Rekonstrukcijas finišā “Hidrostatyba” kļūst maksātnespējīga 4

Arī svētdienās turpinās darbs Loka maģistrālē, kur būves ģenerāluzņēmējam “RERE Vide – Hidrostatyba” darbu izpildes termiņš ir 30. oktobris (iepriekš tas bija 30. septembris). Pagājušo svētdien strādnieki klāja bruģi uz gājēju un velosipēdistu celiņa pie Loka maģistrāles un Rīgas ielas krustojuma. Savukārt Loka maģistrāles un Aviācijas ielas krustojumā no gūlijām, kas izbūvētas lietusūdens novadīšanai, tika lasītas akmeņu šķembas. Kāds “Ziņu” uzrunātais strādnieks teica, ka nav ne uzņēmuma “RERE Vide”, ne arī “Hidrostatyba” darbinieks, bet gan strādā apakšuzņēmumā, kura vārdu nenosauca. Vismaz pagaidām darba rosme Loka maģistrālē neliecina par to, ka vienam no diviem pilnsabiedrības dalībniekiem – lietuviešu būvkompānijai “Hidrostatyba” – uzsākts maksātnespējas process un bankrota procedūra, par ko jau augustā rakstīja  Lietuvas mediji. Var piebilst, ka visā maģistrāles garumā ar pagaidu ātruma ierobežojumu 30 kilometri stundā jau rit auto un gājēju satiksme.

Būve tuvojas nodošanai


Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga informē, ka “pašlaik objektā ir uzsākts būvdarbu nodošanas un pieņemšanas process, kura laikā inženiertīklu turētāji pirms atzinuma izsniegšanas apseko objektu kopā ar būvuzņēmēju un būvuzraugu”. Uz jautājumu, kā darbu pabeigšanu Loka maģistrālē varētu ietekmēt Lietuvas uzņēmuma “Hidrostatyba” bankrots, E.Veinberga atbild: “Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra publiskajā datubāzē nav ierakstu par maksātnespējas procesu pilnsabiedrībai “RERE Vide – Hidrostatyba”. Turklāt būvdarbu veicēja pilnsabiedrība “RERE Vide – Hidrostatyba” nav sniegusi informāciju pašvaldībai, ka tiesā būtu ierosināta lieta par to, ka uzņēmums “Hidrostatyba” ir atzīts par maksātnespējīgu.” No tā nākas secināt, ka medijos publicētā informācija pašvaldību tieši neskar. 

Visu rakstu lasiet 1.oktobra “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Top

Parbaudiet cels posmu no Berzu cels lidz Kalnciema sosejai, kur gajeju ietves apgaismojuma stabi uzstaditi piecu metru attaluma no ietves

pirms mēneša, 2020.10.01 14:24

Gaitis

Cik bija pārējo firmu piedāvājums? :D https://m.zz.lv/vietejas-zinas/jelgava/parsudz-vairakus-desmitus-miljonu-eiro-vertas-loka-magistrales-parbuves-konkursa-rezultatus-235414?from-full
Nesanāca nosmelt un sadalīt. Ai ai ai.

pirms mēneša, 2020.10.01 14:52

es pats

Maksātnespēja,tas nozīmē,ka apakšnieki tiks uzmesti.

pirms mēneša, 2020.10.01 15:46

Resnais

tas jau bija sagaidāms... nebūs no kā prasīt garantijas remontu. Projekts arī tāds ne visai veiksmīgs, tagad aiz traktora jāvelkas, jo daudz joslu, apdzīt aizliegts.

pirms mēneša, 2020.10.01 23:10

Vietējās ziņas