Kāpēc vēl mūsu naudu vajag partijām par nekā nedarīšanu? Ja tā grib partijoties, tad lai dzīvo no savas naudas.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.21 08:44

GunārsS

Jāatliek ne tikai partiju finansējuma palielināšana, bet arī pašu deputātu algu ikgadēju paielināšanu. Un kompensāciju, pēc amata pazaudēšanas vajadzētu samazināt, ja ne likvidēt. Amatu pazaudēji, jo švaki strādāji -kāda, pie velna, vēl kompensācija!?!

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.21 09:13

opaps

Pilnīgi piekrītu- nepalielināt!!!
Naudas pielikums novedīs tikai pie kārtējās balsu pirkšanas vēlēšanās.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.21 09:42

Urzula

Nevajadzīgos amatus aizpilda ar saviem cilvēkiem, kuri saņem algas no mūsu visu naudas, ko nomaksājam nodokļos, tik tiešām atdod tiem, kas šos vietu aizpildītājus ceļ amatā. Tas pirmkārt, bet otra lietiņa ir iekš tā, ka šiem amatu aizpildītājiem algas ir baigās, un viņi slimību pabalstos, bezdarba pabalstos un vēlāk pensijā, kas rēķināta no šīm baigajām algām par nekā nedarīšanu, izēd un izēdīs mūsu sociālo fondu.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.21 16:19

Vēlme

Šo priekšlikumu varneši paslaucīs zem kājslauķa.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.22 14:55

Vietējās ziņas