Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacenšas zināšanu spēlēs

«Ja skolēns pienāk un uztraucies rāda «Zemgales Ziņās» rakstu, ka Brakšķos mežā atrasta nelegālā atkritumu izgāztuve, domāju, ne velti strādājam,» stāsta Aizupes pamatskolas skolotāja Dace Hercberga, kuras vadītā vides pulciņa komanda kopā ar sešām rajona skolu komandām pašu mājās piektdien piedalījās vides izziņas spēļu konkursā.

Konkursā uzvarēja Kalnciema vidusskolas komanda (skolotāja Sanita Lapāne), kas šādās sacensībās piedalījās pirmo reizi. Spēļu temats «Mitrāji» no Tīreļu, Drabiņu un Kaigu purva apkārtnes nākušajiem skolēniem padevās vislabāk. Uzvarētājai komandai būs jāpiedalās konkursa nākamajā kārtā - valsts mērogā. Skolēnu izgudrotajās spēlēs bija gan «Mēmā šova», gan viktorīnas, gan veiklības stafetes elementi.Kas ir akacis un kas slīkšņa? No kā upē rodas ūdens? Kādas cilvēciskas īpašības latviešu teikās tiek piedēvētas ezeriem? Lai atbildētu uz šiem un citiem jautājumiem, jābūt labām zināšanām ģeogrāfijā, dabas zinībās un citās jomās.Vides pulciņi Jelgavas rajonā darbojas Kalnciema un Vircavas vidusskolās, kā arī Aizupes, Lielplatones, Platones, Sesavas un Šķibes pamatskolā, tās arī piedalījās konkursā.Pedagogi stāsta, ka pulciņu nodarbības bieži vien notiek nevis klasēs, bet mežā, laukā, pļavā, kā arī ciemojoties citam pie cita lauku mājās. Skolēni veic novērojumus dažādos gadalaikos. Platones pamatskolas audzēkņi pirms braukšanas uz konkursu savās mājās ar virvē iekārta ķieģeļa palīdzību bija pat modelējuši nelielu zemestrīci.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas