Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk atjaunot ielu virskārtas 7

Ceturtdien mūsu pilsētā sākts atjaunot ielu seguma virskārtu, vispirms nofrēzējot bedraino kārtu.

Pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība» šo darbu ieplānojusi organizēt vismaz septiņu ielu posmos, nomainot asfaltu 22 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Sākotnēji paredzēts, ka seguma maiņa izmaksās ap 100 000 latu, un šos līdzekļus no Autoceļu fonda novirzīs ielu ikdienas uzturēšanas darbiem.«Tur vairs nebija vērts lāpīt bedres,» Sakņudārza un citu atjaunot plānoto ielu segumu vērtē «Pilsētsaimniecības» Ielu uzturēšanas - realizācijas nodaļas vadītājs Imants Auders. Viņš teic, ka darbus veic SIA «Kulk» sadarbībā ar SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»».Kā ziņo «Pilsētsaimniecība», kā prioritāri sakārtošanai vispirms izvēlēti septiņu ielu posmi. Sakņudārza ielai segumu mainīs 230 metru posmā no Svētes līdz Dambja ielai, savukārt Sudrabu Edžus ielā asfaltu atjaunos 279 metros no Pasta līdz Akadēmijas ielai. Salnas ielā, kur ierīkots atkritumu pieņemšanas laukums, pie jaunas kārtas tiks 220 metru gara brauktuve, sākot no Tērvetes ielas.Ap 160 metru garš ceļa posms caur tirgu tiks atjaunots Ausekļa ielā no Uzvaras līdz Blaumaņa ielai, savukārt K.Barona ielā 200 jauna asfalta metri būs no Uzvaras līdz Pasta ielai. Iecerēts atjaunot arī bedraino segumu Svētes ielā 600 metru posmā no Pulkveža O.Kalpaka līdz Pasta ielai. Par «vecu parādu» iepriekš «Pilsētsaimniecības» direktors A.Baļčūns sauc arī Lapskalna ielas posmu no Blaumaņa līdz Zvejnieku ielai, jo tur iekārtots Uzvaras parks, bet bija apgrūtināta piekļuve tam.A.Baļčūns piebilst, ka jaunais asfalts tiks klāts vismaz četru centimetru slānī.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

antikrize

Labi būtu nobērt pilsētā grants segumu!

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 11:36

bigmazi

labi butu Asteru iela uzlikt slani asfalta,bet laikam tadas ielas nav Jelgava

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 00:22

gucci

Rekonstruēs no pilsētvides līdzekļiem

17. aprīlis, 2008
Anna Afanasjeva

Dobeles šosejas rekonstrukciju veiks, piesaistot ES līdzfinansējumu. Bet Lielo ielu atjaunos pēc tam, kad izbūvēs jaunu ūdensvadu.

Lielās ielas atjaunošanai posmā no Akadēmijas līdz Dambja ielai šogad pabeigs tehniskā projekta izstrādi. Bet faktiski ielu labākajā gadījumā varētu sakārtot 2010. gadā. To veiks pēc tam, kad ūdenssaimniecības attīstības projekta otrajā kārtā Lielās ielas posmā no J.Čakstes bulvāra līdz Mātera ielai atjaunos ūdensvadu. «Tagad ieguldīt līdzekļus liela apjoma remontā nebūtu lietderīgi,» lēš aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktors Andrejs Baļčūns.
Savukārt Dobeles šoseja sadalīta divos posmos. Posmam no Atmodas ielas līdz Svētes upes tiltam savulaik Satiksmes ministrija (SM) Tranzīta ielu atjaunošanas programmas ietvaros izstrādāja rekonstrukcijas projektu, ko līdz galam neīstenoja. Projektu «Pilsētsaimniecība» pārņēma no VAS «Latvijas valsts ceļi» (LVC). Tā kā saskaņojumi bija novecojuši, veikta atkārtota procedūra. Rekonstrukcijai paredzēts piesaistīt ES finansējumu. Tāpēc tiek gaidīti MK noteikumi Infrastruktūras un pakalpojumu programmas apakšaktivitātē «Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijās». Tie izsludināti valsts sekretāru sanāksmē un atrodas starpministriju saskaņošanā. Saskaņā ar MK noteikumu projektu pašvaldība programmā varēs iesniegt vienu projektu pieteikumu. Plānots, ka tā būs Dobeles šosejas rekonstrukcija par maksimāli iespējamo ERAF finansējumu – 5,6 miljoniem latu.
Dobeles šosejas posmam no Atmodas līdz Dambja ielai izstrādāts gan tehniskais projekts, gan tehniski ekonomiskais pamatojums. To paredzēts iesniegt Eiropas Komisijai, lai saņemtu pilsētvides attīstībai domāto finansējumu. Pēc pašreizējām prognozēm pieteikšanās uz finansējumu izsludinās jūlijā. Par pilsētvidei domātajiem līdzekļiem paredzēts rekonstruēt arī Lielo ielu posmā no Dambja līdz Māras ielai, kā arī izbūvēt Atmodas ielu posmā no Dobeles šosejas līdz Lapskalna ielai. Pašlaik «Pilsētsaimniecībā» gatavo nosacījumus tehniskā projekta izstrādei.
Dobeles šosejas sakarā Jelgavā figurē informācija, ka SM konstatējusi pārkāpumus piešķirto līdzekļu izlietojumā, tāpēc tā pilsētas pašvaldībai līdzekļus ielu remontam vairs nepiešķiršot. LVC projektu vadītāja Ieva Niedra uz jautājumu, vai tas ir tiesa, un, ja, jā, tad kādi ir konstatētie pārkāpumi, atbild, ka LVC Finanšu vadības daļas rīcībā šādas informācijas nav.
Arī SM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Eida norāda, ka pēdējā laikā nekādas pārbaudes vai revīzijas Jelgavā nav veiktas un tādējādi attiecīgi netiek gatavots lēmums par naudas noņemšanu vai samazināšanu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 21:08

USE

VIsi tik gudri, visu zin. Diez pa kuru laiku stradajiet.Nelabo slikti, labo slikti. Un tu ZZs beidz gaudot, visus portalus piegaudojis pec savas saprasanas.

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 19:54

USE

VIsi tik gudri, visu zin. Diez pa kuru laiku stradajiet.Nelabo slikti, labo slikti. Un tu ZZs beidz gaudot, visus portalus piegaudojis pec savas saprasanas.

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 19:52

kool

nobijas te kaads :D pagajuso gadu ari tas pac bija, ka nopijas, saaka kko dariit bet... rezultaats visiem zinaams!

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 13:25

Linards

Jau atkal kādam slikti. Visu laiku gaudoja, ka lāpīt nav vērts, tikai tad būtu ne tikai bukses un pirksti beigti, bet aeī nolauzti riteņi. Par Lielo ielu vienreiz vajag painteresēties, ka 2010. gadā ūdensaimniecības projekta 2. kārtas darbos paredzēta gan kolektora izbūve gan komunikāciju nomaiņa Lielajā ielā. Kāda jēga tur kaut ko nopietni asfaltēt, ja pēc gada būs jārok. Nevar uz visu skatīties atrauti no pārējām nozarēm.

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 13:10

Vietējās ziņas