Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reformu partija: Nav pieņemams, ka pašvaldības uzņēmuma vadība darbiniekus uzskata par zagļiem 43

Reformu partijas Jelgavas nodaļas valde pieprasa Jelgavas Domi izmeklēt Jelgavas Autobusu parka amatpersonu iespējamos pārkāpumus saistībā ar svētdien raidījumā «Nekā personīga» izskanējušo informāciju.

Nodaļas valde uzskata, ka ir nepieņemami, ka pašvaldības uzņēmuma  vadība pieņemtos darbā cilvēkus jau sākotnēji uzskata par zagļiem. «Ir citi likumīgi līdzekļi cīņai ar pārkāpumiem,» teikts paziņojumā, ko izplatījis partijas Jelgavas nodaļas valdes loceklis Aleksejs Molčanovs.Drošības naudas iekasēšana ir pretrunā ar Latvijas darba tiesību normām, likums aizliedz ieturēt jebkādus līdzekļus no darbinieka, nesaņemot no viņa atļauju, atgādina partija, piebilstot, ka notiekošais ir piemērs tam, ka pašvaldības uzņēmumi dzīvo savu, neatkarīgo no likuma dzīvi. «Ja Jelgavas Dome nepieņems sankcijas, tas būs signāls, ka visatļautība no pašvaldības augto amatpersonu puses ir ierasta lieta Jelgavā,» pauž partijas pārstāvji.Nodaļas valde sekos Valsts darba inspekcijas veiktajām pārbaudēm, lai atbildīgās personas saņemtu atbilstošu sodu, kā arī uzskata, ka arī citos pašvaldības uzņēmumos nepieciešams veikt pārbaudes.

Pievieno komentāru

Komentāri 43

Vērotājs

Izskatās, ka RP Jelgavā dos uguņus vaļā. Drīz tak vēlēšanas. Mazums ne pirmo reizi nopērs tos zaļos... :)

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 20:55

Senilais tips

No teiktā izriet, ka RP ir pieņemams, ka privāta uzņēmuma vadība uzskata darbiniekus par zagļiem

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 18:57

Taisnīgajam

Visprecīzākais teksts! Piekrītu, tā vietā, lai tikai runātu par padomju laikiem, un to, kādi visi ir, labāk padomāt, kā to visu uzlabot!
Aleksej, turies un cīnies, neļaujies cilvēku negācijām! Nelikumības var izskaust tikai tad, ja ar tām cīnās, nevis runājot, kā to dara lielākā daļa.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 15:35

Taisnigais

Mēs te cepjamies, bet varbūt ir laiks beigt runāt un ķerties darbiem klāt!
Mēs kā virtuves tantiņas runājam nevis darām lietas labā kaut ko!
Te Puisis ierosina visiem pievērst uzmanību uz nelikumībām, kas notiek Jelgavas domes institūcijās, kapitālsabiedrībās utt. Tad varbūt darīsim tā un varbūt situācija uzlabosies.
Ja valstī visi maksātu nodokļus un nezaktu tad mēs sen būtu valsts ar labāko labklājības līmeni!!!

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 13:48

CCCP

Salkazanov, gan jau atceries tos laikus vai ne? :) Ja KNAB vietā tev būtu pieķērušies OBHSS, laikam jau sen būtu rokudzelžos, vai labākajā gadījumā slaucītu ietves tuberkulozes dispansera pagalmā... ;)
Mūslaiku iestādes par mīkstu šitādu ZZSaimniekotāju izķeršanai... :)

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 13:12

LPSR

Tiesiska valsti sie te darboni jau butu tiesas darbos lidz ausim par cilveku pazemosanu un stavokla launpratigu izmantosanu,ka vel var sedet sajos amatu kreslos.
Ravins un Co jus esat cilveces puvekli un degt jums elles liesmas.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 12:45

Valden

Tad jau tie pasi procenti to turpina darit. tas nozime gandriz visi. Jo no tiem laikiem diemzel esam visi, ari tu.Un ja tu doma, ka sodienas 20 gadnieks uz to nav spejigs, tad maldies,Otrkart, saucamajos tajos laikos, teiksim kolhoza priekssedim, tas nemaz nebija iespejams.Ja, soferim, kombainierim laukos tas bij iespejams.Nu nebij ta ka nu visi zaga uz velna parausanu.nevajag nomelnot cilvekus, ja neko nezinam.Un uzlikt so zimogu pilnigi visiem.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 11:31

Valdēns

Pirmkārt - būsim atklāti - 90% padomju atlieku darbinieki IR zagļi, jo bija pieraduši degvielu noliet, instrumentus "aizņemties" utt. utjp. Bet ne par to šoreiz komentārs.
Komentārs šāds - rodas iespaids, ka ZZ.LV (nekā personīga, visu cieņu Jūsu darbam) cenšas publiskot visus iespējamos NEGATĪVOS viedokļus un komentārus par Jelgavas domes šī brīža vadību un tās darbu, ko galvenokārt izsaka politiski ieinteresētas puses, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām. Vai nebūtu korektāk publiskot visu pušu viedokļus, vai arī - vislabāk - nepubliskot politisko pušu spriedelējumus, bet savu, analītisku un bezkaislīgu viedokli par Jelgavai aktuālajiem jautājumiem? Citādi, rodas iespaids, ka notiek tāda kā cīņa - kurš niknāk iekodīs savam iedomātajam pretiniekam, atvainojos, dibenā.... :)

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 10:27

Mulkibai

Tu varetu tuvak paskaidrot:""Kas tiesi nozagts"?Un, vai tu esi kads tiesnesis?Ja dievs nedod un tu tiec tai vieta, iedomajies, ka tevi tapat saukas.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 09:37

fedja

Atlaujiet nu cienitie katram pasam izlemt par ko balsot. Visi tak lieli cilveki.Cilveki sen nav mulki un par blavejiem nebalso.Vai ta tiesam pa siem gadiem neesiet sapratusi.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 09:01

fedja

Atlaujiet nu cienitie katram pasam izlemt par ko balsot. Visi tak lieli cilveki.Cilveki sen nav mulki un par blavejiem nebalso.Vai ta tiesam pa siem gadiem neesiet sapratusi.

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 09:00

Kārlis

Par samērīgumu bērnu piedzimšanas pabalstos
01.12.2012. 12:58
Aizvadītajā Jelgavas domes sēdē tika ieviestas izmaiņas Sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas noteikumos, papildinot tos ar punktu, ka no nākamā gada jelgavnieki, kuru ģimenēs piedzims dvīnīši, saņems pašvaldības vienreizējo pabalstu 1000 latu apmērā. Kopā ar šā gada sākumā veiktajiem grozījumiem jelgavnieku ģimenes var saņemt vienreizēju pabalstu 2000 latu apmērā par trīnīšu piedzimšanu, kamēr viena bērna piedzimšanas gadījumā pabalsts palicis vien 50 latu apmērā.
Jāatgādina, ka gada sākumā pirmo reizi Jelgavas pašvaldības vēsturē ieviestais bērna piedzimšanas pabalsts tika panākts tieši pēc Saskaņas Centra deputātu ierosinājuma. Arī vēlāk pieņemtos grozījumus attiecībā uz trīnīšu un dvīnīšu piedzimšanas gadījumiem atbalstīja Saskaņas Centra Jelgavas domes deputāti, vienlaicīgi norādot uz nepieciešamību izstrādāt pakāpeniskāku gradāciju un tādējādi tiecoties uz samērīgumu bērnu piedzimšanas pabalstos.

Viennozīmīgi, ka trīnīšu vai dvīnīšu piedzimšana ģimenēm rada daudz jaunu un nekavējoties risināmu izdevumu, kam pabalsti 2000 latu un 1000 latu apmērā ir pieņemami un atbalstāmi. Tajā pašā laikā bērnu dzimšana nav gluži sporta sacensības, kur tiek apbalvoti rezultāti saskaņā ar ātrāk, augstāk, tālāk principu. Arī viena bērniņa nākšana pasaulē saistīta ar nozīmīgiem izdevumiem jaunajiem vecākiem un ir nozīmīga visai sabiedrībai, it īpaši ņemot vērā, pašreizējo Latvijas demogrāfisko situāciju.

Ņemot vērā šos apstākļus jau pašlaik Saskaņas Centra Jelgavas Rīcības programmā 2013. – 2017. gadam ir iestrādāta apņemšanas panākt bērna piedzimšanas pabalsta palielināšanu līdz minimālās algas apmēram, kas šobrīd noteikta 200 latu apmērā. Savukārt, daudzbērnu ģimenes atbalstīsim, piešķirot 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim, bet rindas pirmsskolas izglītības iestādēs samazināsim, piešķirot pilnvērtīgu finansējumu bērniem 150 latu apmērā ik mēnesi neatkarīgi no tā, vai bērns apmeklēs pašvaldības bērnudārzu vai arī privāto pirmsskolas izglītības iestādi, kas būs piekritusi atcelt ikmēneša maksu mazajiem jelgavniekiem. Saskaņā ar mūsu finanšu aprēķiniem, pareizi sadalot pašvaldības prioritātes un prātīgi izmantojot pašvaldības budžeta līdzekļus, šādas izmaiņas iespējamas jau nākamā gada budžetā, par ko lems valdošās koalīcijas deputāti no ZZS un Vienotības.

Ivars Jakovels
politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”
sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”
Jelgavas nodaļas valdes priekšsēdētājs

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 23:23

NE zosiālists Ivars Jakovļevs

Kārli! es tēvi atbalstu un i balsošu tika par SC

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 23:05

Priekā

Kārli Tev vienmēr sarkana, laimīga seja, šodien atkal esi pālī no Ivara trīslitru burkas.

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 22:22

K

Es šoreiz nerunāju par visu Reformu partiju, bet gan rakstā minēto cilvēku. Vieno no partijas biedriem, kas ir arī viens no iniciātoriem, šī jautājuma izskatīšanai, kā no šī raksta saprotu.
Bet ņemot vispārīgi, jā, piekrītu, neesmu Reformu partijas atbalstītāja, uzskatu, ka vislabāk būtu bezpartejiska pieeja visiem šiem jautājumiem.
Visu cieņu tavam viedoklim, katram ir tiesības izteikties un tevis teiktajā ir liela daļa patiesības, bet arī tev jāatzīst, ka pat ja tā ir partijas reklāma, kopējā doma nav slikta. Cerams, ka tā nepaliks tikai reklāma, bet būs reāls darbs ar rezultātiem.

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 21:52

Guntis

Tiesiskie reformatori sāk vēlēšanu kampaņu!!!!
Autoparkā ieviestais depozīta princips nemaz nav peļams, jo nodrošina vismaz kaut kādu disciplīnu. Autoparks darbojas ar nelielu plusiņu, izmanto savus Jelgavā ražotus autobusus, šoferu algu līmenis 4. augstākais valstī, tā ka cepties nav īpaša pamata.

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 21:39

to K

Kādi jauni cilvēki, visa pilsēta runā, ka Jelgavas reformistos vieni pensionāri - ko vien Rimša Kārlis ir vērts - smiltis birst laukā, bet vēl reformēties grasās. Sauka, kas pie ZZS Caunes strādā, arī reformists, Arnoldonkulis arī reformists. Tā viņi tur trijatās ņemoties ar kluso pa kluso

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 21:36

K

Vienalga vai tas ir politiski vai kā, bet galvenais, ka kāds kaut ko dara lietas labā, tā kā uzslava Reformu partijai, un visu cieņu, ka gados jauni cilvēki šajā situācijā ir ieinteresētāki uzlabot situāciju, kā tie vecie buki, kas domē jau sēž gadiem. Nedomāju, ka tas ir populisms, drīzāk ir cilvēki, kas vēlas uzlabot savu pilsētu.
Par JAP, viennozīmīgi tā nedrīkst rīkoties un iekasēt soda naudas par neizpildītiem plāniem, jo plānu izpilde, domājams, dažos maršrutos noteikt nav iespējams izpildīt, drīzāk vajadzētu sākt ar maršrutu uzlabošanu, pārplānošanu, jo vietām autobusi ir vairāki vienlaikus, kamēr pasažieri ir tuvu nullei vai nulle, bet daudzās vietās tie ir tik reti, ka nav izvēles kā iet ar kājām. Kurš plāno to kā kursē šie autobusi? Nejau šoferiem jāmeklē cilvēki, kas brauks ar autobusu. Un man vismaz vēl nav bijusi situācija, ka man neiedotu biļeti, var jau būt, ka izskatos pēc tādas, kam ir jāiedod, bet nu tomēr, domāju, ka tas ir retums, kad kāds nesaņem biļeti.

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 19:33

Lasītāja

Un tomēr jautājums nav viennozīmīgs. Situācija ar to, ka autobusos šoferi dod biļetes, uzlabojās tikai tad, kad ieviesa kases aparātus autobusos. Līdz tam ļoti bieži bija tā, ka šoferim naudu iedevu, bet talonu neiedeva. Bija neērti prasīt un braucu ar bailēm, ka neiekāpj kontrole, jo tad neviens neticētu, ka šoferim naudu iedevu.
Tā kā es saprotu gan tos jaunos darbiniekus kas sūdzējās, gan arī uzņēmuma administrāciju.

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 18:53

Kārlis G...

Briest revolucionāra situācija, parazīti ir savairojušies.
Atjaunotajā promenādē apgaismes stabi ir kā karātavas.
Par Ivaru -Jelgavas Domes mēru !

pirms 7 gadiem, 2012.12.05 17:52

Vietējās ziņas