Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Salgales pagastā Lielupē ledus izgājis, Jelgavā vēl nav sācis iet

Lielupē Jelgavas tuvumā šodien novērota ledus iešana, bet pilsētā patlaban tā vēl nav sākusies, novēroja aģentūra LETA. Ozolnieku novada Salgales pagasta pārvaldes vadītāja Eva Segliņa aģentūru LETA informēja, ka Lielupes augštecē, Salgales pagastā, ledus jau izgājis, bet ūdens līmenis nav būtiski cēlies, un Salgalē plūdus negaida.

Pilsētas centrā, pie Jelgavas pils, ap plkst.17 ledus iešana vēl nebija novērojama. Gan Lielupē, gan tās atzarā - Driksā - daudzviet vērojami izkusuši ledus plankumi, kuros redzams, ka upe brīvi plūst. Ledus ir irdens, porains un ūdeņains un uz tā vairs neriskē atrasties neviens pārgalvis, novēroja LETA.Kā ziņots, šodien daudzviet upēs notiek ledus iešana un vietām upes jau ir brīvas no ledus, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidroloģijas nodaļā.Šodien sākusies ledus iešana pie Staļģenes, bet iepriekšējās dienās ledus jau sācis iet Gaujā pie Siguldas, Mēmelē, Salacas lejtecē, Dubnā, kā arī Lielupes augštecē. Arī Ogrē posmā no Lašupes līdz estrādei ledus ir izgājis.Īsta ledus iešana vēl nav sākusies Daugavā, taču arī šajā upē ir posmi, kur ledus upi vairs neklāj. Hidrologi prognozē, ka Daugavā ledus iešana sāksies tuvāko dienu laikā.Straujāka ūdens līmeņa celšanās vērojama Daugavā. Atsevišķos posmos aizvadītajā diennaktī upē ūdens līmenis cēlies par 13 līdz 40 centimetriem. Vietā, kur upe ir šaurāka, ūdens līmenis cēlies straujāk, piemēram, kopš 13.marta pie Piedrujas līmenis cēlies par 194 centimetriem.Turpmākajās dienās Latvijas upēs turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās, ledus kušana un ledus iešana.Prognozes liecina, ka pavasara palu notece šogad būs maza.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas