Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reformu sauc par grūti prognozējamu eksperimentu

Likumā noteiktajā termiņā Ozolnieku novada pašvaldība saņēmusi atbildes vēstuli no Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) jautājumā par Saeimas un valdības rosināto administratīvi teritoriālo reformu, kas, iespējams, varētu ietvert Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada pašvaldību apvienošanu. Vēstules saturs Ozolnieku novada pašvaldību neapmierina. 
“Ziņas” jau rakstīja, ka Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš 31. maijā nosūtīja VARAM vēstuli ar deviņiem jautājumiem, kuros VARAM tika lūgts paskaidrot, kādi varētu būt ieguvumi no pieteiktās reformas, kā risināsies vairāki sabiedriskās līdzdalības, izglītības un sociālie jautājumi, kā veidosies administratīvais aparāts (Ozolnieku novada pašvaldība, rēķinot uz vienu iedzīvotāju, izmaksā ievērojami lētāk nekā Jelgavas un Jelgavas novada pašvaldība). Vairākos punktos Ozolnieku novada pašvaldība atsaucās uz Eiropas Padomes pieņemto Eiropas vietējo pašvaldību hartu, kuru pieņēmusi  arī Latvija. 

Atbildi gaidīja agrāk


Atbildi uz šo vēstuli Ozolnieku novadā gaidīja līdz 10. jūnijam, kas tika pamatots ar vajadzību jēgpilni sagatavoties 12. jūnijā Jelgavā VARAM rīkotajai apspriedei jeb  konsultācijām. Tomēr atbildi Ozolniekos saņēma tikai 28. jūnijā, kas ir trīs dienas pirms likumā noteiktā atbildes sniegšanas gala termiņa un vairāk nekā divas nedēļas pēc 12. jūnija apspriedes. 
Valsts sekretāra vietnieces pienākumu izpildītājas Ingūnas Urtānes parakstītajā atbildes vēstulē tāpat kā 12. jūnija apspriedē tika uzsvērts, ka reformas mērķis ir izveidot ilgtspējīgākas un ekonomiski spēcīgākas pašvaldības. VARAM pārstāve raksta, ka “veicot konsultācijas par perspektīvo teritoriālā iedalījuma modeli, uzsāksim darbu pie attīstības plānošanas dokumenta – konceptuālā ziņojuma par administratīvi teritoriālo iedalījumu izstrādes…” Ir uzsvērts arī tas, ka no pašvaldībām tiek gaidīti priekšlikumi šim konceptuālajam ziņojumam. Tādēļ “Ozolnieku novada pašvaldībai ir tiesības izstrādāt priekšlikumu un piedāvāt izskatīšanai savu administratīvo teritoriju apvienošanas variantu”.

Visu rakstu lasiet 18.jūlija “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

 

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas