Restauratoru nama ieguvums – plašās telpas (FOTO)

Trešdien svinīgi atklāts Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas (KAV) Restauratoru nams - Zaļās muižas kādreizējais zirgu stallis pārtapis jaunai dzīvei citā  veidolā – ar gaišām un plašām telpām. Darbnīcu demonstrējumos bija iespēja izpētīt visas telpas ar iekārtām, kā arī vērot zeļļu paraugdemonstrējumus mūrniecības, kokapstrādes, dizaina krāsojumu un veidošanas – maketēšanas darbos.

“Plašas telpas ir tas, ko mēs vēlējāmies. Esam braukuši pie sadarbības partneriem Latvijā un Eiropās Savienības valstīs, kur redzējām tādas telpas. Beidzot arī mūsu jauniešiem tādas ir, tajās ir prieks strādāt. Mums pašiem gan vēl daudz jāmācās strādāt ar jaunajām iekārtām, kas iegūtas Latvijas – Lietuvas projekta gaitā, “ stāsta Restauratoru nama vadītāja Dace Vīpule – Kuļika.

Restauratoru nams sastāv no divām daļām – lielākajā ēkā ierīkotas koka un mūra darbnīcas, kā arī klase, kur topošie restauratori skolotājas Elīnas Māliņas vadībā  apgūst tādus mācību priekšmetus kā krāsu mācība, zīmēšana un kompozīcja. Savukārt blakus mājā atrodas veidošanas darbnīca un izstāžu zāle, kurā apspēlēta zirgu staļļa tēma - tur izvietoti dažādos materiālos izgatavoti zirgi. Idejas autors ir skolotājs un tēlnieks Edvīns Krūmiņš.

Vairāk lasiet 21.novembra "Zemgales Ziņās"

Foto: Eva Pričiņa 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas