Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sabiedriskajā apspriešanā par teritoriālo reformu Ozolnieku novadā piedalījušies deviņi procenti iedzīvotāju 23

Sabiedriskajā apspriedē par plānoto teritoriālo reformu Ozolnieku novadā piedalījušies 9% iedzīvotāju, lielākajai daļai iestājoties pret to, kā arī paužot bažas par iespējamu nevienlīdzīgu interešu pārstāvniecību, sociālo pakalpojumu groza samazināšanos un citiem jautājumiem, informē pašvaldības pārstāve Agnese Kļava.

“15.septembrī noslēdzās Ozolnieku novada iedzīvotāju publiskā apspriešana “BŪT vai NEBŪT Ozolnieku novadam?”, kuras laikā novadnieki tika aicināti atbildēt uz jautājumu “Vai Jūs atbalstāt Ozolnieku novada iespējamo apvienošanu ar Jelgavas novada un Jelgavas pilsētas administratīvajām teritorijām?”. Apkopojot apspriešanas rezultātus, 95% dalībnieku noraidīja Ozolnieku novada teritorijas iespējamo pievienošanu Jelgavas pilsētai un novadam, jeb praktisku Ozolnieku novada likvidēšanu,” skaidro A.Kļava.

Gandrīz mēnesi ilgušajā Ozolnieku novada iedzīvotāju publiskajā apspriešanā piedalījušies 882 iedzīvotāji. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem novadā uz gada sākumu bijuši 9969 iedzīvotāji, un apspriešanā piedalījušies aptuveni 9% no visiem.

42 apspriešanas dalībnieki atbalstījuši administratīvi teritoriālās reformas ideju. Vēl trīs apspriešanas anketas atzītas par nederīgām vai sabojātām.

Publiskās apspriešanas laikā iedzīvotājiem bija iespēja ne vien atbildēt uz anketas jautājumu, bet arī izteikt plašāku viedokli, argumentējot savu nostāju par labu kādai no izvēlēm. Reformas pretinieki galvenokārt savu viedokli pamatojuši ar Ozolnieku kā sakārtotas un zaļas vides priekšrocībām, bažām par nodokļu aizplūšanu svešas teritorijas attīstībai un savas identitātes zaudēšanu pārmaiņu rezultātā.

Tāpat viņa apgalvoja, ka dominē uzskats par novadu kā pašpietiekamu vienību, kas līdz šim spējusi nodrošināt savas teritorijas vienmērīgu attīstību. Esot arī pausts arī, ka varas attālināšanās no tautas draud ar stagnāciju, īpaši attālākos reģionos, pakalpojumu pieejamības apgrūtinājumiem un lielāku “bardaku”.

Esot arī izteiktas bažas par Ozolniekiem kā Jelgavas pilsētas attīstības projektu sponsoru, novada teritorijas atstāšanu novārtā, nevienlīdzīgu interešu pārstāvniecību un sociālo pakalpojumu groza samazināšanos uz iedzīvotāju labklājības rēķina. Liela daļa komentāru autoru norāda, ka sociālos, piemēram, veselības, pakalpojumus saņemt dodas uz Rīgu, ne Jelgavu, tāpēc nesaskata reformas sludināto ieguvumu patieso jēgu.

“Pretēji VARAM ministra un valdības pārstāvju darbības stilam, esam atklātā un publiskā veidā noskaidrojuši Ozolnieku novada iedzīvotāju viedokli plānotās reformas jautājumā. Iegūtie apspriešanas rezultāti ir kā pilnvara mūsu tālākai rīcībai – suverēna Ozolnieku novada pastāvēšanas nodrošināšanai. Nenoliedzu nepieciešamību reformēt administratīvās teritorijas valstī, tomēr uzskatu, ka šāda komunistu iekārtas kolektivizācijas stila pieeja ir nepieņemama. Īpaši pārsteidz reformas pamatojumu neesamība, turklāt Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) piesaistīto ekspertu slēdzieni vērtējami kā vāji un pat melīgu informāciju saturoši,” tā uzskata Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA).

Pēc D.Liepiņa domām, daudz lielāks ieguvums būtu vispirms izveidot apriņķus, kuriem nodalīt atsevišķas autonomās funkcijas, piemēram, izglītība, veselības aprūpe, ceļu uzturēšana, un ļaut pašvaldībām uz brīvprātības principa pamana lemt par iespējamu apvienošanos, "kā demokrātiskā valstī pieklājas".

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Pašsaprotami

Gudri cilvēki Liepiņa murgainajās spēlītēs nepiedalās.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.19 18:46

Dainis

Ja jau Liepin, esi tāds ciemata fans, tad darbojies jau jaunajā Jelgavas domē un aizstāvi mūsu iedzīvotāju intereses. Skaidrs, ka viņu tas neinteresē, interesē tikai budžeta tērēšana savās interesēs, lai dzīvo asfalta liešana ar deputātu kociņu ozīšos.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 07:58

kociņš

Nauda nesmird.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 08:35

jelgavnieks

tie 9% iedzīvotāji tomēr ir tiešām gudri. Visu cieņu, ka negrib piedalities Jelgavas ZZS&Saskaņas biznesa plāna īstenošanā. Šie jau tā izsaimniekojuši Jelgavu, ka šermuļi metas. Pilsētas infrastruktūru uztur ar 15 gadu atpalicību. 2. tiltam pār Lielupi bija jau jābūt sen gatavam, tā vietā tagad pilsētas satiskme regulāri aizrijas ar automašīnu tranzīta plūsmu, īpaši no rītiem un vakaros.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 09:13

tirgus

Tie deviņi procenti ir Daiņa jaunās domes darbinieki viņu ģimenes locekļi un vēl pizīcijas deputāti ar savām atvasēm. Pluss pietuvinātie kas barojas no domes pasūtījumiem. Kuplā skaitā nebija manāmi sapulcē iedzīvotāji no Salgales un Cenu pagasta. Tāpēc tu viltus Jelgavniek būtu paklusējis. To vien zin kā kritizēt citus, bet paši ne ar ko nav labāki.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 10:19

vietējais

Ja jau Ozolniekos ir tik labi kur ir tie Jelgavas novada iedzīvotāji, kas izsaka velmi pievienoties Ozolnieku novadam. Tukša muldēšana. Sāciet tik kungi meklēt darbu.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 10:40

Zaiga

Kad Liepiņš beigs savu populismu? par spīti plašai reklāmas kampaņai nepilni 9% atnāk un no tā tiek izdarīts secinājums, ka viss pārējais novads ir pret?? Tie pārējie 91% kas neatnāca ir skaidri pateikuši, ka ir par reformu un ka viņiem ir apnicis Liepiņa&Co valdīšanas stils. Tik tālu nu esam nonākuši.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 11:37

Gita

Zaiga ,nevajag runat mulkibas! Ja Ozolniekos butu tik slikti ka jus sakiet ,neviens te nenaktu un nedzivotu !! Mums ie loti daudz jauno gimenu,ari loti daudz bernu dzimst! Dzivokli Ozolniekos gruti dabut jo vinu vienkarsi nav!Nav brivu dzivoklu!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 13:57

inta

Gita, pati nerunā muļķības, labāk aizdomājies. Protams, ka jaunās ģimenes ir vissvarīgākās. Mazie jāaudzina, jo nākotnē taču no kāda būs nodokļi atkal jāieslauc pašvaldības nāsī. ;)

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 14:19

ozolnieku iedzīvotājs

Gitiņ neviens jau nesaka, ka Ozolniekos ir viss slikti. Jautājums ir par slavas dziesmām savai valdīšanai. Laikam aizmirsts, ka pirms Liepiņa Ozolnieki bija draudzīgākais novads ģimenēm. Šobrīd Liepiņš sēž vēl uz veciem lauriem. Vēl dodiet viņam divus gadus un sad... visu ko var. Vai tiešām neviens neredz, ka šim kungam interesē tikai savs labums, ledushalle, hotelis Agate, īpašums Druvinieku ceļā utt.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 15:32

to Gitai

Muļķības, ik pa laikam kāds dzīvoklis tiek tirgots. Un vēl, visās daudzdzīvokļu mājās ir īrnieki, jo dzīvokļu īpašnieki netiekot galā ar komunālo bezkaunību mūk uz privātmājām! Šitais bardaks jau ir gadu gadiem, bet nu Liepiņš ir pārspējis visus veicinot OKSDU visatļautību. Tāpēc mēs tie pārējie 90% nevaram vien sagaidīt, kad beigsies Liepiņ un viņa pakalpiņu ēra!!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 17:36

Kurbads

Gita! Nejauciet divas dažādas lietas - izdevīgu dzīvesvietu ar politiskiem apstākļiem. Ozolniekos turpinās dzīvot, jo tā ir vieta starp divām lielām pilsētām. Jūs kā dome, par iedzīvotāju interesēm maz domājat. Esat iztracinājuši novadniekus, virzot personīga rakstura intereses. Kartē Ozolnieki savu vietu nemainīs un dzīvokļus atrast būs grūti arī pēc reformas. Domājiet racionāli. Savukārt sapulcē savācās tikai Ozolnieku ciems - no Salgales cik procenti ieradās? Autobusu šiem noorganizējāt, lai tiek uz sanāksmi?

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 17:39

Gitiņai

Cien. Gita, vai Ozolnieku novads ir tikai Ozolnieku ciems? Tas vien norāda, ka esat viena no tā bara domē, kur visi ieciklējušies tikai uz centru. Kārtējo reizi nospļaujoties, ka pastāv arī Salgale un Cenas.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 17:53

reforma

Ja tie pašvaldību vadītāji un viņus atbalstošie deputāti nebūtu tik mantkārīgi un savu labumu meklētāji, bet tiešām rūpētos par iedzīvotāju vajadzībām reformu nebūtu jātaisa. Katrs sakārto ceļus pie saviem īpašumiem sakopj teritorijas arī tur cenšas prihvatizēt kur vel kāds zemes pleķītis palicis, būvē dārgas būves, lai būtu atkats utt.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.20 15:40

Gita

Sapulces par reformu notika ne tikai Ozolniekos bet ari citur ,visa novada! Kas attiecas uz OKDu visatlautibu ,tad varu teikt tikai vienu salidzinot arRigas Namu parvaldnieka izdaribam un Jelgavas NIP darbibam Ozolnieki ir engeli! Viss sajos laikos maksa naudu,par velti ir tikai pelitei siers slazda!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.22 14:55

to Gitai

Oi, tik nevajag! Mājas renovētas, neko nedarot naudu tik kāš, pat zālāju nejēdz kvalitatīvi nopļaut! Un, kas tur ar atkritumiem? kāpēc tām mājām kas aizgāja no OKSU ir 1,5 EUR, bet pārējiem 3 EUR no cilvēka?

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.22 17:16

to Gitai

Un, vispār Git!!! tākā Tu esi Liepiņa pietuvinātā, būtu kaunējusies forumā kaut ko komentēt! Tā jau tauta ir "uzvilkta", kā rullē šī Ozolnieku valdība!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.22 17:21

Kurbads

Nesatraucieties, Gita drīz būs viena no tām, kura paliks bez darbiņa. Mēs, novadnieki, turpināsim savu algoto darbiņu, bet domes izsaimniekotāju stundas gan ir stipri skaitītas, tāpēc arī raustās konvulsijās. Un ar šādu attieksmi pret novadniekiem Jūs, Gita, panākat tikai pretēju efektu savam vēlemajam - pastiprinat cilvēku vēlmi pēc reformas. Aplausi!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.22 17:52

vietējais

Mans domāt, ka šī Gitiņa ir Guntars, šis tak solīja sakartot Ksdu bet čiks sanāca. Kas tad sunim asti cels, ja ne pats.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.22 18:01

alkometrs

skaidrs, ka Gita ir Akmentiņš. Grūti samierināties, ka drīz atkal paliks bez darba

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.23 08:57

experts

Lielie rakstītāji un zinātāji ir jāpabrīnās par Jums.Kurbads,alkometrs un vietējais ir vienkārši stulbi.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.23 15:06

juris

O eksperts, tas ir gitiņa-akmentiņš aizvilcis savu pak... uz domi.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.23 15:15

to experts jeb Akmentiņš

taisnība laikam acīs kož???

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.23 20:10

Vietējās ziņas