Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāti negrib atteikties no transporta kompensācijām 5

Saeimas Juridiskā komisija sākusi darbu pie grozījumiem Saeimas kārtības rullī. Pašreiz viss liecina, ka darbs pie šiem likuma grozījumiem būs diskusiju pilns un ilgstošs. To pierāda jau pirmajā komisijas sēdē, kura norisinājās 9. jūlijā, kopā saņemtais 81 priekšlikums un fakts, ka divu stundu laikā tālāk par 6. priekšlikuma izskatīšanu netika, informē Saeimas deputāts Jānis Butāns, kurš ievēlēts no Jaunās konservatīvās partijas un ir arī Juridiskās komisijas loceklis.

Asas diskusijas izpelnījās Jaunās konservatīvās partijas priekšlikums par nepieciešamību deputātiem atteikties no transporta kompensācijām, kuras atsevišķos gadījumos sasniedz pat vairākus simtus eiro mēnesī.

Redzot, ka deputātu vidū priekšlikums negūst atbalstu, tika rosināta diskusija par to, ka transporta kompensācijas saglabājamas tikai par izdevumiem par sabiedrisko transportu.

Saeimas deputātiem kompensēt tikai sabiedriskā transporta izdevumus Jānis Butāns, kurš ir arī Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs, minēja vairākus plusus, piemēram:

tādējādi Saeimas deputāti rādītu labu piemēru citiem sabiedrības locekļiem pārvietoties ar sabiedrisko transportu;

vieglāk kontrolējams mehānisms, jo transporta kompensācija paredzēta tikai nokļūšanai darbā no mājām un otrādi ne citiem mērķiem, tādējādi izslēdzot iespēju pieprasīt kompensāciju par izdevumiem, kas faktiski nav, lai pārvietotos starp darbu un dzīves vietu;

atslogotu valsts budžetu, jo valsts kompensācija sabiedriskajam transportam, kas pašreiz ir lielāka par 100 miljoniem eiro gadā, ir atkarīga arī no pārvadāto pasažieru skaita, kā arī tas ir lētāks, kā pārvietošanās ar privāto transportu, līdz ar to tiktu ekonomēts arī Saeimas budžets;

vides piesārņojuma mazināšana, jo atsakoties no personīgā autotransporta, kas de facto pašreiz vairumā gadījumu ir ar iekšdedzes dzinēju, tiktu samazināti kaitīgie izmeši.

Neskatoties par iespējamiem ieguvumiem sabiedrībai, priekšlikums mainīt Saeimas deputātu paradumus, par labu izvēloties sabiedrisko transportu, kopumā neguva atbalstu.

Kā informēja J.Butāns, Jaunā konservatīvā partija neplāno atteikties no priekšlikuma mazināt materiālos ieguvumus Saeimas deputātiem, bet meklēs kompromisu, piemēram, mazinot transporta kompensācijas apmēru līdz līmenim, kas faktiski atbilstu izdevumiem par sabiedrisko transportu.

Foto: publicitātes

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

LAN

Lai rāda labo piemēru un kompensē elektrības izmaksas priekš elektroauto.

pirms gada, 2019.07.10 07:59

opaps

Slima bērna ārstēšanai bieži meklē palīdzību no tautas ,bet cilvēkiem ar lielām algām jāmaksā par katru sīkumu! Ja grūti iztikt bez piemaksām lai atbrīvo vietu un to ieņems STRĀDNIEKI.
Sen laiks noteikt deputātiem samaksu vidējās algas apmērā valstī .
P.S. Valsts bez deputātiem nepaliks.

pirms gada, 2019.07.10 10:14

Unkass

Tas vispār ir nenormāli! Kādas kompensācijas?! Ja cilvēks tiek noķerts uz ielas, mājās vai darba vietā un aizvests uz Saimi, kur viņam jāsēd un reizēm pogas jānospiež, ja viņam vakarā tiek pieteikts, ka otrā rītā atkal jābūt Saimē, - ja nebūs, tad cietumā, ja viņš faktiski dzīvo Liepājā vai Alūksnē, tad viņam būtu jāatmaksā ceļa izdevumi. Bet mēs taču labi zinām, ka uz deputātu vietām ir gatavi sisties asiņainiem purniem. Tā pēc, kādas kompensācijas. Pats taču brīvprātīgi, pie tam dažkārt, sitoties uz šo vietu.

pirms gada, 2019.07.10 10:27

LV pilsonis

Pargudrie bezdarbnieki ar 5 tukstosie eiro menesi .Nekas Nekas dievs nav mazais berns

pirms gada, 2019.07.10 23:10

Vietējās ziņas