Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Pūcīte» darbu sāks aprīļa vidū; citos bērnudārzos būs papildu grupas 4

Situācija ar bērnudārzu trūkumu Ozolnieku novadā nav tik katastrofāla kā Rīgā un Pierīgā, tomēr «bērnu rinda» eksistē, - to neatrisina jauna bērnudārza uzcelšana, taču valsts dotācija sekmētu jaunu grupu atvēršanu bērnudārzos.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Ozolnieku novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Veļeckis, zināmas problēmas ar vietu trūkumu bērnudārzos novadā ir un diemžēl tās nespēs atrisināt pat fakts, ka jau aprīļa vidū tiks atvērta Ozolnieku novada pašvaldības jaunā pirmsskolas izglītības iestāde «Pūcīte», kur būs iespēja mācīties vairāk nekā 90 Ozolnieku novada bērniem, kuri dzimuši 2008.gadā un 2009.gadā un līdz šim atradās bērnudārzu rindā.Tāpat jau šogad ir plānots paplašināt arī esošo bērnudārzu kapacitāti, atverot papildu grupas. Pateicoties jaunu grupiņu atvēršanai, plānots, ka «bērnu rinda» ievērojami saruks, bet ir jāņem vērā tāds fakts, ka Ozolnieku novadā dzimstība palielinās, tāpēc tuvāko gadu laikā rinda joprojām saglabāsies, ja valsts neatvieglos pašvaldībām pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) darba nodrošināšanas izmaksas, skaidroja Veļeckis.Vairākus gadus viena no Ozolnieku novada galvenajām prioritātēm ir izglītība, tāpēc vislielākie budžeta līdzekļi tiek novirzīti tieši izglītības nodrošināšanai. Arī 2012.gadā 21% no Ozolnieku novada pašvaldības budžeta līdzekļiem ir piešķirts tieši pirmsskolas izglītībai, tomēr ar to nepietiek, lai nodrošinātu visus novada bērnus ar vietu pašvaldības bērnudārzos.«Runājot par pienākumu «līdzfinansēt vecākiem pieejamību privātajos bērnudārzos un nodrošināt aukļu dienestu vai kā citādi risināt šo jautājumu», jāuzsver, ka Ozolnieku novadā šis jautājums tiek risināts jau kopš 2010.gada, kad paredzēja, ka jāpiešķir pabalsts 50 latu mēnesī par katru bērnu, kurš netiek uzņemts bērnudārzā. Līdz 2012.gadam pabalsts par nenodrošināšanu ar vietu PII tika maksāts par bērniem no divu gadu vecuma, bet šī gada februārī tika pieņemti saistošo noteikumu grozījumi un noteikts, ka pabalsts izmaksājams par bērniem, kuri sasnieguši pusotra gada vecumu,» pauda Ozolnieku novada pašvaldības izpilddirektors.Tāpat pašvaldība maksā pabalstu 75 latu mēnesī par bērnu, kuru vecāki ved uz privāto dārziņu, protams, tas pilnībā nenosedz privāto dārziņu izmaksas, bet tā ir neatsverama palīdzība ģimenēm.Veļeckis uzskata, ka Ozolnieku novada pašvaldība noteikti atbalstītu Demogrāfisko lietu padomes plānotās izmaiņas un spētu pildīt papildu pienākumus, ja valsts no savas puses atjaunotu dotācijas par pirmsskolas izglītības pedagogiem. Šāds lēmums ļautu pašvaldībām ieguldīt budžeta līdzekļus jaunu grupu atvēršanai, kas nodrošinātu bērniem iespēju savlaicīgi mācīties un pilnveidoties profesionālu speciālistu uzraudzībā, apmeklējot pašvaldības bērnudārzus.Kā ziņots, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pieejamību, Jelgavas pilsētai būtu nepieciešami aptuveni divi miljoni latu. Valdības minētais finansējums nav pietiekams pirmsskolas izglītības pieejamības nodrošināšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

traktors

izskatās, ka vienam tiešām vairs nav problēmu... :D

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 22:08

ļaujiet tiem bērniem (5-6 gadi) izaugt!!!! Nezodziet bērnību!!!!! Gudras pirmsskolas skolotājas spēj ļooooooti labi sagatavot skolai:)

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 18:46

japa

klases ar gultiņām pusdienlaika gulēšanai, vai ne

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 16:25

nav problēma

5-6 gadniekus jāmāca skolā. jāizveido divas sākumklases un atbrīvosies vietas bērnudārzos. pilsētas skolās tā ir un bērni ir ļõõõti labi sagatavoti , lai uzsāktu mācības 1. klasē

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 12:53

Vietējās ziņas