Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šaubās par Lietuvas šosejas rekonstrukcijas izmaksām 7

Jelgavas Domes opozīcijas deputāti pēc ārkārtas sēdes, kurā lēma par pieteikšanos atbalsta saņemšanai Lietuvas šosejas posma rekonstrukcijai, pauž izbrīnu par projekta augstajām izmaksām. Aprēķinot, ka viena šosejas metra atjaunošanas izmaksas pārsniedz 3000 latu, pieci deputāti balsojumā par dalību projektu konkursā atturējušies.

Jau ziņots, ka Jelgavas Dome ERAF atbalsta saņemšanai grasās pieteikt Lietuvas šosejas rekonstrukcijas projektu posmā no Rūpniecības līdz Miera ielai. Darbu gaitā plānots sakārtot šosejas brauktuves, izveidot divas joslas mašīnām katrā virzienā, platu gājēju un veloceliņu, arī paralēlu asfaltētu ceļu, lai uzbraukt un nobraukt no šosejas varētu tuvējo māju iedzīvotāji. Projektā paredzēts arī ierīkot centralizētu ūdensvadu un kanalizācijas sistēmu.Bezpartejiskais opozīcijas deputāts Sergejs Ņevoļskis uzskata, ka plānotās projekta izmaksas – gandrīz četri miljoni latu – ir neadekvāti augstas, tāpēc šaubās, vai visa nauda tiešām nonāks ielas darbiem. Tādēļ viņš Jelgavas Domes sēdē jautājis, cik garš šosejas posms īsti tiks rekonstruēts. «Tik būtiska informācija datos par projektu deputātiem nemaz nebija iekļauta!» sašutis S.Ņevoļskis. Viņš sēdes laikā posma garumu jautājis pilsētas vadībai, bet Jelgavas mērs Andris Rāviņš tā vietā, lai pateiktu konkrētu skaitli, jautājis S.Ņevoļskim, cik, viņaprāt, metru tur sanāk. Domes vadība gan izteikusies, ka rekonstruēs 1,8 kilometrus garu posmu.Pēc domstarpībām Lietuvas šosejas posmu no Rūpniecības līdz Miera ielai pārmērīja deputāts Maksims Galkins, kurš secina – tur ir tikai 1,2 kilometri. Tādējādi opozīcijas deputāti rēķina, ka viena šosejas metra rekonstrukcija pašvaldībai izmaksās teju 3300 latu. Tam nepiekrīt Jelgavas Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks. Projektā kopējais rekonstruējamais un jaunbūvējamo ceļu garums ir 1,9 kilometri, skaidro pašvaldība. V.Ļevčenoks norāda – rekonstrukcija nenozīmē tikai jauna asfalta uzklāšanu. Tur ierīkos arī jaunu ūdensvadu un kanalizācijas sistēmu, jo līdz šim visi ūdeņi nonākuši Platones upītē. Dārgi izmaksāšot sūkņu stacijas izbūve. V.Ļevčenoks arī uzsver – četri miljoni latu ir tikai maksimālā izmaksu summa. Konkursā, viņaprāt, prasītā būs mazāka.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

its mi

Shēmotāji. Bet deputāti un Kupčs ir malači!

pirms 8 gadiem, 2012.01.15 23:01

es

pa lielam jau pofig vai iebāž ķešā vai nē, galvenais, lai pilsēta būtu sakārtota!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.15 00:21

nu ko

Intresanti cik no uzvarētāja KONKURSĀ naudas tiks ZZS

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 14:58

eses

Caur Igati rāviņš un levčonoks ne tādas naudas ir atmazgājuši . KNAB jau krāj materiālu. Esot jāsagaida tikai pareizas moments , kad šaut gaisā. Katrā ziņā ilgi vairs nebūs jāgaida

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 14:57

to es

Stulbumu vai atkarību no Rāviņa naudas parādi tu. Viss projekts ir mākslīgi sadārdzināts, lai varētu lielākas naudas iebāzt kabatā caur jau zināmo "konkursa" uzvarētāju - firmu "Igate".

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 14:18

xxx

Piekrītu ir tak starpība vai būvēt lauku ceļu lauka vidu vai ielu ar visām pilsēta komunikācijām un infrastruktūru Kupč atkal kādu pa telefonu paintervēja skaļākos blāvējus ne deputātus un viss žurnālists es arī krēslā sēžot morgot māku

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 14:00

es

Bļāviens. Izskatās, ka 2 tirliņi deputāti demonstrē sava prāta mazspēju. Kupčs kā parasti neķerot lauku kaut ko uzraksta.
Apskatietiesi darbu apjomus, tad komentējiet. Te šķiet, ka kāds cenšas savu stulbumu parādīt.

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 11:24

Vietējās ziņas