Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Raiņa ielā vadītājiem atgādina par neredzīgo tiesībām (ar foto) 13

Atzīmējot Starptautisko Baltā spieķa dienu, pirmdienas rītā uz Raiņa ielas pie krustojuma ar Pētera ielu Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas organizācija sadarbībā ar ceļu policiju rīkoja akciju. Tās gaitā apstādināti autovadītāji, kuri nedeva ceļu neredzīgajiem.

Autovadītājiem piedāvāts caur simulācijas brillēm uzlūkot apkārtni tādu, kā to redz vājredzīgie. Naudas sods par gājēja ar balto spieķi nepalaišanu ir no 10 līdz 50 latiem, taču tas šoreiz piemērots netika.Portāls zz.lv novēroja, ka cilvēkam, kurš ielas malā brīdinājumam pacēlis balto spieķi, ceļu nedeva apmēram katrs desmitais autobraucējs. Policists Aigars Tutiņš spriež, ka, salīdzinot ar līdzīgu akciju pirms diviem gadiem, braucēju kultūra ir uzlabojusies. Starp noteikumu pārkāpējiem bija gan vieglo, gan smago automašīnu vadītāji, tostarp mācību automašīnas. Neredzīgo biedrības pārstāvis Vilnis Lapkašs teic, ka pilsētā ielas ir kļuvušas redzes invalīdiem draudzīgākas. Viņaprāt, problēmas rada autoostas šķērsošana un Svētes un Pulkveža O.Kalpaka ielas krustojums, kas ir blakus ēkai, kur atrodas Neredzīgo biedrības birojs.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

čukstis

anonīmais, tad tas esi tu, kas nelaiž gājējus pāri ielai un zebrām, ja nesaproti tik vienkāršu lietu, kad gājējam priekškāja?

pirms 7 gadiem, 2012.10.16 09:20

nu butu suni vismaz iedevusi neredzigajiem un kadu vesti lai var ko saprast citadi ju nu ko var saprast kas tads tur ir

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 17:52

čukstis

Aklajam vēl ir brilles uz acīm un taustās pa trotuāru diezgan bailīgi, jo redz, daudzi nepalaidīs pāri ielai.

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 17:27

Spieķis

Cien, dāmas un a.god. kungi!
Biju palaidis kko tādugarām! Kad mācījos Ceļu satiskmes noteikumus, tad par "balto spieķi" netiku dzirdējis... Tagad skatos, ka CSN 161. punktā tiešām ir šāda prasība iestrādāta un LAPK 149.13 pants paredz sodu par CSN punkta nepildīšanu.
Vienīgi man ir jautājums - kā lai es, "apzinīgais vadītājs", noskaidroju vai gājējs, kas pacēlis speiķi ir neredzīgs, vai vnk lecīgs pensionārs, jo, saskaņā ar CSN 161. punktu, pēdējiem man ceļš nav jādod?

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 17:08

membrāns

...Vārds! Nekrāso savu beisboleni,nokrāso savu locekli,visas mašīnas tevi respektēs.Droši,nerausties...

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 15:15

čukstis

Pat bābas nepalaiž, tātad nezin satiksmes noteikumus un, tiesības vadīt miskasti savu, ir nopirkušas.
Par veču stulbumu sen viss skaidrs. Kamēr pats nepaliks bez acīm, vai bez kājām, tikmēr nesapratīs kā ir, ja esi savādāks.

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 13:35

pilsone

Vārds, labāk tā neruna, ka patiešām pašam vai kādam radiniekam patiešām nav jāņem baltais spieķis rokā. Dzīve ir pārsteigumu pilna, un ne visi ir tie patīkamākie.

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 13:07

vārds

ja es savu beisboleni nokrāsošu baltā krāsā, tad arī pie krusta varēšu vicināt un visiem būs jālaiž?

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 13:01

Vernons

Par dubultu morāli! Viss ir savstarpēji saistīts!
Konvencija par ceļu satiksmi Vīnē, 1968.gada 8.novembrī*
* Ar grozījumiem, kas stājušies spēkā 1993.gada 3.septembrī
17.pants
Ātruma samazināšana
1. Neviens transportlīdzekļa vadītājs nedrīkst strauji bremzēt, ja vien tas nav nepieciešams drošības iemeslu dēļ.
2. Katram vadītājam, kas vēlas ievērojami samazināt ātrumu, izņemot gadījumus, kad ātruma samazināšana ir nepieciešama satiksmes drošības nodrošināšanai, vispirms jāpārliecinās, ka viņš to var izdarīt, neradot briesmas vai nevajadzīgas neērtības citiem vadītājiem. Ja vien viņš nav pārliecinājies, ka aiz viņa neseko neviens transportlīdzeklis vai ka jebkurš sekojošs transportlīdzeklis atrodas tālu aizmugurē, jādod skaidrs un savlaicīgs brīdinājums par savu nolūku, izdarot atbilstošu signālu ar roku.
Tomēr šis noteikums neattiecas uz gadījumiem, kad brīdinājumu par ātruma samazināšanu dod transportlīdzekļa bremzēšanas signāllukturi, kas norādīti šīs Konvencijas 5.pielikuma 31.punktā..

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 12:58

Greex

Gaismas diode maksā dažus santīmus. Baterijas un vadiņi arī nemaksās vairāk par latu. Ja tas šķiet ļoti dārgi, tad "no comments"...

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 12:55

Resnais

Šādām akcijām būtu jānotiek biežāk, kā reizi gadā. Gribētos zināt pamatojumu, kāpēc nepiemērots sods par pārkāpumu. Kādiem jābūt kritērijiem, lai izspruktu no soda. Citreiz policija ir tik nadzīga, ka soda par malkas čupiņu pagalmā, soda agresīvus suņus vai vārnas un velk bērnus uz policiju. Šeit reāls apdraudējums, bet paglauda galviņu.

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 12:43

rweytryrty

Ja gaismas diodēm - par dārgu. Tad vismaz elementāri aplīmēt ar atstarojošu lentas gabalu. Un arī uzvikt košākas krāsas apģērbu, vai vismaz kādus košākus elementus. Nu padomāt arī par autovadītājiem arī vajadzētu - ko reāli tumšajā, lietainajā laikā var redzēt ko nē.

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 12:15

Vernons

Būtu vēlams šo "balto spieķi" aprīkot ar gaismas diodēm! Tas nav neiespējami, dzīvot laikmetam līdzi.

pirms 7 gadiem, 2012.10.15 12:04

Vietējās ziņas