Salmonelozes dēļ nedēļu pirms semestra beigām pārtrauc mācības Svētes pamatskolā (papildināta) 8

Salmonelozes uzliesmojuma dēļ līdz 7.janvārim tiks pārtrauktas mācības Svētes pamatskolā, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

 

Jelgavas novada Izglītības pārvalde 17. decembrī izdevusi rīkojumu apturēt Svētes pamatskolā mācību procesu un slēgt skolu līdz 7.janvārim. Lai gan šāda prasību nav izteikusi neviena no augstāk stāvošajām vai kontrolējošām iestādēm, Izglītības pārvalde lēmusi vēl striktāk ierobežot iespējamo slimības izplatību, pauda D.Kaņepone.

 

Mācību process apturēts pamatskolas daļā, taču pirmsskolēni mācības turpinās.

 

Pašvaldības rīcībā esošā informācija liecina, ka pašlaik laboratoriski ir apstiprināti 15 saslimšanas gadījumi pirmsskolas audzēkņiem. Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja lze Arāja "Ziņas" informēja, ka apstiprinātajiem 15 saslimšanas gadījumiem vakar klāt nācis vēl viens, un tagad kopā to ir 16. Epidemioloģiskā izmeklēšana vēl turpinās.


“Tā kā līdz Ziemassvētku skolēnu brīvdienām atlikušas vien dažas dienas, tad nolēmām lieki neriskēt un uz laiku pārtraukt pamatskolā mācības. Līdz brīdim, kad skolēniem jāatgriežas iestādē būs pagājušas teju trīs nedēļas. Ļoti ceram, ka tas būs bijis pietiekams laiks, lai pirmsskolas korpusā izskaustu slimības baktērijas. Lai gan visi saslimšanas gadījumi konstatēti pirmsskolas grupās, vadoties pēc likuma normām, mācību procesu varam pārtraukt vien pamatskolā. Apturēt mācības, izsludinot slimības karantīnu, pirmsskolā var tikai kontrolējošās iestādes. 


Šobrīd saslimušo skaits pirmsskolā sasniedzis 15. Pēdējie seši gadījumi tika apstiprināti pagājušās nedēļas beigās - 14. decembrī. Lai apturētu jaunus saslimšanas gadījumus pirmsskolas korpusā, esam veikuši visus uzraugošo iestāžu ieteiktos drošības pasākumus. Vēl oficiālu paziņojumu no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) neesam saņēmuši, bet, sazinoties ar iestādēm telefoniski, zināms, ka saslimšanai nav nekāda sakara ar skolas ēdnīcu. Cik zināms un, cik ļauts analizēt cēloņus, tad slimības cēlonis ir konkrētu bērnu dzīvesvietā,” skaidro Svētes pamatskolas direktore Inga Jansone.

 

Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi Svētes pamatskolā uz pārbaudēm bija ieradušies arī 17. decembrī, lai pirmsskolas audzēkņiem un pedagogiem veiktu atkārtotas analīzes. Bērniem, kuriem tiek novērotas zarnu infekcijas pazīmes, centra darbinieki lūdz vērsties pie ģimenes ārsta un veikt pārbaudes uz salmonelozi.  

 

Svētes pamatskolā ēdināšanas pakalpojumu nodrošina zemnieku saimniecība "Ziediņi", ar kuru pērn līgums noslēgts uz trim gadiem.

 

Līdz pagājušās nedēļas beigām bija zināms par 14 ar salmonelozi saslimušajiem Svētes pamatskolas audzēkņiem. Pirmais saslimšanas gadījums konstatēts pirmsskolas grupā.

D. Kaņepone skaidroja, ka notikušais izmeklēts, turklāt izglītības iestādē veikti arī nepieciešamie drošības pasākumi - informēti bērnu vecāki, paņemtas analīzes, telpu dezinfekcija.

 

Pašvaldībā uzsver - lai gan saslimšanai nav saistības ar skolas ēdnīcu, arī tur veikti visi drošības pasākumi. Proti, notikusi dezinfekcija, trauku dvieļu nomaiņa uz vienreizlietojamiem dvieļiem. Savukārt vecākiem sniegtas informatīvās konsultācijas ar lūgumu vērot savas atvases un par simptomiem nekavējoties ziņot.

 

Pārtikas un veterinārā dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere aģentūrai LETA skaidroja, ka dienests ir veicis pārbaudi virtuvē, kas nodrošina ēdināšanu gan Svētes pamatskolas, gan bērnudārza audzēkņiem, un pārbaudes laikā virtuvē nav konstatēti tādi pārkāpumi, kas varētu būt saistāmi ar saslimšanas gadījumiem. PVD Dienvidzemgales pārvaldes inspektore Ginta Andersone "Ziņas" informē, ka ir saņemti virsmu nomazgājumu un pārtikas paraugu izmeklējumu rezultāti, un "mums nav pamata domāt, ka notikušajā vainīga skolas virtuve". Virsmu un ēdiena paraugus paņēmis arī SPKC, un izmeklēšana vēl turpinās.

 

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Pēteris

Paskat, Svētes skolā jau beidzas mācību gads (sk. virsrakstu).

pirms 2 gadiem, 2018.12.17 13:56

Resnais

Latvijas laukos dzīvo Europieši ar caureju.

pirms 2 gadiem, 2018.12.17 16:31

Iedzīvotājs

Skolas direktorei vajadzētu kaunēties!!! Saslimuši dzīves vietā??? 15 bērni uzreiz?? Žēl kad mūsdienās cilvēkiem reputācija ir svarīgāka par bērniem! Liels liels fuii direktorei.

pirms 2 gadiem, 2018.12.17 16:41

Copy - Paste

Cilvēku inficēšanās notiek dažādi:
• lietojot uzturā nepietiekami termiski apstrādātus dzīvnieku valsts produktus (gaļu, olas, pienu un piena produktus, zivis, garneles u.c.) vai ar ēdienu, kas pagatavots no šiem termiski neapstrādātajiem produktiem:
• kontaktējoties ar inficētiem dzīvniekiem — nodarbošanās ar putnkopību un lopkopību; mazi bērni var inficēties, spēlējoties mājdzīvniekiem — putniem, bruņurupučiem, pelēm un žurkām;
• lietojot uzturā tādus ēdienus, kas pagatavoti apstākļos, kur netiek ievērotas sanitārās normas — salmonellu pārnešana no jēliem uz gataviem pārtikas produktiem ar rokām,
• virtuves priekšmetiem un virsmām, kukaiņiem un grauzējiem, kā arī šo produktu tieša saskare, nepareizi tos glabājot;
• nonākot tiešā vai netiesā saskarē ar inficētiem cilvēkiem (slimniekiem vai baktēriju nēsātājiem). Salmoneloze var izplatīties slimnīcās ar medicīnisko aprīkojumu vai priekšmetiem. Ja ēdnīcā strādā kāds inficēts darbinieks, viņš var daudzus inficēt. Salmoneloze izplatās arī ar rotaļlietām bērnu spēļu laikā bērnudārzos u.c.

pirms 2 gadiem, 2018.12.17 17:24

Vecaamaate

Kur gan te direktora vaina? Viņš gatavo vai piegādā?

pirms 2 gadiem, 2018.12.22 13:56

Jānis

Interesanti, ja skolas ēdnīca ir vainīga, kapēc no skolas neviens audzēknis nav saslimis, bet tikai bērnudārza bērni? Visi taču ēd no vienas ēdnīcas. Un visi 15 saslimuši nevis uzreiz, bet divu nedēļu laikā.

pirms 2 gadiem, 2018.12.17 18:17

&&&

Bernudarza mazie berni ed visu ko dod , obligati, Skolnieki , dazi vispar neiet ez to ednicu , Turpinat vel?

pirms 2 gadiem, 2018.12.18 11:45

....

Un viss tā pentre ko copy paste ielika sastāv vien no ediena un virtuves! Turklāt bērni ir saslimuši vairākas grupiņas! Un 2 nedēļu laikā jums tas liekas liels laika periods??? Un kur tad jūsu prāt rodas šī infekcija ja ne skolā??? Mīļie cilvēki tur jau ir pats trakākais kad ar šo slimību saslimst paši mazākie un neaizsargatakie šis skolas iemītnieki!

pirms 2 gadiem, 2018.12.17 20:05

Vietējās ziņas