Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rajona skolēni nodos makulatūru

Latvijas Dabas fonda, «Swedbank» un papīrfabrikas «Līgatne» rīkotās makulatūras vākšanas akcijas laikā ceturtdien vairākas Jelgavas rajona skolas nodos to otrreizējai pārstrādei.

SIA «Kravu eksperti» kravas automašīna ciemosies Staļģenes pamatskolā, kas pieteikusi trīs tonnas makulatūras, Sesavas pamatskolā, no kurienes tiks savāktas 1,5 tonnas papīra, Lielvircavas pamatskolā (piecas tonnas), Ozolnieku vidusskolā (3,5 tonnas) un Salgales pamatskolā (3,3 tonnas).Projekta vadītāja Zaiga Pulkstene stāsta, ka akcijas laikā visā valstī jau sarūpētas 583 tonnas makulatūras. Pateicoties šādam rezultātam, izlietoto papīru savācējiem no izciršanas izdevies izglābt vismaz 7579 kokus. Tik daudz zaļo dzīvības devēju vajadzētu nocirst, lai iegūtu tādu pašu apjomu papīra, ko var saražot no savāktajām 583 tonnām.Akcijai pieteicās 448 skolas no visiem Latvijas reģioniem.Kā norāda Latvijas Dabas fonda vadītāja Inga Račinska, savāktās makulatūras apjoms patiešām ir milzīgs, un tas apliecina, ka šādas akcijas nepieciešamas un tās jārīko regulāri. No kopējā nodotā makulatūras apjoma jelgavnieku ieguldījums ir 14 tonnu. Neskaitot jau minētās skolas, kurās ceturtdien viesosies kravas mašīnas, no Jelgavas rajona uz pārstrādi jānogādā vēl vismaz 18 tonnu. Tas nozīmē, ka Jelgavas rajona skolēni un iedzīvotāji otrreizējai pārstrādei būs nogādājuši vismaz 48 tonnas makulatūras un izglābuši vismaz 624 kokus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas