Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"SEB banka" nākamajā mācību gadā neizsniegs studiju kredītus ar valsts galvojumu

"SEB banka" 2020./2021.mācību gadā neizsniegs studiju kredītus ar valsts galvojumu, pavēstīja bankā.

Bankā norādīja, ka šobrīd norisinās atlase kredītiestādēm, kas turpmāk izsniegs studiju un studējošā kredītus ar "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") garantiju.

"Izvērtējot nepieciešamos resursus, lai ieviestu izmaiņas līdzšinējā studiju kredītu administrēšanas procesā un sagatavotu jaunu infrastruktūru, "SEB banka" pieņēmusi lēmumu nepiedalīties atlasē par iespēju izsniegt studiju un studējošā kredītus 2020./2021.mācību gadā," informēja bankā.

Vienlaikus bankā norādīja, ka šis lēmums neietekmēs līdz šim izsniegtos studiju un studējošā kredītus - banka turpina pildīt visus nosacījumus noslēgto līgumu ietvaros, ko paredz izsniegto kredītu uzturēšanas kārtība.

"Ņemot vērā, ka 10 gadus esam bijusi vienīgā banka, kas izsoles rezultātā guvusi tiesības finansēt studentus, daudzu prioritāšu vidū lēmums par šī pakalpojuma pārtraukšanu mums ir bijis ļoti sarežģīts. Nepieciešamās izmaiņas līdzšinējā kredītu administrēšanas procesā šogad nepaveiksim. Šobrīd vēlamies maksimāli vairāk sakārtot attālināti pieejamos pakalpojumus, pilnveidot procesus, kā arī stiprināt mūsu pozīcijas citos kreditēšanas pakalpojumos," sacīja "SEB bankas" vadītāja Ieva Tetere.

Kopš 2010.gada "SEB banka" ir vienīgā banka, kas nodrošināja studentiem aizdevumus ar valsts galvojumu.

Pēdējo triju gadu laikā banka studentiem piešķīrusi 4534 aizdevumus ar valsts galvojumu par aptuveni 27,1 miljonu eiro. Vidējā studiju kredīta summa pērn bija 6200 eiro, bet vidējā summa studējošā kredītam - nedaudz vairāk par 7000 eiro.

"Swedbank" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops aģentūrai LETA sacīja, ka banka varētu piedalīties konkursā. "Mēs vērtējam uzlaboto programmu kā pozitīvu pārmaiņu valsts galvoto studiju kredītu pieejamības veicināšanā un esam apņēmības pilni iesaistīties programmā. Šobrīd strādājam pie tehniskajiem risinājumiem un gatavojam pieteikumu savai dalībai programmā," viņš sacīja.

"Altum" šogad 29.jūnijā izsludināja atlasi kredītiestādēm, kas izsniegs studiju un studējošo kredītus ar institūcijas garantiju. Banku izsniegtos studiju kredītus turpmāk garantēs "Altum", un šāds risinājums ļaus atteikties no prasības pēc otra galvotāja, kas līdz šim ir bijis kāds ģimenes loceklis vai draugs.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas