Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimā ar zinātnisko konferenci atzīmēs valstsvīra Jāņa Čakstes 160 gadu jubileju

Godinot Tautas padomes priekšsēdētāju, Satversmes sapulces prezidentu un pirmo Latvijas Valsts prezidentu Jāni Čaksti 160.jubilejā, Saeima piektdien, 13.septembrī  rīko zinātnisko konferenci “Jānis Čakste – 160”. Konference notiks Rīgā,  Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11, un tā sāksies pulksten 10. Interesenti pasākumam varēs sekot līdzi arī tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

Svinīgo pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un J.Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste, informē Saeimas Preses dienests.

Konferencē ar akadēmisko lasījumu “Valstsvīrs. Parlamentārā dimensija. Valsts prezidents” piedalīsies Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš. Tāpat ar lasījumu “Starptautisko tiesību profesors. Parīzes Miera konference. Tautu Savienība” klātesošos iepazīstinās Londonas Universitātes koledžas asociētais profesors starptautiskajās publiskajās tiesībās Mārtiņš Paparinskis.

Muzeja “Jāņa Čakstes māja” ekskursiju vadītāja Ineta Freimane konferences dalībniekus uzrunās par valstsvīra personību, dzimtu un mājām, bet J.Čakstes stipendiāts Reinis Labzars uzstāsies ar lasījumu “Cauri laikiem. Nākotnes dimensija”.

Pēc akadēmiskajiem lasījumiem notiks Nacionālās enciklopēdijas šķirkļa par J.Čaksti svinīgā atvēršana, un klātesošos uzrunās Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis.

Saeimas nama Dzeltenajā zālē norisināsies J.Čakstes grāmatas “Latvieši un viņu Latvija: kāda latvieša balss” atkārtotā izdevuma svinīgā atvēršana un valstsvīram veltītās ekspozīcijas atklāšana.

Konferenci rīko parlaments sadarbībā ar J.Čakstes dzimtu.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas