Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prognozē noslēgto laulību skaita kritumu

Interese par kāzām joprojām ir liela, taču Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Aina Rokjāne prognozē, ka šogad, ekonomiskās lejupslīdes laikā, varētu tikt reģistrēts mazāks skaists laulību nekā iepriekšējos gados, jo daudzi pāri atturēsies no precēšanās un nogaidīs labākus laikus.

«Pērn kāzas izcēlās ar lielu greznību, limuzīniem, smalkām kleitām, dārgiem gredzeniem,» piebilst A.Rokjāne.Aizvadītajā gadā Jelgavā reģistrēta 471 laulība, kas ir par 63 mazāk nekā 2007.gadā. Par nozīmīgā dzīves notikuma vietu visvairāk pāru izraudzījušies Dzimtsarakstu nodaļu, kur noslēgtas 375 laulības, kādā no baznīcām salaulāti 114 pāri, bet ieslodzījumu vietās - 32. Septiņās laulību ceremonijās viens no pāriem bijis nepilngadīgs, un reģistrācija notikusi ar vecāku atļauju. Mūsu valsts likumdošana ļauj slēgt laulības jebkurā Latvijas vietā, un pērn mūsu pilsētā salaulāts 91 pāris, kur ne līgava, ne līgavainis nav deklarēti Jelgavā.«Bieži pāri mūsu nodaļā bijuši viesi kādā no laulības ceremonijām, viņiem paticis un tāpēc arī savu laulību nolēmuši reģistrēt šeit. Citi apbrauc vairākas Latvijas vietas, lūdz apskatīt ceremoniju zāli un paliek pie mums,» stāsta A.Rokjāne.Pērn Jelgavā uz savu laulību ceremoniju neieradās 19 procenti iesnieguma iesniedzēju - iepriekš tā vēl nekad nav bijis. 2008.gadā nodaļā notikušas 11 kāzu gadskārtu ceremonijas, tajā skaitā svinētas sešas Zelta kāzas. Par spīti it kā grūtiem laikiem - vai topošie jaunlaulātie izrāda interesi par precībām Valentīna dienā un «maģiskajā» 9.septembrī - lasiet trešdienas, 14.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas