Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Romānovs uzskata, ka noteikumi par saziņu ar žurnālistiem uzlabos operativitāti informācijas sniegšanā 7

Jelgavas novada Domes noteikumi par saziņu ar žurnālistiem, kas pagaidām atrodas izstrādes procesā, uzlabos operativitāti informācijas sniegšanā, aģentūrai BNS sacīja Jelgavas novada Domes izpilddirektors Ivars Romānovs, kurš ir atbildīgs par noteikumu izstrādi.

«Tāpat kā līdz šim tiecamies būt gan atvērta, gan attiecīgi informācijas sniegšanā dinamiska un pieejama pašvaldība gan plašsaziņas līdzekļiem, gan sabiedrībai. Pieņemam, ka operativitāte informācijas sniegšanā var tikai uzlaboties, tiklīdz tiek sakārtota iekšējā informācijas aprite un tās koordinēšana,» teica Romānovs.Jelgavas novada pašvaldības iecere esot vienīgi noteikt tās personas, kas ir tieši vai pastarpināti deleģētas paust pašvaldības viedokli plašsaziņas līdzekļiem.Viņš klāstīja, ka pašvaldība nekādā mērā neiejaucas mediju darbā vai tiesībās sniegt informāciju, taču tiecas paredzēt iekšējo darba organizāciju pašvaldībā.«Ir tikai saprotami, ka vēlamies paredzēt darba organizāciju, kā koordinēt gan ienākošo informāciju, gan to, kā pašvaldība atbild uz mediju jautājumiem,» paskaidroja Romānovs.Nosakot iekšējās kārtības noteikumus saziņai ar medijiem, ar tiem tiks iepazīstināti Domes deputāti – tas plānots 31.janvāra domes sēdē.Izstrādes stadijā esošos noteikumus paredzēts skatīt arī Jelgavas novada Domes komisijā 25.janvārī, aģentūrai BNS pavēstīja Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.Jau vēstīts, ka Jelgavas novada Domes izpilddirektoram uzdots izstrādāt komunikācijas principus ar plašsaziņas līdzekļiem. Taču pašvaldība noliedz, ka tiek izstrādāti īpaši noteikumi, kā turpmāk sniegt informāciju, īpaši vietējam laikrakstam «Zemgales Ziņas».«Attiecībā par laikrakstu «Zemgales Ziņas» nav paredzēts izstrādāt kādus specifiskus noteikumus, jo kārtība uz reģionālo laikrakstu attieksies tādā pašā mērā kā uz citiem. Deputāti atbalstīja iekšējās kārtības noteikumu izstrādi, sadalot atbildību un definējot to personu loku, kuras ir tiesīgas paust novada pašvaldības oficiālo viedokli. Šādi noteikumi attieksies uz pašvaldības izpildvaru, nevis novada domi, kā tas izskanējis publiskajā telpā,» uzsvēra Kaņepone.Viņa informēja, ka kārtība tiks izstrādā pēc tiem paraugiem, kādi jau darbojas valsts pārvaldē un citās pašvaldībās.Portāls «Zemgales Ziņas» iepriekš vēstīja, ka novada domes ārkārtas sēdē 13.decembrī deputāti, «izvērtējot publikāciju tendenciozitāti un saziņas veidu ar laikraksta «Zemgales Ziņas» pārstāvjiem jau ilgākā laika posmā, atbalstīja komunikācijas ierobežošanu, paredzot vienīgi rakstveida komunikāciju likumā noteiktajā kārtībā».Reaģējot uz paziņojumu, Latvijas Žurnālistu asociācija nosodīja Jelgavas novada Domes deputātu lēmumu un vērsās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, aicinot izvērtēt Jelgavas novada Domes rīcību, lai nepieļautu iespējamu cenzūru saziņā ar plašsaziņas līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

EVELĪNAI

ambiciozās būtnes jānosauc skaļi - lai viss novads zin .Man šķiet , ka tikai ar galvu nedraudzīgi vēlas Caunes vietu pēc Caunes

pirms 8 gadiem, 2012.01.24 16:07

slepena pielūdzēja

Kas ir Romānovs? Skaists vīrietis , ar viņu prieks tikties! Vismaz acīm tīkams skats!

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 18:48

Evelīna

Nabaga Romānoviņš-Caunes un KO pakaļiņas piesedzējs un rezultāts būs,ka nākošajās vēlēšanās varēs ar nabaga tarbu staigāt,jo Caune aizies pa skuju taku un nākošās ambiciozās būtnes jau tagad kaļ plānus kā izdarīt reformas(kā Zatlera RP) un tad Jelgavas novads būs atkal labākais (no pakaļgala)

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 18:04

sesks

Romānovs - melu sakārtotājs, strukturētājs un izplatītājs sabiedriskajā telpā. Kauns!

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 17:20

smiekliņš

Romānovs malacis... Domā kā Gebelss. Gebelss arī uzskatīja, ka prpagandas pārvalde Vācijā uzlabos informācija operativitāti! Un uzlaboja ar - operativitāte bija fantastiska! (par saturu, protams, mēs nerunājam) :DDD

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 16:32

Resnais

tiek sakārtota iekšējā informācijas aprite un tās koordinēšana,» t.i. iepriekš jāsaskaņo Caunes papa meli

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 15:24

Dzintra

Vai lasītājam virsrakstā jāmin kas tas ir Romānovs ,varbūt vajadzētu atkārtot rakstības
stila prasības latviešu valodā.

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 15:10

Vietējās ziņas