Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Protestēs pret bedrēm 22

Bedrograda, poligons, autokapsēta - šādu un citus līdzīgus epitetus Jelgava izpelnījusies ar savām katastrofālajā stāvoklī esošajām ielām, tādēļ, turpinot pēdējo gadu tradīciju, nolemts 6.maijā rīkot protesta braucienu «Mēs pret bedrēm».

«Dzīvojam 21.gadsimtā, bet bedres remontējam kā 19.gadsimtā. Gadu no gada situācija ar Jelgavas ielām neuzlabojas, tāpēc «lāpīšana» drīzāk izskatās pēc naudas atmazgāšanas, nevis centieniem patiesi uzlabot asfalta stāvokli,» iemeslu protesta akcijas rīkošanai skaidro viens no tās organizētājiem Raimonds Grīnfogels.Precīzu datus, cik kvadrātmetrus bedru ik gadu Jelgavā tiek aizlāpīts, «Ziņām» tā arī neizdevās iegūt, taču, ja vidēji dienā, kā skaidro darbu veicēji, tiek aizdarīti apmēram 70 kvadrātmetru, tādējādi, ja šis process turpinās vairākus mēnešus, kopējā platība sanāk visai iespaidīga.Pilsētas ielu apsaimniekotājs SIA «Kulk» par viena kvadrātmetra bedru aizlāpīšanas pēc pilnas tehnoloģijas prasīja 26,33 latus, savukārt pēc nepilnas - 17,59 latus, taču šogad, kā skaidro uzņēmuma ražošanas direktors Artūrs Ošenieks, cenas esot būtiski samazinātas. Tiesa, precīzu summu viņš nosaukt atteicās.Salīdzinājumam var minēt, ka, piemēram, viena kvadrātmetra bruģa ieklāšana ar visiem sagatavošanas darbiem ir no 12 (betona bruģis) līdz 15 latiem (granīta bruģis) - tā liecina SIA «B-Style» interneta mājas lapā publicētā informācija.Ja paveiktie darbi patiesi būtu atbilstošs ieguldījums asfalta seguma stāvokļa uzlabošanai, iztērētos līdzekļus nebūtu žēl, taču, kā novēroja «Ziņas», aizdarīšana labumu dod visai neilgu laiku. Piemēram, aprīļa sākumā lāpīšanas darbi tika veikti bedrēm Zirgu ielā, taču tagad - dažas nedēļas vēlāk - vairākās remontētajās vietās ieklātais asfaltbetona maisījums jau ir izdrupis un iela no jauna rāda savus asos zobus. Kas pie tā vainīgs - konkrētas atbildes neviens nevar sniegt, jo bedru lāpīšana jebkurā gadījumā esot tikai īstermiņa risinājums.«Ekonomiski izdevīgāk būtu frēzēt laukumus un klāt tajos asfaltu, pieblietējot tos ar ceļu rulli, taču izvēlēts it kā vienkāršākais risinājums, kā rezultātā paliek plaisas un, izlīstot lietum, ielas izdrūp no jauna,» tā R.Grīnfogels. Šādu risinājumu kā labāko iepriekš «Ziņām» minēja arī SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» vadība, kad tā atjaunoja daļu Tērvetes ielas.Akcija «Mēs pret bedrēm» - notiks 6.maijā no pulksten 11 līdz 12.30. Pulcēšanās degvielas uzpildes stacijā «Statoil» Brīvības bulvārī. Brauciens virzīsies pa Rīgas un Lielo ielu līdz Jelgavas domei, pēc tam nogriezīsies uz Pasta ielu. Protestētāji tiek aicināti līdzi ņemt dažādus plakātus un tamlīdzīgus sava viedokļa izpausmes atribūtus. Akcijas organizētāji lūdz visus tās dalībniekus brauciena laikā ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, neiebraukt krustojumā pie sarkanās gaismas utt.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

erna

Paldies akcijas rīkotājiem ! Ceļi ir BRESMĪGI. Ceru, ka LSDSP tiks pie varas un ar akcijām viss nebeigsies!

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 08:04

to reālists

Un par ko strādā reālists - vai arī darba laika/zināšanu pietrūkst?! Reālist - ielas ir jālabo - cilvēkiem ir zināšanas un vēlme to izdarīt. Diemžēl Jelgavas domes vadībai pietrūkst vēlmes strādāt iedzīvotāju labā! :(

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 00:02

realists

Jūsu Raimonds ir lohs, kurš arī turpmāk labākajā gadījumā var instruktoru var strādāt, bet esošie domes vadoņi no JL, TP un ZZS konglomerāta ir vienkārši zagļi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 23:25

Resnais

Raimonds politikā?? Šķiet tad būs vērts uz vēlēšanām aizstaigāt...

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 22:24

Mehs

Tikai nevajag muldēt,šopavasar pusi Latvijas esmu izbraukājis,nu nav nekur tik briesmīgi.Jelgavas ielu stāvoklis ir vienīgi bedrīšu lāpīšanas rezultāts.Labi, lāpīt,protams,vajag,bet nafig tās bedres jāaizber ar kaudzi,lai tūlīt sit atkal ārā?Secinājums viens, tas pasākums ir baigi izdevīgs - kulkam visu laiku ir ko darīt un padalīt varku ar biedriem domē arī sanāk.Starp citu,tās pāris ielas uztaisīt gan jau lika vēlēšanu tuvošanās.

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 22:03

Edžus

Dobeles rajona avīzē Zemgale bij rakstīts ka Dobeles pilsēta šogad izvēlējusies labāk bedres izfrēzēt un salikt bruģi par Ls 7,65 kvadrātmetrā, nekā bērt asvalta masu par 13 laiem metrā..
Bet Jelgavā 26 lati, par bedrīsu piebēršanu.. Vai tiešām pilsētas saimniekiem nebūtu laiks pacelt pakaļas un padomāt ar galvu

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 21:34

Ainārs

Jā, cilvēki ir tupi un nesaprot, kā pašvaldības vadoņus slavinošais "Jelgavas Vēstnesis" šogad saņēmis lielāku finansējumu, nekā bedrīšu lāpīšana, it īpaši budžeta samazināšanas apstākļos .... kāpēc bedrītes tiek lāpītas, nevis labotas ...
kāpēc darbi notiek lietus un sniega laikā,
kāpēc bedrītes pirms labošanas netiek frāzētas,
kāpēc šuves pēc to aizpildīšanas ar asfaltu netiek apstrādātas ar bitumu, lai novērstu mitruma piekļuvi?!
Kāpēc neviena domes amatpersona nekontrolē strādnieku paveiktā darba apjomu, kvalitāti un piestādīto rēķinu pamatotību?!

Vai tāpēc, ka nolīgto firmu īpašnieki gatavi finansiāli atbalstīt valdošo ZZS kliķi?!

P.s. Genādij, bet tevi es saprotu - baidies zaudēt darbu pēc vēlēšanām ....

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 21:30

genadijs

ieLAS IR BRIESMIGAS. pIEKRITU. bET TA JAU NU NAV KA NEKAS NAV DARITS. iR IELAS KAS KAPITALI SATAISITAS. nEZ KAPEC PAR TAMM NERUNA. lAIKAM NAV IZDEVIGI. uN NEBA DOME VAINIGA JA TAS IELAS TADAS. dIEMZEL TAS IELU STAVOKLIS lATVUJA VAIRAK VAI MAZAK VIENADS. bET TUR CILVEKI TIESAM NAV TADI PROTESTETAJI, JO VINI LAIKAM LABAK SAPROT, KA NE JAU TIKAI NO PASVALDIBAS TAS ATKARIGS.kADS SEV UZ VELESANAM PUNKTUS PELNA. tIKAI PAR KO TAS IELAS PEC VELESANAM TAISIS. vISAS NAUDAS TIKS NEMTAS NOST VEL VAIRAK.bET CILVEKI JAU IR TUPI.

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 20:48

micro

@Pēteris

mēs pat ar savu caurbraucamo un apbraucamām nevaram lepoties ...

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 16:17

Pēteris

situācija nav no labākajām, bet takā sanāk dadz pa Latvijas pilsētām pabraukāt, tad esmu novērojis ,ka tur situācija nav labāka un pat sliktāka, pārsvarā sakārtotas dažas galvenās/caurbraucamās ielas, pārējas pilnīgā p...ā . tikai tur neesmu redzējis nevienu protestētāju - jocīgi ne !

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 15:33

ija

Tā bedrīšu lāpīšana ir vienīga tīšas naudas šķērdēšana izskats drausmīgs un labuma ar nekāda, tik sliktā stāvoklī ielas, kā Jelgavā nav nevienā pilsētā, šeit tak brauc likt ekāmenu no Bauskas, Dobeles ....Autoīpašnieki lielus nodokļus maksā, kur tas viss paliek, vai tikai kā bedrīšu lāpīšanai sanāk?

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 13:39

Ilze

Starp citu- Raimonds ir viens no labākajiem auto apmācības instruktoriem.

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 13:13

boriss

Vai te nevajadzētu, pirms raksta publicēšanas aprunāties ar kādu ceļu ekspertu, kurš tad arī izstāstītu visas problēmas ar ielu stāvokli.
Un tā cena par m2 granīta bruģi ir absurds. Vajadzētu uzdot jautājumu šai firmai, kas ir iekļauts cenā un cik tad liela naudas summa no šī viena m2 sastāda valsts nodokļus (no darba algas), cik maksā skaidrā un cik oficiāli (zināšanai, iesaku, aiziet pie grāmatveža un apjautāties cik uzņēmumam izmaksā darba ņēmēja alga, lai šis darba ņēmējs saņemtu 1 Ls uz rokas? Kā un kur tiek pirkta degviela. Kur tiek iepirkta smilts un šķembas, vai par šiem minerālajiem materiāliem ir nomaksāts dabas resursu nodoklis. Kāds ir tā saucamais "pīrāgs" zem ši bruģakmeņa? Varu tikai minēt, ka šī cena ir domāta trotuāra būvniecībai, un protams bez PVN 21%. P.S. Ceļinieki strādā pēc Autoceļu specifikācijām, kur ir visas lietas minētas, kā jābūvē ielas, ceļi un laukumi.
Esmu redzējis, ka "haltūristi" privātajiem uzliek bruģi uz melnzemes un smilts pamata. Ja domājat, ka tas ir OK tad smagi kļudaties.

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 12:33

Arvis

Es uz skolu neiešu jo gribu piedalīties protestā.

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 12:26

kakaaa

kaazu viesis veel nav laikam atgaajis :) vai arii ar auto nebrauc. jeb brauc ar kaadu no domes sarkanajiem volvo :)

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 12:03

Kāzu Viesis

Eu, davai. Protestējam!!! Un ticiet man, uzreiz, jau nākamajā dienā viss būs kārtībā. Vai tiešām neviens neredz, ka neveiksmīgs autoapmācības instruktors vienkārši pelna punktus pirms vēlēšanām?

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 11:42

ārprāts

Runājot par ielām un bedrēm, tad nu šis ir tas apstāklis,kad varu teikt:''Kauns ,ka dzīvoju Jelgavā'' Jālūkojas brīzam spogulī vai riteņi nepalika bedrē.

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 10:41

Līdz kaklam

Asteru ielā bedru lāpītāji muļļājās muļļājās, bet bedres, kā ir , tā ir

pirms 11 gadiem, 2009.04.15 10:07

Vietējās ziņas