Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacenšas jaunie profesionāļi 1

Jau septiņpadsmito reizi Rīgas Amatniecības vidusskolā aizritējis Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss «Krēsls», kurā savus spēkus izmēģināja arī jelgavnieki.

Trīs dažādās nominācijās konkursā šogad novērots nepieredzēti liels dalībnieku skaits - 40 audzēkņi no 20 profesionālās izglītības iestādēm, tostarp Jānis Krasovskis (2.kurss) un Kristaps Vilemsons (3. kurss) no Jelgavas Amatniecības vidusskolas.Jānis kopā ar vēl 16 dalībniekiem sacentās grupā «Vairoga konstrukcijas dizaina parauga krēsls», bet «Ķīlēto tapu konstrukcijas angļu zemnieku krēsls (1780.gads)» dalību bija pieteikuši 19 audzēkņu, savukārt nominācijā «EuroSkills 2008 durvis» četri dalībnieki 36 stundu laikā gatavoja durvis, kādas tapa Eiropas profesionālās izglītības audzēkņu profesionālās meistarības konkursā «EuroSkills 2008». Šo uzdevumu veica arī Kristaps.Jelgavas Amatniecības vidusskolas direktore Zaiga Bensone stāsta, ka konkursā nav gājis viegli, bet zēniem tā ir laba pieredze. Abi puiši šāda mēroga pasākumā piedalās pirmo reizi, tāpēc ir apmierināti ar startu, lai gan ar uzdevumiem tikuši galā daļēji. Jaunieši saņēma Pateicības rakstus no Izglītības un zinātnes ministrijas.Eiropas ekspertu lomā iejutās izglītības iestāžu skolotāji, tostarp Jelgavas Amatniecības vidusskolas pedagogs Jānis Stankēvičs, kas abus jauniešus arī gatavoja konkursam.Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss «Krēsls 2009» ir viena no Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkursa «Jaunais profesionālis 2009» aktivitātēm. To organizē Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās izglītības administrācija sadarbībā ar Rīgas Amatniecības vidusskolu.Konkursa mērķis ir veicināt izpratni par profesionālās izglītības nozīmīgumu Latvijas tautsaimniecībā un sekmēt profesionālās izglītības attīstību, sekmēt sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm, kā arī iepazīstināt audzēkņus ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

janis

Jelgavas Amatniecības vidusskolas direktore ir pieļāvusi kļūdu ,es Jānis Krasovskis šai konkursā piedalos jau otro reiz!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 18:28

Vietējās ziņas