Sākas ielu uzturēšanas ziemas sezona 5

No 1.novembra sākas ielu uzturēšanas ziemas sezona. Šajā periodā Jelgavas pilsētas pašvaldības ielas un ceļi tiek uzturēti saskaņā ar MK noteikumiem par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli un ielu un ceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskām specifikācijām”, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”, norādot, ka ielu un tiltu segumu uzturēšanu veic SIA “KULK”, kam nepieciešamības gadījumā pieejamas 20 tehnikas vienības – kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas.

SIA “KULK” dežūrēs visu diennakti, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos nekavējoties veiktu maģistrālo ielu un tiltu brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiāliem. Vienlaikus arī JPPI “Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs” speciālisti un JPPI “Pilsētsaimniecība” inženieri sekos līdzi ielu meteoroloģisko staciju datiem, un regulāri notiekot informācijas apmaiņai par esošo situāciju un laikapstākļu prognozēm.

Pilsētas ielas ir sadalītas četrās uzturēšanas klasēs. Jelgavas pilsētas ielu segumi tiek apstrādāti ar pretslīdes materiāliem prioritārā secībā, ņemot vērā ielu uzturēšanas klases, A un B uzturēšanas klašu ielas jāattīra no sniega un jāapstrādā ar pretslīdes materiāliem 3 – 4 stundu laikā no brīža, kad konstatēta apledojuma/sniega izveidošanās, līdz brīdim, kad attiecīgie darbi izpildīti. C klases ielas jāattīra 6 – 18 stundu laikā un attiecīgi D klases ielām laiks netiek normēts.

Autovadītājiem jāņem vērā gaisa temperatūras pazemināšanās agrās rīta stundās, uz brauktuves īsā laikā var veidoties satiksmei bīstamais apledojums – melnais ledus. Īpaši bīstami ceļu posmi ir tilti, satiksmes pārvadi, ielas ūdenstilpju un mežu tuvumā.

Par ielu seguma problēmām var ziņot JPPI “Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs” pa bezmaksas tālruni 8787.


FOTO: "Pilsētsaimniecība"

Pievieno komentāru

Komentāri 5

aelita

Kurś ir tas, kas noteicis śo darbu uzsākśanai tieśi 1. novembri? Kas atbildēs par sasistajām maśīnām pie Zemnieku cienasta 31. oktobra rītā, kad tikpat kā vienlaicīgi avarēja 7 maśīnas. Un galvenais iemesls nekaisītais ceļś. Un nestāstiet par distanci utt. Pati braucu un mēģināju bremzēt(ziemas riepas ar radzēm , vadīśanas stāžs 30 g.) un sapratu ka auto nav vadāms. Man paveicās, bet tiem 7 NĒ.

pirms 3 gadiem, 2017.11.01 17:46

wrtyhj

vai ZC atrodās Jelgavā?

pirms 3 gadiem, 2017.11.02 09:01

Aelitai

Tikai nevajag - es arī biju uz tā tilta, plus ar vasaras riepām.......tak nebūs visi ceļi nokaisīti 24/7 , ko diez vaino avārijās vasarā??????

pirms 3 gadiem, 2017.11.02 09:27

ha

Aelita, ar to, ka šādā laikā ar radzēm braucat - nu nevajadzēt baigi plātīties, ar stulbumu neplātās.

pirms 3 gadiem, 2017.11.02 09:28

asdfgh

ak tad taapeec nebja kaisiits, lai kaads veel pasaka ka likums aizliedz...

pirms 3 gadiem, 2017.11.01 19:00

Vietējās ziņas