Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Savu taisnību panāk zemes nomnieks Valgundē

Pozitīvu tiesas spriedumu strīdā ar Valgundes pagastu par tiesībām privatizēt zemi panācis arī otrs nomnieks Indulis Kalnietis. Kā konstatējusi Administratīvā apgabaltiesa, strīdus zeme – četri hektāri Lielupes krastā – pretēji pašvaldības viedoklim nav uzskatāms par tās īpašumu.

«Ziņas» jau rakstīja, ka pirms dažām nedēļām Jelgavas novads zaudēja tiesu pret Vernonu Kiesneru, kurš jau vairākus gadus cīnās pret Valgundes pagastu, cenšoties pierādīt tiesības iegūt īpašumā ap desmit hektāru lielu lauksaimniecības zemi līdzās Peitiņu kapsētai.Pagasts pastāvēja uz to, ka zeme vajadzīga pagasta funkciju realizēšanai, piemēram, lai paplašinātu veco kapsētu, savukārt tiesa norādīja, ka pašvaldība nav veikusi visas juridiskās darbības, lai zemi nostiprinātu savā īpašumā, turklāt nav skaidrs mērķis, ko tā vēlas pievilcīgajā platībā darīt.Ar līdzīgu argumentāciju tiesa lēmusi arī I.Kalnieša strīdā ar pagastu. Strīdus zeme atrodas līdzās viņa saimniecībai un ir Lielupes poldera teritorija, tāpēc ne ar ko citu kā lauksaimniecību tajā nodarboties nevar. Zemi no pašvaldības viņš sācis nomāt pēc tam, kad beidza pastāvēt tās iepriekšējais lietotājs paju sabiedrība «Kalnciems», savukārt privatizēt pagasts nav ļāvis, jo tā būšot vajadzīga vēl vārdā nenosauktām pašvaldības funkcijām.Tiesa, atzīstot par pamatotu iepriekšējās instances spriedumu (to pašvaldība pārsūdzēja), norādījusi, ka pagasts savulaik pats neizdarīja visu, lai nostiprinātu tiesības uz zemi, proti, nepieņēma rakstveida lēmumu par zemes lietošanas tiesību izbeigšanu sakarā ar paju sabiedrības likvidāciju, neiezīmēja pārskata plānā to kā brīvo zemi un nenoteica lietošanas mērķi. Spriedums paredz, ka mēneša laikā pašvaldībai jānodod zeme I.Kalnieša lietošanā, bet viņš savukārt to var privatizēt.Ziedonis Caune, kura vadītajā Jelgavas novadā tagad ietilpst Valgunde, «Ziņām» sacīja, ka, spriedums, visticamāk, tiks pārsūdzēts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas