Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Satiksmes ministrija neakceptē Jelgavas Domes ieceri par Lietuvas šosejas rekonstrukciju 10

Visticamāk, tik drīz pie sakārtotas Lietuvas šosejas jelgavnieki netiks – Jelgavas pašvaldības pieteikums nav atbalstīto skaitā. Ar ERAF līdzfinansējumu tranzītielas sakārtots citās sešās Latvijas pilsētās. Jelgavas Dome iesniedza projekta iesniegumu, tomēr viņu projekta apstiprināšanai nebija pieejams finansējums, portālam zz.lv saka Satiksmes ministrijas pārstāvis Rolands Rumba.

Satiksmes ministrija ir apstiprinājusi sešus citus tranzītielu sakārtošanas projektus, kuriem kopējais pieejamais ERAF līdzfinansējums ir 10,84 miljoni latu.Kopumā ERAF darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» aktivitātē «Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijās» tika iesniegti 33 projekti.Portāls zz.lv marta sākumā vēstīja, ka pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu, kurā aicina pieteikties ceļu būvniekus, kas būtu gatavi rekonstruēt Lietuvas šoseju posmā no Miera līdz Rūpniecības ielai. Jelgavas mēra vietnieks un Iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Vilis Ļevčenoks toreiz skaidroja, ka konkurss izsludināts ar nosacījumu, ka pie līguma iepirkuma uzvarētājs tiks vien tad, ja Satiksmes ministrija akceptēs Jelgavas Domes projektu par finansējuma piesaisti tranzīta ielas sakārtošanai. «Ja mēs konkursu sludinātu tikai tad, kad pēc trīs mēnešiem ministrija dos atbildi, šogad nevarētu sākt darbus. Tā kā iepirkums būs noorganizēts, pozitīva lēmuma gadījumā Lietuvas šoseju varētu rekonstruēt jau vasarā,» teica V.Ļevčenoks. Pašvaldība plānojusi, ka darbi varētu izmaksāt līdz četriem miljoniem latu.  Jau rakstīts, ka ceļam būs četras braukšanas joslas visā posmā no Miera līdz Rūpniecības ielai, tiks ierīkots arī gājēju un velosipēdistu celiņš. Paredzamais braukšanas ātrums atjaunotajā šosejas posmā – 50 kilometru stundā.Tiks sakārtotas arī gājēju ietves uz dzelzceļa pārvada. Posmā no Savienības līdz Platones ielai gar šosejas labo malu paredzēts paralēls sešus metrus plats ceļš ar asfalta segumu velosipēdistu un gājēju kustībai.Vairākās vietas būs autobusu pieturvietas ar nojumēm.Īstenojot projektu, paredzēts arī uzlabot lietus ūdens kanalizācijas, ūdensapgādes un kanalizācijas, elektroapgādes ārējo tīklu. Tā kā plānots likvidēt esošos grāvjus Lietuvas šosejas labajā pusē, paredzēts grāvju vietās izbūvēt jaunus lietusūdens kanalizācijas tīklus un drenāžas sistēmas gruntsūdens līmeņa regulēšanai gar īpašumu robežām.Visi gājēju celiņi būs aprīkoti ar joslu ar vadlīniju seguma struktūru, lai nodrošinātu iespēju pārvietoties cilvēkiem ar redzes traucējumiem, luksofori būs aprīkoti ar skaņas signāliem, bet nobrauktuves no ietvēm uz šoseju un pievadceļiem būs vienā līmenī ar ceļu. Tāpat ar barjerām plānots ierobežot potenciāli bīstamās vietas, kuras varētu šķērsot gājēji.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

No tās puses

Ļoti,ļoti žēl, ka neatradās finansējums, lai sakārtotu šo ceļa posmu. Bet cerams, ka jau tuvākajā nākotnē, tas tiks īstenots, jo mēs gribam dzīvot sakārtotā vidē, kur būtu patīkami un droši dzīvot gan mums, gan mūsu jaunākajai paaudzei.

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 16:14

Ješka

Šobrīd SaM prioritātēs nav ZZS vadītās pašvaldības

pirms 8 gadiem, 2012.04.23 08:47

milda

žēl, ka neatbalstīja, jo no Romas ielas mikrorajona bez gumijas zābakiem uz centru nevar tikt... turklāt esošais gājēju celiņš - tas ir diezgan nosacīti- īpaši slapjajā un tumšajā laikā, kas LV ir lielākā gada daļa.

pirms 8 gadiem, 2012.04.21 11:44

Aaa

Jelgavā ir arī tāda iela - Kalnciema ceļš - DAUDZ nesakārtotāka par pašreiz apspriesto posmu ... un daudz bīstamāka gājējiem ...

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 22:28

brauceis

ja es pilnigi piekritu rakstita ko rakstija S.es ar braucu 6 reiz pa dienu to cela posmu,butu jau laiks kartigi salabot to celu.kadreiz gaju ar kajam ari nau patikami tiesi ziema kupanas lielas jalien pa tam jo nau kartigi cels izstirits.kurnu vel ar berna ratirm braukt tas bija vienkarsi traki.

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 17:45

S

es arī katru rītu un vakaru tur braucu, ne tikai Rāviņš, un es arī būtu priecīga, ja šis ceļa posms beidzot tiktu savests kārtībā.
Un vēl viens aspekts: droši vien kājāmgājēji, īpaši jaunās māmiņas un bērnu vecāki rekonstrukciju nosauktu par kliedzošu nepieciešamību - jo gājēju drošība diezgan garā ceļa posmā ir īpaši apdraudēta.
Esmu to pati izbaudījusi: ejot gar šosejas malu kājām gan ar ratiņiem, gan maziem bērniem - sajūta ir ārkārtīgi neomulīga.

Žēl, ka neviena Satiksmes ministrijas ierēdņa ceļi neved caur šo ceļa posmu :(

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 17:23

kira

butu jau loti jauki ja tiktu sakartota, parbraucot pari tiltam tagat bedres uzradusas diezgan daudz!

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 15:41

janqus

Protams...Jo Satiksmes ministrija ikdienā nebraukā pa to šoseju, bet Rāviņš katru rītu 07.40 pl ar ar Volvo S80 brauc uz Domi...

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 15:06

colgate

paga, paga- tā jau sirdztrieku var dabūt. man gan teica, ka viss štokos!

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 12:46

uu

paga, paga, tad atjaunos vai neatjaunos? pēdējās 4 rindkopās skaidri un gaiš rakstīts - tiks sakārtots

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 12:42

Vietējās ziņas