Saņemts atbalsts diviem nozīmīgiem Jelgavas projektu konceptiem – Meiju ceļa un Dzirnavu un Bauskas ielas rekonstrukcijai 9

Reģionālās attīstības koordinācijas padome paziņojusi priekšatlases rezultātus pašvaldību iesniegtajiem projektu konceptiem, kas pretendē uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) kopējo finansējumu 15,1 miljona eiro apmērā. No 44 Latvijas pašvaldību iesniegtajiem projektu konceptiem atbalstu guvuši deviņi, un divi no tiem ir Jelgavas pašvaldības iesniegtie – Meiju ceļa rekonstrukcija un Dzirnavu un Bauskas ielas rekonstrukcija – par kopējo summu gandrīz četri miljoni eiro, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Jelgavas pilsētas pašvaldības projekta koncepts "Inženiertehniskās infrastruktūras uzlabošana uzņēmējdarbības attīstībai bijušā lidlauka teritorijā Jelgavā" paredz Meiju ceļa rekonstrukciju posmā no Satiksmes ielas līdz 1. līnijai, izbūvējot arī inženiertehniskās komunikācijas – lietus ūdens kanalizācijas tīklus, apgaismojumu, elektronisko sakaru tīklus, ūdensapgādes un saimnieciskās kanalizācijas tīklus, kā arī elektroapgādes tīklus. Kopējās plānotās izmaksas ir 2,99 miljoni eiro, bet piesaistītais ERAF finansējums – 2 245 434 eiro. 

Projekta koncepts "Uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās inženiertehniskās infrastruktūras izveide Dzirnavu un Bauskas ielā" paredz Dzirnavu un Bauskas ielas rekonstrukciju un inženiertehnisko komunikāciju izbūvi – lietus ūdens kanalizācijas, elektroapgādes ārējo tīklu, apgaismojuma, elektronisko sakaru tīklu, gāzes apgādes tīklu, kā arī ūdensapgādes un saimnieciskās kanalizācijas tīklu izbūvi. Kopējās plānotās izmaksas ir 1,98 miljoni eiro, bet piesaistītais ERAF finansējums – 1 462 512 eiro. 

Projektu koncepti tika iesniegti specifiskā atbalsta mērķa "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām" ceturtajā projektu iesniegumu atlases kārtā "Ieguldījumi degradēto teritoriju revitalizācijā ekonomiskās aktivitātes veicināšanai pašvaldībās".

 

 

Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 9

degradētie zzs

Tas tāds pašreizējās domes vadīšanas stils - nolaižam visu līdz degradētas vietas statusam un tad lūdzam Eiropas naudas, lai kapitāli remontētu.

pirms mēneša, 2021.05.08 16:13

aaa

Zalo Zaglu Savieniba :D

pirms mēneša, 2021.05.08 16:19

Durak

Tak visa Latvija no Eiropas naudam dzīvo.Skolas,bērnudärzi,ceļi utt.Izskatas,ka neko nesaproti.

pirms mēneša, 2021.05.09 12:04

degradētie zzs

Lasam vēlreiz.. nauda tiek piešķirta "reģenerējot degradētās teritorijas" - to tāpat vien nedod kā te dažs labs iedomājas - tātad teritorija vai objekts jānoved līdz grausta statusam, ko mūsu dome arī veiksmīgi līdz šim ir darījusi.. nolaiž visu līdz kliņķim un tad steidz kapitāli pārbūvēt. Vai tā ir labā saimniekošana? Nedomāju viss. Sanāk dzīvojam degradētā vidē ar cerību, ka Eiropas projektus varēs izbīdīt. Es labāk redzēt, ka mēs tomēr uzturētu visu iespēju robežās pie kārtības.

pirms mēneša, 2021.05.10 10:27

Agnese

Kad kāds sakārtos ceļus Meiju ceļa pagalmos?

pirms mēneša, 2021.05.09 21:29

Pēteris

Jautā zemes īpašniekam! 99 % gadījumu iekšapagalmi un zeme zem ēkām pieder daudzstāvu namu dzīvokļu īpašniekiem kā domājāmas daļas. Pāsvaldībai ar to maz sakars, vienīgi, ja atlkiušo % daļa ir pašvaldības īpašums. Vēl var būt kāda 3 persona, kas ir zemes īpašnieks. Jebkurā gadījumā pašvaldība nedrīkst veikt ieguldījumus privātā sektorā, neļauj likums!

pirms mēneša, 2021.05.10 09:34

Temīda

Jebkuru likumu var grozīt, ja labi grib!

pirms mēneša, 2021.05.10 10:23

Vietējās ziņas