Šārīta policijas reida bilance: 14 smēķējoši skolēni, viens protokols par alkohola lietošanu, 11 pārbaudītas personas 8

Pie Jelgavas izglītības iestādēm, parkos (skvēros), daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās un citur pārbaudot jauniešus, kuri smēķē un lieto alkoholiskos dzērienus, Jelgavas Pašvaldības policija reidā ar mērķi nodrošināt sabiedrisko kārtību konstatējusi 14 gadījumu, kad nepilngadīgas personas smēķē. Par to sāktas administratīvās lietvedības.

Policijas pārstāve Sandra Reksce informē, ka vienai pilngadīgai personai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā. Lai konstatētu valsts policijas meklēšanā esošās personas, kā arī atklātu iespējamos administratīvos pārkāpumus, tika pārbaudītas 11 personas.Pašvaldības policija atgādina, ka likums «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu» nosaka, ka smēķēt aizliegts izglītības un audzināšanas iestādēs, izņemot augstskolas, kurās atļauts smēķēt telpās, kas speciāli ierādītas smēķēšanai; ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes; rehabilitācijas institūcijās; tuvāk par 10 metriem no ieejām ēkās vai būvēs (arī uz ārējām kāpnēm un lieveņiem), kur izvietotas valsts vai pašvaldību iestādes un kapitālsabiedrības; sabiedriskā transporta līdzekļu pieturvietu nojumēs; daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās; bērnu atpūtas un rotaļu laukumos, kā arī parkos, skvēros un peldvietās, izņemot vietas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai u.c. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 421.pants nosaka, ka par smēķēšanu neatļautās vietās uzliek naudas sodu līdz 10 latiem. Savukārt par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 171.pants paredz soda mēru – brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

tornis

Pareizi, ka trenkā - jāaug veselai nācijai, nevis tādiem, kuri ielu vingrotājus un velosipēdistus talantu šovā televīzijā uzskata par 8. pasaules brīnumu (pēckara gados vīri pagalmos uz stieņa grieza tādas "saulītes," ka prieks skatīties). Un nebūs jādiedelē bērnu ārstēšanai nauda visādās akcijās. Lai tik trenkā un lai neviens nemēģina ļerināt par cilvēktiesībām.

pirms 8 gadiem, 2012.03.22 18:04

Bingo

Un kur šie ņem naudiņu,vai pa naktīm izkrauj vagonus kā studenti padomju laikos?Laikam jau no vecākiem un vai vakaros vecāki nejūt pēc kā smird berneļi?

pirms 8 gadiem, 2012.03.21 14:56

Interesanti kur tur ir vecāki vainīgi, ja jau kriminālā atbildība iestājas no 14 gadiem, tad lai jau par visu atbild no 14 gadiem!!!

pirms 8 gadiem, 2012.03.21 13:58

Bingo

Sen jau vajadzēja tos mazgadīgos smerdeļus trenkāt,lai vecāki maksā.

pirms 8 gadiem, 2012.03.21 13:29

Vietējās ziņas