Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prognozē koku zādzību skaita palielināšanos

Par patvaļīgu koku izciršanu vai bojāšanu draudošais sods neattur «melnās brigādes» paveikt šādus noziegumus - ja pērn pirmajā ceturksnī Zemgales virsmežniecībā konstatētas 20 meža zādzības, šogad - jau 33.

Turklāt galvenokārt zagļi uzdarbojas nevis privātajos, bet valsts mežos. Braucot pa meža ceļiem, daudzviet redzami vēja veci, nogāzti koki, kas, visdrīzāk, turpat arī sapūs. Jelgavas Kārtības policijas biroja 2.nodaļas 2.iecirkņa priekšnieks Aldis Griestiņš spriež, ka koku zādzību mežā kļūtu mazāk, ja vienkāršotu atļauju saņemšanu kritušo koku izvešanai un izstrādei malkā. «Deviņdesmito gadu sākumā atļauju kritalu izstrādei varēja dot mežsargs, un daudzi to izmantoja. Tagad šis process ir sarežģītāks. Uz meža izstrādi iespējams pretendēt tikai firmām izsolēs, ko organizē akciju sabiedrība «Latvijas valsts meži». Ja pensionāram malka jāpērk no meža izstrādātājiem, par autokravu nākas maksāt ap pusotra simta latu. Kas to var atļauties?! Tādēļ ne viens vien to iegādājas no šaubīgām personām,» stāsta A.Griestiņš. Noķert meža zagļus un pierādīt viņu vainu nav vienkārši. Valgundes novada Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Bite, kuram 17.aprīlī netālu no Tīreļiem kopā ar mežsargu izdevās aizturēt trīs likumpārkāpējus, stāsta, ka slēpnī pavadījis vairākas naktis. Zādzībā apsūdzētie Kalnciema pilsētas iedzīvotāji, ļoti iespējams, bija nogāzuši apmēram septiņdesmit kubikmetrus koku, taču viņi pieķerti tikai ar diviem kubikmetriem sagarinātas malkas, ko veda mikroautobusā. Februāra sākumā Valgundes novadā saistībā ar nelikumīgu mežu izciršanu divus cilvēkus kopīgi aizturēja Jelgavas un Rīgas policisti. Taču lielākajā daļā līdzīgu gadījumu aizturēto nav.Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece aicina iedzīvotājus ziņot par koku nelikumīgas izciršanas gadījumiem. Tiesa, arī, ja vainīgos pieķer un lieta nonāk līdz tiesai, process ievelkas ļoti ilgi. Kā stāsta Zemgales virsmežniecības jurists Māris Vaitekūns, patlaban tiek izskatītas piecus un vairāk gadus vecas lietas, kas ir strīdīgas un bieži tiek pārsūdzētas.Plašāku materiālu par šo tēmu lasiet trešdienas, 29.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas