Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saņems «Eiropas» stipendijas 2

Īstenojot Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, 123 LLU doktoranti un maģistranti saņems stipendijas no 300 līdz 800 latu mēnesī. Viens no veiksmīgajiem stipendiātiem Žanis Jesko doktora grāda iegūšanai gatavo pētījumu par saules kolektoru izmantošanu tautsaimniecībā. «Tagad vairs nav variantu - promocijas darbs man ir jāuzraksta,» teic doktorants.

«Eiropas Sociālā fonda stipendija ir ievērojams atspaids, lai varētu pilnvērtīgi mācīties un nākampavasar tiktu līdz maģistra grādam,» teic Latvijas Lauksaimniecības universitātes studente topošā ainavu arhitekte Lilita Lazdāne. Līdz jūlijam viņa paralēli mācībām strādāja arhitektu birojā, taču tagad skaitās bezdarbniece. Tomēr viņa ir stingri apņēmusies pēc studiju beigšanas rast iespēju strādāt savā profesijā.Augusta beigās LLU ekspertu komisija izskatīja 146 doktorantu iesniegumus ESF līdzfinansētajam projektam «Atbalsts LLU doktora studiju īstenošanai» un 103 maģistru iesniegumus «Atbalstam LLU maģistra studiju īstenošanai». Mēneša stipendija doktorantiem ir līdz pat 800 latiem, un šajā sakarā apstiprināti 72 iesniegumi. Otrajā projektā, kur stipendija ir 300 latu, atbalstīts 51 pieteikums. Turklāt mērķfinansējums ietver arī atbalstu doktorantu dalībai zinātnieku forumos, publikāciju gatavošanu,eksperimentu veikšanu, kam būs iespējams saņemt līdz tūkstoš latu gadā.Kā stāsta projekta vadītāja Dace Kaņepone, eksperti vērtēja pretendentu izvēlētās maģistra vai promocijas darba tēmas aktualitāti, zinātnisko publikāciju skaitu, dalību projektos, starptautiskās konferencēs. Diemžēl 28 pieteikumus nācās noraidīt dokumentu noformējuma nepilnību dēļ. Stipendijas piešķiršana veiksmīgajiem studentiem nozīmē arī saistības. Ja students nepilda studiju plānu, saņemtā nauda jāatmaksā. 85 procentus stipendijām paredzētās summas piešķir ES, bet pārējie līdzekļi ir no valsts budžeta.Iepriekšējā plānošanas periodā no 2004. līdz 2008.gadam, kad noritēja ESF projekts «Atbalsts doktorantūras studijām un pēcdoktorantūras pētījumiem inženierzinātnēs, lauksaimniecības inženierzinātnēs un mežzinātnē», grantus saņēma un izmantoja 87 doktoranti un jaunie zinātnieki. Maģistrantiem šādas atbalsta iespējas līdz šim nebija.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ex-Zinātnieks

Malacis, kolēģi!
Lai Tev veicas ar Zinātni!!! Man gan sanāca tā, ka bīdīju, bīdīju, par diezgan pasmagu tēmu... Tad :( nomira vadītājs, tad man otrs vadītājs... Tā arī viss apstājās, kad palika darba uzrakstīts, bet neapgreidots un neaistāvēts... Lai veicas, no sirds! :)

pirms 10 gadiem, 2009.09.30 22:53

Vietējās ziņas