Savāc 10 000 parakstu par Dzemdību nodaļas saglabāšanu slimnīcās Kuldīgā un Dobelē 4

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par Dzemdību nodaļas saglabāšanu slimnīcās Kuldīgā un Dobelē.

Minētais parakstu skaits ļauj iniciatīvu iesniegt tālākai izvērtēšanai Saeimā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Sandis Miļauskis. Viņaprāt, no 2021.gada janvāra nedrīkst likvidēt Dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās. Iniciatīvā skaidrots, ka no Saldus tuvākā Dzemdību nodaļa jau tagad ir vairāk nekā 50 kilometru attālumā, savukārt pēc 2021.gada, kā to plānojot Veselības ministrija, jāmēro būšot vairāk nekā 90 kilometri.

Tāpat arī ātrās palīdzības mediķiem gadījumos, kad grūtniecēm iestājas asiņošana, būtu iespējams ātrāk viņas nogādāt stacionārā, kur ir Dzemdību ginekoloģijas nodaļa.

"Lai Latvijas 100 gudrās galvas domā par iedzīvotāju labklājību, tad arī celsies demogrāfiskais stāvoklis un būs vairāk dzemdību mazās - Kuldīgas un Dobeles - slimnīcās," norādīja Miļauskis, uzsverot, ka mazāk naudas jātērē "visur citur", bet jāiegulda Latvijas medicīnā un slimnīcu uzturēšanā.

Minēto slimnīcu nodaļu saglabāšana, viņaprāt, ļautu jaunajām māmiņām ātrāk nokļūtu slimnīcā, veicinātu demogrāfisko stāvokli Latvijā.

Veselības ministrijā iepriekš gan uzsvēra, ka slimnīcu līmeņu reformas izvērtējuma process vēl nav noslēdzies, tādējādi nekādi lēmumi par Kuldīgas un Dobeles slimnīcās sniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem pagaidām nav pieņemti. 

Kā ziņots, pašlaik notiek darbs pie slimnīcu līmeņu pārskatīšanas un tiek izvērtēts, cik lielā mērā Latvijas slimnīcas nodrošina pakalpojumus, kurus tās uzņēmušās, un vai tajās kādu pakalpojumu sniegšana būtu optimizējama.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dzintra Goba.

Esmu PRET Dobeles Dzemdību nodaļas slēgšanu,J O
nodaļa ir nesen renovēta,tira un aprīkota ar iekārtām.
Kur tad nu vēl tās jaunās māmiņas būs jāved?
MUMS VISU TIKAI VAJAG IZNICINAT.
PRET.PRET.PRET.PRET.PRET.PRET.

pirms gada, 2020.10.14 16:00

....

Esmu par slēgšanu. Pietiekami daudz jau bērniņi zaudēti šo necilvēku bezatbildības dēļ.

pirms gada, 2020.10.15 10:04

Vietējās ziņas