Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgā notiks konkurss topošajiem maizniekiem

Ceturtdien, 21. novembrī, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā notiks profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  profesionālās meistarības konkurss “Jaunais maiznieks 2019”, informē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) vadītāja Ināra Šure.

Konkursa mērķis ir saglabāt un popularizēt maiznieka profesiju, kā arī veicināt audzēkņu profesionālās iemaņas un radošo domāšanu inovāciju virzienā. Šā gada uzdevums jaunajiem maizniekiem būs pagatavot un izcept veselīgu maizi mūsdienīgam patērētājam, izmantojot dabiskas izcelsmes izejvielas.

“Konkursā šogad piedalīsies rekordliels skaits dalībnieku. Esam gandarīti par jauniešu un viņu pedagogu aktivitāti. Tāpat kā latvieša ēdienkarte nav iedomājama bez maizes, tāpat pārtikas nozares neatņemama sastāvdaļa ir maizes ceptuves. Ar šo konkursu mēs vēlamies popularizēt pārtikas nozares tradicionālās profesijas un celt nozares prestižu,” uzsver LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure. 

Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka norāda, ka šādi konkursi palīdz saglabāt un attīstīt maiznieka amatu Latvijā, radīt jaunas receptes, celt jauniešu kvalifikāciju un veicināt profesijas un skolu atpazīstamību Latvijā.

Konkursā piedalīsies profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 23 gadiem. Šogad saņemts rekordliels skaits pieteikumu – konkursā startēs 12 topošie maiznieki no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Valmieras tehnikuma, kā arī Jelgavas Amatu vidusskolas, Ogres tehnikuma un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

Konkursa laikā dalībnieku pasniedzējiem notiks saldskābmaizes cepšanas meistarklase.

Konkursa uzvarētājs saņems titulu “Jaunais maiznieks 2019” un naudas balvu. Paredzētas arī uzņēmumu specbalvas.

Konkursu organizē Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu. Ar izejvielām konkursu atbalstīs AS “Rīgas Dzirnavnieks”. Konkursu līdzfinansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas