Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Regulators: Apkure kļūs vismaz par ceturtdaļu lētāka 1

Pagaidām tikai pilsētas apkures nodrošinātāja firma SIA «Fortum Jelgava» Jelgavas reģionālajam Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram iesniegusi tarifa projektu, kas saistībā ar dabasgāzes cenas būtisko kritumu paredz apkures izmaksu samazinājumu pat par 30 procentiem salīdzinājumā ar pagājušo ziemu.

Regulators apstiprina (vai noraida) arī atkritumu apsaimniekošanas, ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifus, taču šie uzņēmumi pagaidām izvairīgi komentē, vai sagaidāms to samazinājums. Nupat izteiktas prognozes par elektroenerģijas palētināšanos, tādēļ «Ziņas» uz sarunu aicina Jelgavas reģionālā Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētāju Valentīnu Prokopenko.Viņas vadītā iestāde jau 20.martā nosūtījusi aicinājumu izvērtēt tarifu pamatotību arī apkures nodrošinātājiem Ozolnieku novadā, kur aizvadītajā ziemā siltums bija visdārgākais rajonā.«Es pilnīgi piekrītu, ka pie šīs ekonomiskās situācijas tarifiem jābūt zemākiem. Bet kurš var prognozēt, kāda būs situācija pēc mēneša? Tādēļ es nevaru likt uzņēmumiem pārskatīt tarifus. Padomes sēdē par šā jautājuma tiesiskumu spriedām - ja izdodam regulatora lēmumu par tarifu samazinājumu, tam jābūt pamatotam, jo tas var tikt apstrīdēts tiesā,» skaidro V.Prokopenko.Regulatora vadītāja arī uzskata, ka apkures cenai jākrītas vismaz par 25 procentiem: «Un tā arī būs, jo ziema bija barga, iepriekšējā sezonā patēriņš un līdz ar to arī ieņēmumi bijuši augstāki par plānotajiem. Turklāt vasaras vidū tiks iedarbināta arī koģenerācijas stacija, kas dos papildu ieņēmumus par elektroenerģijas pārdošanu.»Vai SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» izmanto iespēju vērsties regulatorā savu klientu interešu aizstāvībai? Kā ūdens un siltuma tarifus ietekmē šo resursu patēriņš? Vai māju siltināšana tiešām siltumenerģiju padara lētāku? Atbildes uz šiem jautājumiem lasiet intervijā trešdienas, 1.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas